Nie taki diabeł

Maria Krzak Wydawnictwo: Novae Res literatura piękna
Novae Res
2015-07-01
2015-07-01

Wacek i Gacek czyli piekielne opowieści

😊😊😊

😊😊😊

Dawno się tak nie bawiłam podczas czytania książki. Bardzo mi przypadła do gustu. Jagoda, główna bohaterka... kobiety ją zrozumieją, na pewno. Diabeł, główny bohater, okrutnie brzydki. I co z tego? Skoro z ogromnym poczuciem humoru. Wszędzie sporo niecenzuralnych słów-wulgaryzmów powszechnie stosowanych w naszym kraju. Na szczęście nie przerysowały całości, mało tego, uważam, że były potrzebne i na właściwym miejscu. No i lubię Warszawę, a w niej właśnie odbyły się te komediowe perypetie , poniekąd nawiązujące do klasyki: Mistrza i Małgorzaty. W bardzo ładny i subtelny sposób zresztą.
ps. I był kot, duży i czarny.

Mój czytelniczy zapał skończył się na około 50 stronie. Niestety, ale poczucie humoru autorki jest na innym biegunie niż moje. Szkoda. Poza tym człowiek niemal potyka się o przekleństwa, których nadmiar w mojej ocenie na pewno książce nie służy.

Jedna z najśmieszniejszych polskich książek ostatnich lat. Co prawda zakończenie do pewnego stopnia przewidywalne, ale droga do niego nie do podrobienia! Surrealistyczne zwroty akcji i humor jak z Monty Pytona, postacie barwna aż razi po oczach, o charakter(k)ach z piekła rodem, a jednocześnie przesympatyczne i niezapomniane. Wybuchowy patchwork rodzinny w wersji hardcore, w jakże wspaniałej scenerii pluchowato-bożonarodzeniowej. Mistrz i Małgorzata niech się chowają, nadciąga piekielny duet Jagódka i Wacuś! Połączenie "Zapomnianego diabła" i "Igraszek z diabłem" we współczesnej Warszawie - czego chcieć więcej?

Rewelacyjna książka, jeśli czytelnik chce sie odstresować i odreagować codzienne troski.
Osobiście bardzo często wybuchałam gromkim, nieoczekiwanym śmiechem podczas czytania "Diabła..." a czytałam tę pozycję dwukrotnie i dwukrotnie bawiłam się do łez.
Powieść pełna ironii, ewidentnego nonsensu i komediowego absurdu.
Nie każdemu może odpowiadać często wulgarny język bohaterów,ale dodaje on tylko większego uroku i pikanterii tej książce.

Powieść pełna ironii, ewidentnego nonsensu i komediowego absurdu.
Nie każdemu może odpowiadać często wulgarny język...

Lekka, przyjemna opowieść z diabelskim akcentem :)
Komedia nawet fajna, ale stwierdzenie, że nad książką czuwa duch Bułhakowa, jest znacznie przesadzone.

Lekka, przyjemna opowieść z diabelskim akcentem :)

Trochę nawiązań do "Mistrza i Małgorzaty", zarówno pomysłem, jak i klimatem. Co robi Jaga Biel, bardzo puszysta i zaniedbana 50-latka, kiedy spotyka diabła? Prosi o młodość, urodę i powodzenie u płci przeciwnej, jakże by inaczej:) I otrzymuje to, o co prosi. I dopiero wtedy zaczynają się problemy. Całkiem przyjemna lektura.

"Wezmę Mistrza i Małgorzatę i spróbuję go przerobić na komedię"... albo go ośmieszyć, bo to autorce się udało. Mimo to wyszła całkiem niezła i lekka książka. Może byłaby nawet bardzo dobra, gdyby miała w sobie moc. Autorka jednak wolała iść w ilość stron, zamiast siłę przenieść na zrobienie czegoś "wow".

Co się dzieje, gdy wulgarna, zmęczona życiem frustratka spotyka na swojej wyboistej życiowej drodze szpetnego, nieudacznego diabła?? Wybucha komiczno-satyryczna, słodko-gorzka bomba! Napisać cokolwiek o fabule, to popsuć czytelnikowi całą zabawę... Prześmieszna od pierwszych do ostatnich stron, napisana porywiście i soczyście, świetna, świetna książka. Znakomita rozrywka dla wszystkich, którzy czytają po to, by oderwać się od smutnej codzienności, choć nie do końca od niej odfrunąć!

Książka niezwykła, pełna humoru i celnych obserwacji. Uwaga, jest niebezpieczna - zaczytanie grozi niekontrolowanymi wybuchami... śmiechu. Polecam.

• Mój
  • Woblink
  • Virtualo
  • Przeczytane w 2016
  • 2015
  • ▪ Inne

Dodaj cytat z książki Nie taki diabeł