Wszystkie jasne miejsca

2015-10-21
2015-01-01
Donata Olejnik
Bukowy Las
nastolatkowie nastoletnia miłość depresja próby samobójcze literatura amerykańska przyjaźń
All the Bright Places
literatura młodzieżowa
2015-10-21
Donata Olejnik
Myślnik
Inne

Książka pochłania do ostatniej strony. Nie spodziewałam się takiego zakończenia.. Kilka łez spłynęło..
Warto przeczytać. Daje do myślenia..

Młodzieżowa książka ,poruszająca bardzo ważny problem, warta przeczytania

Nie jest to lekka książka, przez 80% tekstu poznajesz bohaterów, zaczynasz ich lubić, dopingujesz im i masz nadzieję, że wszystko skończy się dobrze, choć w głębi wiesz, że tak nie będzie. Każda strona przygotowuje cię na stratę która ma nastąpić. Ale czy można na coś takiego się przygotować...Czytając tę książkę pragniesz coś zmienić, wpłynąć na los bohaterów, uratować...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam mimo że można było w połowie domyślić się jak to się skończy to nie chciało się dopuszczać tgeo do swojej świadomości finch jest bardzo dobrze skonstruowanym bohaterem i od pierwszej strony nie było opcji żeby go nie polubić moją sympatią do Violet trochę mniejszą ale dalej dobrze skonstruowana bohaterka Gdy skończyłam książkę...

Cudowna książka, o której trzeba rozmawiać. Ukazuje ona nie tylko to, że rodzice nie potrafią rozmawiać z władnymi dziećmi, ale też jak czasem trudno odnaleźć się wśród osób, które teoretycznie powinny być nam bliskie poprzez wspólne zainteresowania, poglądy i opinie- rówieśników. Te problemy są ważne i nie powinniśmy ich zamiatać pod dywan, a ta książka dokładnie je ukazuje.

Zakończenie książki trzymało mnie przez kilka dni w stanie zadumy. To piękna i pokrzepiająca historia dwóch młodych ludzi zmagających się z własną tożsamością, ideami i marzeniami. Utwierdziło mnie w przekonaniu, że pomimo zbieżności charakterów, wyobraźni czy zaburzeń, są ludzie którym zależy. Autorka na poziomie Johna Greena

Była piękna

Książka, która na długo pozostanie w pamięci. Oryginalna i na pewno nieprzewidywalna. Autorka poruszyła ważne tematy, które wciąż są tematem tabu w naszym społeczeństwie i nie tylko. Z doświadczenia wiem, jak to jest, gdy wszyscy "przypinają łatkę" i "nazywają wariatem", także dziękuję pani Niven ze tę perełkę w natłoku masowej literatury.

Bardzo polecam, z zaciekawieniem czytałam o losach dwójki nastolatków borykających się z myślą samobójstwa.

Na półkach: , , , ,

Znakomita powieść, oryginalna i przemyślana

Dyskusje

4 729