Tajemnica bzów

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Magdalena Kordel Wydawnictwo: Znak Cykl: Malownicze (tom 3) Seria: Kolory życia literatura piękna
Znak
Malownicze. bzy tajemnica
Malownicze (tom 3)
literatura piękna
Kolory życia
Malownicze. bzy tajemnica
Inne

Oficjalne recenzje i

Niech moc pierścienia będzie z Tobą!

[ 37 ] Link do recenzji

Nie moglam sie oderwać od książki, czytając opowieści Leontyny z czasów wojny...

Na półkach: , , , ,

Ta część mnie zaskoczyła. Zamiast dobrego humoru, dostałam nostalgiczne wspomnienia i kilka mocnych scen z czasów wojny.

Trochę poleciłam kolejność. " Nadzieję i marzenia" powinny być po tej książce. Duża szkoda się nie stała. W tej książce również pojawia się przeszłość. Czyta się ją jednym tchem. Historie są wciągające , przejścia między teraźniejszością, a wspomnieniami zrobione tak, jakby to nasze wspomnienia były. Ciężko odłożyć ją na półkę. Pani Leontyna zaskakuje .

III tom Malownicze, zupełnie coś innego ,tutaj inna bohaterka Pani Leontyna - Zosia , czasy młodości Zosi i wojna poprzeplatana z Malownicze teraz. Trochę mnie to zaskoczyło bo bardziej spodziewałam się,że będzie o dalszych losach Magdy,która oczywiście jest , jakby już na drugim planie To co przeczytałam w tej części , może jest bardziej poważne, trochę smutniejsze ,...

Tak się złożyło, że zaczęłam jak się okazało od końca. Niezwykle ciekawa lektura przenosząca czytelnika do przedwojennego Lwowa.

Dużo lepsza niż dwie pierwsze części. Przedwojenny Lwów pięknie opsany, aż czuć klimat targu, lwowskich kawiarni.....Z semetymentem opsany los lwowskiej dziewczyny , której młodość i marzenia przerwie tragiczny czas wojny.

Piękna, wzruszająca. Przenosi w miejsca i czas bezbłędnie, czytając czułam ten klimat i emocje. Lepsza niż 1 i 2 część. Aż chciałabym więcej.

Nie wiem, czy jestem za młoda na tą książkę, czy nie lubię tego gatunku, ale książka totalnie mnie nie porywa. Dałam radę z częścią pierwszą, to samo z częścią drugą, ale tej raczej nie dam rady. Przeczytałam 50stron i nie dzieje się nic. Dużo opisów krajobrazów, mało akcji. Nie moje klimaty...

Kolejny piękny tom, a w nim poruszająca historia Leontyny. Starszej kobiety z doświadczeniami. Tom raczej historyczny, ale niezwykle interesujący. Różni się od poprzednich. W powieści splata się teraźniejszość z przeszłością. Brawo dla autorki, nie wiele książek ze splecionymi wydarzeniami i historiami udaje się z wytchnieniem przeczytać.

Tajemnica bzów z wątkami z Lwowa...

Wciągnęła mnie proza Pani Magdaleny. W " Tajemnicy bzów" przeszłość miesza się z teraźniejszością. Przeszłość ponownie nie dała o sobie zapomnieć przyczajona przez kilkadziesiąt lat. Autorka słowami Leontyny wraca do czasów I czy II Wojny Światowej wywierającej piętno na każdym kto te czasy przeżył. Czy wtedy ludzie mieli prawo do miłości, czułości? A może powinność wobec...

Dyskusje

1 421