Szczęście do poprawki

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Warto zacząć od nowa!

5758 658 416

Przyznam się szczerze że miałam ochotę potrząsnąć Jagodą żeby się obudziła, przejrzała na oczy.
A jej rodzice tak mnie wkurzyli swoim zachowaniem względem swojego zięcia , po tym co zrobił , no po prostu aż mi ciśnienie podskoczyło .
Powiem tylko tyle ,w realnym życiu też są takie kobiety jak Jagoda , i godzą się na takie albo podobne życie .
Na szczęście bohaterka tej książki w końcu przejrzała na oczy , i postanowiła wziąć życie w swoje ręce .

Jak na debiut to całkiem dobra książka .

Na szczęście bohaterka tej...

Niestety rozczarowanie. Temat bardzo emocjonalny, a emocji nie czułam. Główna bohaterka denerwująca, chaotyczna. Tam gdzie powinna mówić - milczała i odwrotnie. Już bardziej lubi się jej przyjaciółkę. A to jak potraktowała Wiktora - dziecinada. Nie wyobrażam sobie powrotu do niby mega miłości po dwóch latach lekceważenia. Książka napisana banalnym językiem, słabe dialogi, a tłumaczenie czytelnikowi "oczywistych oczywistości" drażniło mnie najbardziej. Potencjał był, ale według mnie został zmarnowany. Jeśli ktoś szuka książki w podobnej tematyce, polecam "Ironię losu" Katarzyny Misiołek.

Na półkach: , , , , ,

Książka Arlety Tylewicz "Szczęście do poprawki" dość długo czekała na mojej półce zanim zdecydowałam się po nią sięgnąć. Pamietam, że zdobyłam ją na wymianie organizowanej przez portal "Lubimy czytać" podczas Warszawskich Targów Książki. Zaintrygował mnie już sam tytuł powieści. Teraz, po zakończonej lekturze mogę śmiało powiedzieć, że warto było poświęcić tej powieści swój czas i uwagę.

Fabuła bardzo prosta, choć niebanalna utwierdza w przekonaniu, że nawet o najpowszechniejszych, powiedziałabym nawet pospolitych sprawach można pisać ciekawie i z fantazją. Niby nic nowego, a jednak...
Jagoda jest dziennikarką, pisze artykuły do kolorowego czasopisma, ale przede wszystkim jest żoną i gospodynią domową. Żyje w cieniu swojego męża i jest przekonana, że tak powinien wyglądać szczęśliwy związek. Kobieta ślepo ufa Leszkowi i nie zauważa oznak, które mogą świadczyć o problemach w ich małżeństwie. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawia, że Jagoda dowiaduje się o zdradzie męża i jej dotąd uporządkowany świat rozlatuje się niczym domek z kart. Tym bardziej, że Leszek - pozorant i kobieciarz od trzech lat prowadzi podwójne życie...
Bohaterka jest załamana. Na szczęście w każdej sytuacji może zwrócić się do swojej przyjaciółki Magdy, która zawsze służy jej radą i pomocą. To za jej namową Jagoda wyjeżdża do przepięknie położonego gospodarstwa agroturystycznego państwa Kozubków aby odzyskać równowagę i podjąć pewne decyzje. Pobyt z dala od męża i domu pozwala jej się uspokoić i nabrać pewnego dystansu, a przemili właściciele dbają o nią jak o własną córkę. Ciąg zaskakujących zdarzeń sprawia jednak, że bohaterka decyduje się dać mężowi drugą szansę...

Dlaczego Jagoda podjęła taką decyzję? Co z tego wyniknie? Czy Leszkowi naprawdę zależy na żonie i ich małżeństwie? Jakie niespodzianki czekają bohaterów?

