Spotkanie w Bagdadzie

Agatha Christie Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
They came to Baghdad
They came to Baghdad
kryminał, sensacja, thriller
2015-09-10
Anna Mencwel
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów

Kolejna książka mistrzyni kryminału, niestety niezbyt dobra. Wątek nieciekawy, irytująca główna bohaterka (zamieniła z mężczyzną dwa zdania i doszła do wniosku, że go kocha, zachowuje się irracjonalnie i bezmyślnie), brak wyraźnego punktu kulminacyjnego, w trakcie czytania nie sposób się domyślić do czego zmierza historia. Zniechęca do dalszego czytania tej autorki

Znakomity kryminał mistrzyni kryminałów! Jeden z moich ulubionych.

Kolejna książka Christie z gatunku tej jej fascynacji Orientem. Szału nie ma.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Na półkach: , , , ,

Kryminał z wysokiej półki.

Agatha Christie to autorka której książki albo uwielbiam albo nienawidzę. "Spotkanie w Bagdadzie" znalazła się w ulubionych. Rezolutna Victoria niespodziewanie staje się bardzo ważną osobą. Lubię ją za to, że nie jest wybitnie uzdolniona, swoją pracę wykonuje średnio, po prostu jest ludzka. Nie jest bohaterką jak często czytamy w różnych kryminałach, która jest wszechmocna...

Tak pisać mogła tylko Królowa Kryminału.

Jedna ze słabszych książek w dorobku mistrzyni kryminału. Nie dałam rady dobrnąć nawet do 40 strony.

„Spotkanie w Bagdadzie” było dla mnie pewnym zaskoczeniem. Spodziewałam się ponownego spotkania z osobliwym Poirotem, tymczasem detektyw okazał się zgoła inny – płci żeńskiej i młodej duszy. Z akcją również podobnie – zamiast pociągów i znanej czytelnikom Wielkiej Brytanii, tudzież Europie, przenosimy się na ulice Bagdadu, irackiego miasta. Inne osady Bliskiego Wschodu nie...

Na półkach: , , , , , , , , ,

Kolejna słaba powieść tej autorki. Spodziewam się powieści kryminalnej a dostałam, powieść szpiegowską za którą nie przepadam. Fabuła bardzo mi się dłużyła i nie potrafiła mnie zaciekawić. Spodziewałam się Poirota a tu jakaś nieogarnięta i wręcz głupia bohaterka.

Genialna Agatha Christie. "Spotkanie w Bagdadzie" to niesamowita przygoda, z dynamiczną, obfitującą w liczne zwroty akcją na Bliskim Wschodzie, a głównie w Bagdadzie. Bagdadzie, którego klimat, zabytki i mieszkańców wnikliwie opisuje, a którego już nie ma i o przyczynach tego stanu rzeczy nie ma przecież potrzeby pisać. Autorka w tej powieści stworzyła wg mnie jedną z...

Dyskusje

2 674