Znów nadejdzie świt

Anna J. Szepielak Cykl: Saga małopolska (tom 3)
literatura piękna 480 str.
Nasza Księgarnia
literatura piękna
literatura polska

Nasza Księgarnia
literatura piękna
literatura polska

Kup książkę

Trzecia część z cyklu „Saga małopolska” Anny J. Szepielak nosi tytuł „Znów nadejdzie świt”. Tym razem poznajemy losy Elwiry oraz jej przodków jak dla mnie ta część sagi była najciekawsza. polecam

dalszy ciąg...

Rewelacyjna książka,która potwierdza zasade że historia lubi sie powtarzać.Te odległe czasy o jakich pisze autorka w bardzo obrazowy sposób są niesamowite ma sie wrażenie jakby brało sie udział wydarzeniach jakie miały miejsce. Mamy również dowód że nie tylko teraz mamy problemy,że nasi przodkowie również borykali sie podobnymi sprawami a zycie wcale nie było takie proste...

Na półkach: , , , ,

Czytanie tej książki to czysta przyjemność. Niezwykła historia kilku pokoleń pewnej chłopskiej rodziny, napisana została prostym i barwnym językiem. Dzięki temu powieść wciąga już od pierwszych stron a im dłużej się czyta, tym trudniej przerwać. Uroku dodają też pewne rodzinne tajemnice, skrzętnie skrywane przez bohaterów. I tutaj trzeba się uzbroić w cierpliwość. Wszelkie...

Książka absolutnie magiczna... czytając ją miałam wrażanie, że podróżuje w czasie. Podróż rozpoczyna się w XIX w i prowadzi nas do współczesności. Czyta się wspaniale, bo jest tutaj wszystko czego potrzeba; tajemnica, wyraziści bohaterowie i wciągająca fabuła. Polecam

To moje trzecie spotkanie z autorką. Zdecydowanie najbardziej zachwycające. Dwa poprzednie tomy sagi małopolskiej były interesujące i pozwalały oderwać się od codziennych obowiązków. Natomiast "Znów nadejdzie świt" to pozycja, która wywołała we mnie fale emocji: strach o los sześcioletniej Karoliny; irytację na wiejskie plotkary; zdumienie do podjętej przez Jędrzeja decyzji...

Takie książki,sprawiają że.Mi się miło,je czyta od początku,do samego końca.
Zaczyna się historia w XIX wieku,a kończy w latach 2014,co to były nie dawno.
Poznajemy ludzi,którzy mają swoje tajemnice.Jak konflikt o faceta,ale to chyba zawsze było tak.
Autorka,bardzo ładne i plastycznie opisuje.Te wszystkie miejsce,na przykład.Lata na początku,XX wieku.
Jak miałbym się,czegoś...

Opowieść o kilku pokoleniach chłopskiej rodziny, dla której bezwarunkowa miłość i wsparcie w trudnych sytuacjach były najważniejsze.

Fikcja... to po co czytać?

Uwielbiam sagi rodzinne. I ta mnie nie zawiodła.Z wypiekami czytałam o losach mojej imienniczki i jej potomków.
Mam z Sagami pewien problem. Trudno mi spamiętać imiona i koligacje rodzinne gdy pojawiają się potomkowie. Ale to tylko taki malutki problemik.
I tak zawsze z wielką chęcią sięgam po tego typu powieści.

Dyskusje

• Literatura polska
  • Literatura polska
  • Obyczajowe
  • Pożyczone
  • Biblioteczne

Dodaj cytat z książki Znów nadejdzie świt