Na te wszystkie pytania bez trudu odnajdziecie odpowiedź na kartach powieści. Mogę Wam zdradzić, że niektóre wydarzenia będą niespodziewane, decyzje bohaterów zaskakujące, a zakończenie zdecydowanie usatysfakcjonuje każdego, kto gustuje w tzw. historiach z życia wziętych.
"Szczęście do poprawki" to jedna z tych powieści, gdzie najważniejszą rolę odgrywają bohaterowie. To ich decyzje, ich zachowania, ale też cechy charakteru kształtują całą opowieść. Jagoda jako kobieta bierna, niezdecydowana, zdominowana przez męża, a wcześniej w znacznej mierze także przez rodziców kompletnie mi się nie podobała. Jej lęk przed życiem, obawa przed zmianami, a co za tym idzie naiwność i łatwowierność bardzo mi przeszkadzały. Na szczęście w pewnym momencie następuje swego rodzaju "przebudzenie", spada zasłona i okazuje się, że bohaterka potrafi się zmienić. Chce odnaleźć w sobie zdecydowaną i prężną kobietę, która potrafi wziąć życie we własne ręce i zawalczyć o siebie. Co więcej, jest na dobrej drodze do sukcesu.
Niemały udział w tych wydarzeniach odgrywa Magda - postać, która bardzo przypadła mi do gustu i z którą mogłabym się w jakimś stopniu utożsamiać. Piękna, prawdziwa przyjaźń, jaka łączy Jagodę i Magdę dziś niestety nieczęsto się zdarza. Taka bezinteresowność, gotowość do niesienia pomocy, czy choćby dobrej rady i szczerej pociechy to w obecnych czasach naprawdę rzadkość. Polubiłam też Radka - męża Magdy, lojalnego, choć może ciut mało realistycznego bohatera.
A Leszek?... Facet, na którego nie warto nawet spojrzeć. Kameleon, manipulant, oszukaniec i pozorant, który nie wzbudza nawet cienia sympatii. Z jednej strony nad wyraz uprzejmy, dobrze wychowany, ciepły i kochający w jednej chwili przeistacza się w zimnego i wyrachowanego drania, który nie liczy się z nikim i niczym. Wprost nie mogłam się doczekać, kiedy wreszcie ktoś mu utrze nosa.
Są jeszcze przesympatyczni państwo Kozubkowie, wyrozumiali, serdeczni i nad wyraz uczynni, dla których każdy gość przekraczający progi ich domu jest przyjacielem i szybko staje się kimś bliskim. O takich ludzi w dzisiejszych czasach coraz trudniej. Wspomnę jeszcze o rodzicach Jagody - choć jak każdy z nas mają swoje wady, to są w stanie wiele poświęcić dla szczęścia swojej córki. Musimy jednak pamiętać, że działając w dobrej wierze także można wyrządzić komuś krzywdę.

Powieść pani Tylewicz tchnie optymizmem. Lekko napisana, dostarcza emocji, ale i humoru, choć czasem jest to prawdziwy śmiech przez łzy. Bardzo przyjemnie się ją czyta, a po skończonej lekturze ma się ochotę poznać dalsze losy sympatycznych bohaterów. Dzięki tej historii przekonacie się, że czasem nawet szczęście można poprawić. Będziecie też mogli wyciągnąć własne wnioski i refleksje, czego serdecznie życzę zachęcając do lektury.

Lekka, łatwa i przyjemna książka na poprawę humoru, oczywiście z pięknym, dobrym zakończeniem. Polecam na wieczór pod kocem i z herbatą.

Historia fajna ale momentami robiło się nudno i przewidywanie. W pierwsze połowie miałam ochotę potrzasnac główna bohaterka a jej rodzica to juz naprawdę chciałoby się walnąć o uchem w łeb (to tak za przeproszeniem:-))

Bardzo piękna opowieść o miłości, o tym że nigdy nie jest za późno i zawsze warto zawalczyć o swoje szczęście. Bohaterka jest świetnie przedstawiona, normalna, skromna i miła. Czytelnik kibicuje jej w odzyskiwaniu szczęścia.

"Szczęście do poprawki"to bardzo życiowa historia.. to książka dla każdej z Nas. Wprawia w cudowny nastrój. Idealne lekarstwo na złe dni i ogromna dawka pozytywnej energii. Szczególnie zachęcam do lektury kobiety, które zostały zdradzone. Bo zdrada jak się okazuje może być początkiem czegoś pięknego...

2034

Pierwsza połowa wynudziła mnie.
Główna bohaterka to osoba, która całe swoje życie podporządkowała mężowi.
Zdrady, rozczarowania, przyjaźń, naiwność, próby zawalczenia o siebie. Zakończenie optymistyczne. :)

Pierwsza połowa wynudziła mnie.
Główna bohaterka to osoba, która całe swoje życie podporządkowała mężowi.

Na półkach: , , , ,

Hmm... to bardzo pouczająca książka, ale w sposób lekki i nienachalny. To lektura w sam raz dla kobiet dojrzałych czy też takich, co lata beztroskich dni mają już za sobą. Uczy czy też motywuje (jak kto woli:), że zawsze warto zmienić swoje życie, jeżeli tkwi się w czymś co nas nie satysfakcjonuje. Może nie chodzi od razu o jakieś wielkie zmiany, ale czasem warto o siebie zawalczyć, by choć odrobinę poczuć się indywidualną jednostką.
My kobiety, często poświęcamy się na rzecz roli żony, matki a zapominamy, że jesteśmy przede wszystkim kobietami, istotami, które też mają swoje życie, plany, marzenia, ambicje. I po przeczytaniu takiej lektury łatwiej to sobie przypomnieć:)

Sympatyczne czytadło, które może być wsparciem i motorem do działania dla wielu kobiet.