Nic bardziej mylnego! Twórca Polimatów obala 50 popularnych mitów

Radosław Kotarski Wydawnictwo: Znak Literanova popularnonaukowa
Znak Literanova
polimaty
popularnonaukowa
polimaty

Przyjemna i lekka, a dodatkowo można się czegoś dowiedzieć.

Niektóre fakty zaskakujące, inne nie. Ciekawie napisana miła wakacyjna literatura ucząca więcej niż klasyczne "czytadło". Ładnie wydana, miło napisana.

Uwielbiam dowiadywać się ciekawych rzeczy. Chociaż o większości ciekawostek wiedziałam, to bardzo przyjemnie i lekko się czytało. I oczywiście na plus bardzo przyjemna dla oka oprawa graficzna oraz niebanalny humor.

Ciekawych rzeczy się można dowiedzieć (choć niektórych wiedzieć nie chciałam). Polecam

Uwielbiam Radka za charyzmę i poczucie humoru. Bardzo ciekawy człowiek, mogłabym go słuchać codziennie. Książka fajna i lekka, można czytać.

"Nic bardziej mylnego" czyli pozycję... bardzo ciekawą i zaskakującą. Radek Kotarski podjął się obalenia 50 mitów, które mocno zakorzeniły się w kulturze, nie tylko naszej polskiej.

Czy nietoperze są ślepe? Zawisza Czarny miał czarną zbroję? Myszy uwielbiają ser? Czy Napoleon był naprawdę bardzo niski? Najwięcej ciepła ucieka przez głowę?
I w końcu mój ulubiony... Trzmiele...

Niektóre mity bardziej zaskakujące, inne mniej. Czyta się dobrze, bardziej jako zbiór ciekawostek niż książkę.

Ot taka czytanka. Widać i czuć, że jest to pierwsza książka autora. No i jeśli ktoś się bardziej interesuje historią to większość opisanych rzeczy zna, chociaż parę razy autorowi udało się mnie zaskoczyć, stąd taka ocena.

Ciekawa książka popularnonaukowa. Autor obala wiele mitów, mnie osobiście zainteresowały tematy typowo polskie, patriotyczne. Wiele miotów nieświadomie powtarzałam. Teraz przestanę gadać głupoty. Polecam!

Radek jak zwykle na probsie. Nie ważne, czy YT, czy na papierze. W przyjemny, momentami zabawny sposób rozprawia się z popularnymi mitami. Oby docierał do jak największej ilości osób. Co do samej książki. Wybrał odpowiadający mi format. Każdy rozdział można czytać, jak osobną lekturę, idealna do metra, czy tramwaju. No ewentualnie autobusu, ale jak tak, to tylko EKO. Nie...

Dyskusje

• 2019
  • E-book
  • 2015
więcej mniej

Radosław Kotarski Nic bardziej mylnego! Twórca Polimatów obala 50 popularnych mitów Zobacz więcej

Video

Video