Spotkanie w Bagdadzie

Okładka książki Spotkanie w Bagdadzie
Agatha Christie Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
They came to Baghdad
Hachette Polska
2015-09-10
2001-03-01
Data 1. wydania:
2011-06-14
Anna Mencwel

Pierwsza pozycja autorstwa Agathy Christie. Nie zawiodłam się i z pewnością sięgnę po kolejne pozycje jej twórczości. Oczywiści da się wyczuć że powstała już wiele lat temu, i niektóre zwroty fabularne mogą być dla nas dziwne. Nie zmienia to faktu, że książka ma swój klimat. Nie była to pozycja rewelacyjna, ale z pewnością warta uwagi.

Świetnie się bawiłam:)

Świetnie się bawiłam:)

Kolejne pozytywne zaskoczenie od Agathy Christie. Całkiem interesująca i przede wszystkim niecodzienna historia szpiegowska. Może teoria spiskowa trochę przeciągnięta, ale ogólnie czyta się to dobrze.

Zaskakująca pozycja wśród książek Agathy Christie.
Iście sensacyjna historia, trzymająca w napięciu, wartka, przemyślana, zanurzona w świecie arabskim, z wątkami archeologicznymi, które Agatha doskonale znała.
Spokojnie na jej podstawie mógłby powstać film w typie Bonda.

Christie wyprzedza epokę!

Zaskakująca pozycja wśród książek Agathy Christie.
Spokojnie na jej podstawie mógłby powstać film w typie Bonda.

Christie wyprzedza epokę!

Przyznaję, że książka mnie bardzo wciągnęła. Bardzo podobne tło i wydarzenia do innej książki Agathy "Mężczyzna w brązowym garniturze".

Kryminał szpiegowski, mocno "bondowski" pod względem budowy intrygi i konstrukcji bohaterów. Dobrze się czytało, chociaż całość nieco trąci myszką.
Główną bohaterką jest bystra Victoria Jones. Nudne obowiązki nie są dla niej i pewnego dnia z powodu własnej arogancji traci pracę. Przypadkowo spotyka w parku przystojnego Edwarda. Kiedy okazuje się, że chłopak nie będzie mógł kontynuować znajomości, ponieważ wyjeżdża do Bagdadu, Victoria jedzie za nim. Szybko znajduje pracę opiekunki, potem już na własną rękę jedzie do Edwarda. W tle rozgrywa się tzw. wielka polityka - prezydent Stanów Zjednoczonych i Rosji mają się spotkać i zadecydować o losach świata.
Koncepcja z światową wojną wydaje się dzisiaj naiwna, ale powieść powstała w 1951 roku, a wówczas teorie dotyczące kolejnego starcia inspirowanego komunizmem były bardzo żywe.

Bardzo zagmatwana i mało prawdopodobna książka. Bardzo dużo postaci, i intryg, czytałam ją bardzo długo-średnio mnie wciągnęła i srednio mi się podobała.

Wakacyjna historia szpiegowska. Trochę naiwna i nieprawdopodobna ale chociaż bez zbędnych opisów. Szybko się czyta. Osobiście jednak wolę kryminały Christie.

Agatha Christie opowiedziała historię szpiegowską, sensacyjną, z kilkoma trupami w tle. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, nie wiedziałam czego się spodziewać, a opis książki na okładce był zwyczajnie mdły. Wciągnęłam się i miło spędziłam czas. Idealna na wakacje :)

Kolejna książka mistrzyni kryminału, niestety niezbyt dobra. Wątek nieciekawy, irytująca główna bohaterka (zamieniła z mężczyzną dwa zdania i doszła do wniosku, że go kocha, zachowuje się irracjonalnie i bezmyślnie), brak wyraźnego punktu kulminacyjnego, w trakcie czytania nie sposób się domyślić do czego zmierza historia. Zniechęca do dalszego czytania tej autorki