Lekko Stronniczy - jeszcze więcej

Okładka książki Lekko Stronniczy - jeszcze więcej Włodek Markowicz, Karol Paciorek
Okładka książki Lekko Stronniczy - jeszcze więcej
Włodek MarkowiczKarol Paciorek Wydawnictwo: Znak Literanova literatura piękna
Znak Literanova
2014-11-03
2014-11-03

Jako że jestem stałą widzką LSa, ta pozycja zaciekawiła mnie od razu. Zaczęłam regularnie oglądać LSa po 1000 odcinku, czyli w drugiej serii. Książka jest napisana po nagraniu 1000 odcinka w 2014, który de facto miał być tym ostatnim i ostatecznym końcem LSa. Książka dostarcza nam wielu ciekawostek i historii Włodka i Karola. Ciekawą perspektywą jest czytanie jej, kiedy chłopaki zdecydowali się na powrót. Przez książkę płynie się bardzo szybko. Jako doświadczony widz czytając wypowiedzi chłopaków, mam wrażenie jakbym słyszała ich głos i ton wypowiedzi. Dla wszystkich lekko stronniczych - pozycja obowiązkowa.

Jeśli ktoś lubi Lekko Stronniczych, to z tej książki można dowiedzieć się o nich zdecydowanie więcej niż z YouTube, choć ostatnio wrócili z programem. Nie polecam natomiast komuś, kto ich nie zna, bo to tak, jakby miał przeczytać książkę o życiu Jana Kowalskiego.

Może nie jest to książka idealna, ale mam wiele miłych wspomnień z "pierwszym" LS. Sentymentalnie.

Ta książka stoi u mnie na półce od 2014 roku. Zakupiona na krótko przed tysięcznym odcinkiem, wtedy też przeczytana pierwszy raz. Ostatnio stwierdziłam, że skoro LS wrócił na YouTube, ja zerknę ponownie do tego, co napisali. Niby to pięć odcinków w tygodniu i można by powiedzieć, że to dużo, ale jakoś tak ciągle mało?

Lekko Stronniczy to mój ulubiony program. W internecie i nie tylko. Po prostu uwielbiam tych dwóch gości i codziennie czekam, aż wybije 18.00! Nie zliczę, ile razy się przez nich śmiałam. Ani ile razy doprowadzili mnie do łez, bolącego brzucha i momentu, w którym z trudem nabierałam powietrze, wciąż się śmiejąc.

Książka to zbiór kilku tekstów napisanych przez chłopaków osobno oraz ich rozmowy. Wszystko dotyczy tematów związanych z kanałem, kulisami, yt, internetem... To takie rozszerzenie kanału - jeszcze więcej lekko stronniczych, ale też rzeczy, o których na nim nigdy wcześniej nie mówili. Czytając ich rozmowy, w głowie słyszałam podział na głosy.

Jeśli jakimś cudem nie kojarzycie kanału - polecam nadrobić (a już szczególnie LS 1122, odcinek nietypowy, bo grają w nim w gry, a ja odkąd wyszedł, oglądam go co kilka dni i zawsze płaczę :D) Warto! 💜

Lekko Stronniczy to mój ulubiony program. W internecie...

Lekko Stronniczy wrócili, a ja namawiam do przeczytania ich książki.

Według mojego skromnego zdania pogram Lekko Stronniczy Włodka Markowicza i Karola Paciorka jest programem o wszystkim i niczym. Dlaczego taki wniosek? Gdyż poświęciłem swój czas, by obejrzeć wszystkie odcinki programu, a teraz jestem troszkę skołowany po przeczytaniu książki. Zapraszam więc na Inny Regał #26, gdzie powiem kilka słów o programie oraz książce napisanej przez wyżej wymienionych youtuberów pt. Lekko Stronniczy jeszcze więcej.

Więcej na https://gameplay.pl/news.asp?ID=118077

Lekko Stronniczy wrócili, a ja namawiam do przeczytania ich książki.

Recenzja ,,Lekko Stronniczy” – tylko wspomnienia filmowców?

,,Moje oczekiwania były ogromne. Naprawdę nastawiłem się na fajną książkę, i chociaż mam sporo koleżanek, trajkoczących jak na targu, nigdy przy nich nie nudziłem się tak, jak przy tej książce. Panowie w tej książce są jak kobiety, które gadają o wszystkim i niczym. Być może moja opinia na temat tego co stworzyli jest taka, ze względu na nieznajomość ich filmów. Nierozumienie poczucia humoru. Niepojmowanie czym się wyróżniają i dlaczego są niby interesujący?

Dla czytelnika który ich nie zna, ta książka jest nijaka i nic więcej nie wnosi. Dla fanów i widzów może być niepowtarzalna, najlepsza oraz ekscytująca. Dowiadujemy się, że któryś z nich miał iPhone, gdy drugi nosił starą ceglaną Nokię. Super! Tylko gdy ja chcę dowiedzieć się na czym polegał montaż, mam tylko próbkę deseru, ponieważ wyjaśnili jak ustawiali aparat i w jaki sposób realizowali film. Usiąść przed kamerą i gadać? Dokładnie tak!"

Więcej: https://patryktarachon.pl/lekko-stronniczy-jeszcze-wiecej-karol-paciorek-wlodek-markowicz/

Recenzja ,,Lekko Stronniczy” – tylko wspomnienia filmowców?

Na krótko przed zakończeniem podcastu Lekko Stronniczy, na krótko przed odejściem Włodka i Karola w swoje zupełnie odmienne strony, tych dwóch kolesi wydało książkę, której nie mogłem pominąć.
Napisana w formie rozmowy dwóch kolesi, poruszająca tematy studiów, początków na YT, miłości etc. Takie luźne przemyślenia, z którymi całkiem fajnie się zapoznać.

Książka zdecydowanie dla każdego fana Lekkostroniczego, który obejrzał wszystkie tysiąc odcinków ;)
Czytając książkę słyszy się głosy Włodka i Karola w myślach, tak jakby byli obok i o tym rozmawiali :)

Ghostwriter (pisarz-widmo) – osoba, która za wynagrodzeniem pisze, koryguje lub redaguje: opowiadania, artykuły, sprawozdania, teksty piosenek, prace naukowe, książki, które następnie zostają opublikowane pod nazwiskiem zleceniodawcy. Ghostwriterzy tworzą lub edytują autobiografie wielkich gwiazd i zamożnych przedstawicieli świata show biznesu. Na zlecenie polityków, szczególnie tych obsadzających najwyższe stanowiska w państwie, pisarze-widmo piszą przemówienia. Są to jednak przeważnie stali lub okresowi współpracownicy, nazywani speechwriters.

Gdy czytałem te dialogi, w głowie słyszałem głosy Włodka i Karola : )

Gdy czytałem te dialogi, w głowie słyszałem głosy Włodka i Karola : )

Włodek Markowicz Lekko Stronniczy - jeszcze więcej Zobacz więcej