Red Rising Tom 1 Złota krew

Pierce Brown Wydawnictwo: Drageus Publishing House Cykl: Red Rising (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
2015-11-19
dystopia fantastyka science fiction

Oficjalne recenzje i

Astro-Rzymianie z Marsa vol. 1

[ 10 ] Link do recenzji

Pieknie opisana walka klas oraz jak wbrew pozorą dużą przewagę ma sie znając trudy niższej klasy w wyższych klasach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gdyby akcja była osadzona w starożytnym Rzymie, opowieść by na tym zyskała. Astro-rzymian czy też astro-spartan czyta się dobrze, ale bez jakichś specjalnych refleksji.

Jeśli nie czujecie się mocni w tematyce science-fiction, nie znacie się na kosmosie, nowoczesnej technologii, podróżach międzyplanetarnych i wojnach galaktycznych – nic się nie martwcie, ta wiedza zupełnie nie będzie wam potrzebna. Bo mimo, że akcja „Złotej krwi” rozgrywa się na Marsie, nie chodzi w niej o kosmos, ale o jednego człowieka – jego nadzieje, pragnienia,...

Doskonale się bawiłam. Po książke sięgnęłam przypadkowo ale musze przyznać, że od pierwszych stron zostałam wciągnięta w dramatyczna historię tego romansu. A jest to romans na każdym poziomie. Mamy tu miłośc nieszczęśliwą, która napędza bohatera do astronomicznego heroizmu. Każda zmiana w głównej postaci nawarstwia kolejne wątki tej trylogii, komplikując i tak już zawiłą...

Widząc tak odmienne opinie o tej książce, zaczynam zastanawiać się, co jest ze mną nie tak. Czy tylko mnie ta książka podobała się w stu procentach? Od pierwszej strony do ostatniej czułam się, jak bym sama miała buty grawitacyjne i mogła nimi śmigać po niebie.
Nie rozumiem opinii typu "zmarnowany potencjał", oczywiście każdy ma własne zdanie i nie śmiem go podważać....

Zaskakująco dobra książka jak na debiut. Troche przypomina "Igrzyska śmierci"ale koncepcja jest o wiele bardziej rozbudowana.Po pierwszym tomie z niecierpliwością zabieram się za następny. . Polecam wszystkim sympatykom fantastyki,nie będą zawiedzeni.

Świetna , nie można się oderwać!

Pomysł bardzo dobry, daję jednak tylko 5 gwiazdek bo to niewykorzystany potencjał. Przegadana, aż nudna. Bardzo szkoda, mógł być hit.

Autor bardzo ciekawie przedstawia losy głównego bohaterana szkoleniu. Ciekawy powrót do czasow rycerstwa. Honoru, krwi , wojny i bohaterstwa. Napewno juz niedługo sięgnę po nastepna część. Ciekawe co bedzie działo sie dalej . :-):-)

W czasach mody na gatunki w klimatach dystopijnych osobiście pokusiłem się,mimo pewnych obaw o ugryzienie tematu i mój wybór padł na mniej znaną serię autorstwa Pierce'a Browna Red Rising...no i nie rozpisując się bujnie w temacie przyznam że seria spełniła moje mało wygórowane oczekiwania... historia opisana wprawnie,odniesienia do mitologii super, klimat i...

Dyskusje

1 633