Mgła

Znak Literanova
2015-08-10
2015-08-10
literatura polska

Okładka książki Pandemia. Nauka. Sztuka. Geopolityka Monika Bakke, Zofia Cielątkowska, Mikołaj Iwański, Jarosław Lubiak, Kaja Malanowska, Andrzej W. Nowak, Aleksandra Ska, Marek Wasilewski, Przemysław Witkowski
Pandemia. Nauk... Monika Bakke, Zofia...
Okładka książki Edukacja. Przewodnik Krytyki Politycznej Mirosław Dąbrowski, Mikołaj Herbst, Henry Jenkins, Piotr Laskowski, Kaja Malanowska, Przemysław Sadura
Edukacja. Prze... Mirosław Dąbrowski,...

Ciężka trochę

Ciężka trochę

Bardzo dobrze się czyta, bardzo dobra fabuła, bardzo dobrze opisane postacie.
Ocena bardzo dobra.

Bardzo dobrze się czyta, bardzo dobra fabuła, bardzo dobrze opisane postacie.
Ocena bardzo dobra.

Całkiem zgrabnie skrojony kryminał. Interesująca postać policjantki, która prowadzi śledztwo, wątek sekty, uchodźców, rozpadu rodziny policjanta; jednym słowem bogactwo motywów aż prosi się o kontynuację.

Prawie 700 stron świetnie napisanego polskiego kryminału. Jakże dobrze mi się to czytało! Warszawa, zmęczony życiem policjant, któremu przydzielają jako partnerkę przeniesioną z Wrocławia tajemniczą Adę. Początkowo ich współpraca nie układa się dobrze, ale zabójstwo młodej dziewczyny i coraz bardziej skomplikowane tropy robią z nich duet idealny. I ja ten duet bardzo polubiłam. A intryga też jest zacna: czeczeńscy uchodźcy, tajemniczy ruch religijny, niepozornie wyglądające zniknięcie innej młodej dziewczyny.
I choć zakończenie mnie nie zaskoczyło (ale to już kolejny raz tak mam, to po prostu wina tego, że ja za dużo przeczytałam w życiu kryminałów),to czytałam cały czas z zaciekawiam i bardzo bym chciała, żeby powstała kontynuacja. A jeśli tak się nie stanie, to chociaż ekranizacja, bo postać Ady aż się prosi o to, aby stała się też filmową (lub serialową) bohaterką. Super inteligentna książka, czytajcie. Szkoda, że przeszła trochę bez echa na naszym rynku wydawniczym.

Ciut przydługawa, lecz nie żałuje czasu poświeconego tej historii, mnie wciągnęła i dobrze się bawiłam. Polecam.

Wielopłaszczyznowy i wielowątkowy swietny kryminał, napędzony genialnie skonstruowanymi śledczymi, komisarz Ada Rochniewicz jest spostrzegawcza, piekielnie inteligentna, opanowana i skuteczna. W parze ze złamanym i pogubionym życiowo Marcinem Sawickim tworzą świetną parę detektywów. Dużo wątków społecznych i psychologicznych (kwestie uchodźców, zagadnienia religijne, itd).

Bardzo mi ta książka "podeszła". Jeden z lepszych polskich kryminałów, jakie czytałam. Owszem, jest tu trochę za dużo wizji, emocji i prywatnego życia policjantów, ale to wszystko jest tak dobrze napisane.... Trzymam kciuki za kolejne części.

"Nie jest dobrze,pomyślał przełykając ostatnie kęsy bajgla, z którego usunął wcześniej rukolę. Nie miał nic przeciwko kobietom pracującym w policji, na przykład na stanowisku sekretarki. Nawet w prewencji. Ale kobieta kryminalny... Kobieta detektyw... Na dodatek w terrorze..."

'Mgła' Kai Malanowskiej to dobrze napisany, wciągający kryminał.

Akcja rozgrywa się w Warszawie. Przeniesiona z Wrocławia komisarz Ada Rochniewicz zostaje przydzielona do pary komisarzowi Marcinowi Sawickiemu.
'Sawoj' od początku daje do zrozumienia,że połączenie "kobieta detektyw" nie idzie ze sobą w parze...

Mimo tego, muszą współpracować. Przed nimi sprawa morderstwa młodej kobiety - Zofii Wagner.

Polityka, emigranci, tajemnice i ... Kościół w tle... Brzmi ciekawie?

Mimo wielu wątków książkę czyta się bardzo dobrze. Czasami przypominała mi Mentalistę C. Lackberg - może dlatego,że główna bohaterka skrywa pewne tajemnice z przeszłości.

Zakończenia się nie domyśliłam, ale w odniesieniu do całej historii troszkę mnie rozczarowało 🤷‍♀️

Jak bardzo ludzie podatni są na manipulacje innych? Jak łatwo można zatracić się w wierze?

Jeśli jesteście ciekawi i nie straszne Wam 'grubaski' (692str)
to serdecznie polecam 👌

'Mgła' Kai Malanowskiej to dobrze napisany, wciągający kryminał.

Akcja rozgrywa się w...

Miałem ochotę przerwać , 700 stron, o 450 za dużo. Gdyby nie ostatnie 100 stron, dałbym dwie gwiazdki.

24/52/2022

24/52/2022