Wielowątkowe piękno. Techniki dekoracyjne tkanin japońskich.

Okładka książki Wielowątkowe piękno. Techniki dekoracyjne tkanin japońskich.
Aleksandra Görlich Wydawnictwo: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha popularnonaukowa
popularnonaukowa
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
2015-01-01
2015-01-01
9788362096510
Manggha tkaniny Japonia sztuka japońska kimono

Jakby troszkę więcej szczegółów o technikach tkackich, żeby lepiej zrozumieć sposoby farbowania i zdobienia tkanin, jakby autorka nie bała się (albo miała miejsce?) na takie rudymentarne minimum dla laików, to bym już nie mogła się do niczego przyczepić.
Na szczęście Google pomaga, a kto nie ma cierpliwości do sprawdzania terminów, tego i tak ucieszy lekko napisana treść i prześliczne ilustracje.

Dodaj cytat z książki Wielowątkowe piękno. Techniki dekoracyjne tkanin japońskich.

Ciekawostki historyczne