Tajemnica bzów

Okładka książki Tajemnica bzów Magdalena Kordel Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Tajemnica bzów
Magdalena Kordel Wydawnictwo: Znak Cykl: Malownicze (tom 3) Seria: Kolory życia literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2015-05-06
Malownicze. bzy tajemnica
Inne

Oficjalne recenzje i

Niech moc pierścienia będzie z Tobą!

5751 654 407

#947- Tajemnica bzów - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#97/52/2022
Książka ma 400 stron. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 06.05.2015 roku. Jest to trzeci tom cyklu Malownicze.

"Wiem, że marzenia są niezbędne do życia, ale niektóre bywają niebezpieczne. Szczególnie, kiedy się spełniają."

Bardzo ciekawym zaskoczeniem jest tutaj intrygująca historia z wątkiem wojennym.

Poznajemy tutaj historię Leontyny, ale także pojawia się Lwów, który sama uwielbiam.

Jest to piekna i wzruszająca powieść, któą Wam polecam. Ja siegam już po kolejną jej część - Nadzieje i marzenia.

#947- Tajemnica bzów - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#97/52/2022

Bardzo ciekawym zaskoczeniem jest tutaj intrygująca...

Pachnąca. Spokojna. Wzruszająca. Lektura do czytania w maju, w cieniu pachnących bzów z herbatką słodzoną syropem z lilaka. Wywołuje emocje i skłania do przemyśleń. Wciąga od pierwszej strony.

Bardzo lubię być w tym Malowniczym miejscu. Bardzo lubię czytać i uciekać do bohaterów których tu mogę spotkać. Nie mogłam się oderwać. Mimo jakiś tam moich "ale" coś mnie ciągnie do tych bohaterów i do tego miejsca. No podoba mi się bardzo :-)

Tym razem to głównie historia Leontyny, a może Zosi… cóż musisz przeczytać, aby się tego dowiedzieć… dużo się dzieje, a oglądanie historii Polski oczami ludzi, którzy ją tworzyli je fascynujące, ale też trudne…

Przyjemne zaskoczenie. Ciekawa, wciągająca, z intrygujacym, wojennym wątkiem.

Przyjemne zaskoczenie. Ciekawa, wciągająca, z intrygujacym, wojennym wątkiem.

Książki Magdaleny Kordel zabierają w urokliwą podróż nie tylko do Malowniczego, ale także przez meandry ludzkich losów. Osią "Tajemnicy bzów" są wspomnienia jednej z najstarszych bohaterek - pani Leontyny. Przyznam, że pierwszy raz spotkałam się z takim przełamaniem wojennych schematów o dobrych Polakach i złych Niemcach. Opisana historia nie pozwala o sobie szybko zapomnieć nie tylko przez niezwykły realizm, z jakim jest przedstawiona, ale też dzięki sposobowi odmalowania głównych bohaterów, którzy u tej pisarki niezmiennie wzbudzają wielką sympatię.

Cóż za niezwykła, piękna i wzruszająca opowieść. I chociaż nie przepadam za książkami obyczajowymi, to ta skradła me serce. Polecam - ale uwaga zauroczenie gwarantowane 😉

Magdalena Kordel w swoim najlepszym wydaniu!
Uwielbiam książki "z duszą", których światy się przeplatają, a wydarzenia naprawdę mogły mieć miejsce. "Tajemnica bzów" należy właśnie do takich. Magda Kordel zachowuje cudowny balans między światami i oplata je tajemnicą, która jest znakiem rozpoznawczym autorki (choć w nowszych tytułach - jak "Antolka" - ostatnio jej brakuje, dlatego cenię każdą, w której autorka wraca do swoich korzeni).
Tajemnicą opleceni są bohaterowie zarówno z przeszłości, jak i z teraźniejszości, a w pewnym momencie przyszłość i przeszłość się spotykają i to jest chyba najwspanialsze.
Dziękuję Pani Magdo za tę książkę, za Lwów, którego dotąd literacko jeszcze nie poznałam, jak również za jego warstwę muzyczną - teraz dzięki Pani słucham nowych-starych piosenek ze Lwowa. Sądzę, że o taką pamięć chodziło Leontynie i na pewno jest za nią Pani wdzięczna. :)

Magdalena Kordel w swoim najlepszym wydaniu!

Bardzo dobra książka, zresztą jak cała seria.

Bardzo dobra książka, zresztą jak cała seria.

Ksiązkę pożyczyła mi koleżanka z pracy i zastanawialam się czy mam zacząć od tego 3 tomu, czy może najpierw wypożyczyć dwa wcześniejsze...
Bo co jak mi nie przypadnie do gustu...(?) mam jeszcze tyle pozycji w kolejce i jestem pewna, że chcę je przeczytać..., a tu się wciska jakaś poza kolejnością i mąci mój już w miarę względny spokój.
Dylemat rozwiała biblioteka, bo okazało się, że na wcześniejsze pozycje będę musiała ustawić się w kolejkę.
Co też zrobiłam, ale bardziej już z uwagi na mamę, która pierwsza testowała tom 3.
Jej "Tajemnica bzów" bardzo przypadła do gustu, a mi tak jednak nie do końca...
Nie wiem czy może trochę za sentymentalne było(?)...,czy też nadprzyrodzone zjawiska bądź też magiczne przedmioty sprawiały, że kilka razy chciałam sobie odpuścić dalsze czytanie...(?)
Wciągnęła mnie może bardziej historia Zośki i jej rodziny oraz ten lwowski klimat niż współczesna Leontyna i Malownicze...
Obie opowieści są ciekawe i szybko się czyta tylko chyba ta magia na mnie jednak nie podziałała tak jak na moją mamę, która już zaczęła pochłaniać pierwszy tom.

Dylemat rozwiała biblioteka, bo...