We dwoje

Prószyński i S-ka
2015-07-09
2015-07-09
Literatura polska

Oj dzieje się dużo. Może nie tak jak bym chciała . Ale końcówka pełna zaskoczeń. Polecam

Pamiętam jak kilka razy omijałam tę książkę na półkach biblioteki, jakoś nie wydawała mi się ciekawa. Aż pewnego dnia z braku laku sięgnęłam po nią, no i w sumie mogłam tego nie robić.

Temat ciekawy, naprawdę można było z tego wiele wyciągnąć i zrobić świetny dramat, ale autorka skopała to i spłyciła tak bardzo, że chyba bardziej się już nie dało.

Przeczytałam ją dość szybko, ale bez żadnego punktu zaczepienia, bez żądnych przemyśleń, bez sympatii czy antypatii dla bohaterów. No szkoda.

Przeczytałam ją dość...

Książka raczej średnia. Przeleciałam przez nią jak wiatr. Temat ciekawy, ale czegoś mi zabrakło.

Yyy przeciętna. Główna bohaterka o niczym nie decyduje, nie ma wolnej woli? Wszystko za nią najpierw wykonuje mąż, a potem rodzice, teściowie. Każdy nią manipuluje, ale jak ktoś tak lubi... Przeczytałam, bo zwykle nie porzucam książek, za które już się zabrałam.

Denerwująca, przewidywalna, nudna.

Denerwująca, przewidywalna, nudna.

Dobrze- może ta książka nie jest szczytem literackim, fenomenem, fabułę można przewidzieć, ale nie nudziłam się przy niej, nie narzekałam na treść. Można ją nazwać książką na rozluźnienie, ale też na parę chwil refleksji, a nawet wzruszenia.
Karolina i Krzysztof- zgodne małżeństwo, które od jakiegoś czasu bezskutecznie stara się o potomstwo. Każda próba poczęcia kończy się źle, aż wreszcie... Karolina chce poinformować męża, że będą rodzicami, ale nie zdąży tego zrobić. Jej mąż w tym samym dniu ginie w wypadku samochodowym. Pogrążona w rozpaczy Karolina wysłuchuje litanii swoich rodziców, jak i teściów. Co więcej, zaborcza teściowa zarzuca jej, że tak naprawdę nie kochała Krzysztofa, a kto wiem, może to nie byłoby nawet jego biologiczne dziecko? Karolina jest oburzona tym faktem, a na swojej drodze spotyka dawną znajomą i jej brata, Szymona. Czy Szymon zastąpi zmarłego Krzysztofa? Może tak, a może nie - sami przeczytajcie.
Ciepła, czasem wzruszająca treść, ale nie bestseller:)

Poziom Trudnych spraw czy jak tam się nazywają te paradokumentalne "programy".

Zbyt lekko, infantylnie i łatwo... Zbyt powierzchownie.
Nie polecam. Niestety.

Poziom Trudnych spraw czy jak tam się nazywają te paradokumentalne "programy".

Zbyt lekko, infantylnie i łatwo... Zbyt powierzchownie.
Nie polecam. Niestety.

Karolina od zawsze miała szczęście w życiu kochający mąż,dom i praca do pełni szczęścia brakowało jej tylko dziecka.Po roku starania się o dziecko okazuje się,że wreszcie jest w ciąży.Jednak gdy los daje jedno zabiera drugie.Karolina dowiaduje się,że jej mąż miał wypadek i zginął.Mimo,że Karolina ma wsparcie w rodzinie czuje się samotna.W jej życiu pojawia się jej koleżanka z dzieciństwa i jej brat Szymon.Dzięki nim Karolina pomału dochodzi do siebie mimo,że matka nie żyjącego męża nie daje o sobie zapomnieć.Czy Karolina ułoży sobie życie na nowo i czy Szymon poradzi sobie z bagażem doświadczeń Karoliny.Los zadecydował za nich dając druga szanse.Tylko czy Szymonowi uda się ją wykorzystać a Karolinie zapomnieć o przeszłości.Książka bardzo mi przypadła do gustu.Chwilami dość wzruszająca ale raczej pozytywne wrażenia.

Bardzo przyjemna powieść, lekka - mimo niezbyt sprzyjających życiowych przygód głównej bohaterki, ale mimo wszystko jest optymistyczna.
A do autorki chętnie powrócę, bo pierwsze spotkanie jest obiecujące.

A do autorki chętnie powrócę, bo pierwsze spotkanie jest obiecujące.

Polecam przeczytać. Ciekawa książka, są momenty zastanowienia się, próby porównania z główną bohaterką jak ja bym się zachowała będąc na jej miejscu. Jedyny minus od samego początku można domyśleć się jej zakończenia.

• 2016
  • 2015