Vice versa

Okładka książki Vice versa
Milena Wójtowicz Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Post Scriptum (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Post Scriptum (tom 2)
Jaguar
2019-06-26
2019-06-26

Okładka książki Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,9
Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Kry...
Okładka książki Wigilijne opowieści Tomasz Betcher, Jacek Galiński, Karolina Głogowska, Jagna Kaczanowska, Agnieszka Lis, Agnieszka Litorowicz-Siegert, Magdalena Majcher, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Alek Rogoziński, Małgorzata Oliwia Sobczak, Milena Wójtowicz
Ocena 7,1
Wigilijne opow... Tomasz Betcher, Jac...
Okładka książki Harda horda Ewa Białołęcka, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,9
Harda horda Ewa Białołęcka, Agn...

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Tajemnice mają się dobrze

Link do recenzji

Czekam na dalszy ciąg.

Drugi tom nieco słabszy niż pierwszy, ale i tak przeczytałem z przyjemnością. Lekka, łatwa i przyjemna lektura :).

Piotr, który jestem psychologiem i Sabina, która jest specjalistką ds. BHP razem prowadzą firmę, której klientami są osoby nienormatywne, czyli wilkołaki, gnomy, wiły i inne. Przez pewien ciąg wydarzeń zostają oni wciągnięci w sprawę kryminalną. Ktoś próbuje pozbyć się osób nadprzyrodzonych. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z wrogiem, ale własnymi słabościami...

Strzyga Sabina i nie mniej straszny (choć uzależniony od zapachowych świeczek) Piotr zmagają się z zalewem pracy. I dlatego przyjmują stażystkę.
Teraz możecie się dowiedzieć, czemu mrówki są zmarznięte, czemu wilkom odbija z miłości i gdzie przenieść Złote Cusie, gdy zaczyna im grozić wyginięcie.
Zabawne, fajne, lekka i szybka lektura.
Super polecam na czasy, gdy spada...

"Życie, a już zwłaszcza życie wśród innych, normatywnych czy nie,
było cholernie skomplikowane"

Milenę Wójtowicz znamy już z "Post Scriptum" i bonusowego opowiadania "Memento mori". Teraz autorka powraca do nas z kolejnym przezabawnym tomem przygód o słowiańskich nienormatywnych.

Główna bohaterka Żaneta Wawrzyniak podpisuje cyrograf z PS Business Consulting. I chyba...

Zwykło się mówić, że co za dużo to niezdrowo. Milena Wójtowicz, autorka książki "Vice versa" zgniata tę prawdę ludową butem i z uśmiechem bawi czytelnika opowieścią, która jest i książką obyczajową i urban fantasy i kryminałem i po trosze nawet romansem. A wszystko obtoczone jest w panierce z ironicznego humoru z masą odniesień do popkultury współczesnej i do mitologii...

Kontynuacja przygód Sabinki i Piotrusia, czyli nienormartywnych z Brzegu. Bardzo zabawna, obrazowo napisana książka.

Sabinka ma na mnie zdecydowanie zły wpływ- w czasie lektury zjadłam pół tabliczki czekolady, paczkę żelków i ciaste. Zgroza! Kolejny tom poprosze co najmniej za 2 lata, żebym mogła się podratować dietą ;)

Lektura łatwa i zabawna.

Bardzo zabawna powieść o polskich nienormatywnych,czyli wszelkiej maści strzygach,wiedźmach,wilkołakach i tak dalej.
Zabawni bohaterowie,jeszcze bardziej zabawne sytuacje.Czego chcieć więcej.Polecam!!

Pierwszy tom jest zdecydowanie lepszy pod względem fabuły, tutaj pomysł i akcja nie wciągnęły mnie na tyle aby ocenić książkę na wyżej niż 6/10. Mimo to warto przeczytać, sporo świetnego humoru, całość stworzona lekkim piórem i typowym stylem pani Wójtowicz! :)

• 2019
  • Fantastyka