Przypadki pewnej desperatki

Okładka książki Przypadki pewnej desperatki Magdalena Wala Patronat LC
Okładka książki Przypadki pewnej desperatki
Magdalena Wala Wydawnictwo: Czwarta Strona Seria: seria z babeczką literatura piękna
literatura piękna
seria z babeczką
Czwarta Strona
2015-08-26
2015-08-26
literatura polska literatura dla kobiet

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Przez różowe okulary

672 324 37

1915

Przezabawna opowieść o Julce,historyczce,która stawia pierwsze kroki jako nauczycielka w gimnazjum.Dziewczyna odkrywa w sobie żyłkę detektywa kiedy jej narzeczony zostaje właścicielem pałacyku,a na strychu bohaterka odnajduje pamiętnik niejakiej Agnety,która była wychowanką księżnej Czartoryskiej.
Polecam tą lekką i przyjemną lekturę w sam raz na wiosenny wieczór.Warto!!

Polecam tą lekką i przyjemną lekturę w sam raz na wiosenny wieczór.Warto!!

Liczyłam na więcej humoru, ale się przeliczyłam.. 😉
Mało tego irytowała mnie trochę główna bohaterka, zwłaszcza gdy jej facet był tym o jakim marzy raczej każda,a ona się zastanawia,wybrzydza..również wpleciony historyczny wątek jakoś tak w połowie już mi się poplątał, choć na początku wydawał się ciekawy.. ogólnie pisząc lektura odmòżdżająca na raz-przeczytać i zapomnieć.😉

Liczyłam na więcej humoru, ale się przeliczyłam.. 😉

Zawsze mów prawdę, całą prawdę i tylko prawdę, jeśli można wyciągnąć z tego jakąś korzyść.

Kobieta choć w części musi być tajemnicza, by utrzymać zainteresowanie faceta.

Nikt nie zasługuje na zapomnienie.

Kobieta choć w części musi być tajemnicza, by utrzymać zainteresowanie faceta.

Nikt nie zasługuje na zapomnienie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niestety to książka dla nastolatek, mimo, że o studentce. Duże rozczarowanie po innych książkach tej autorki, które ciekawie opisywały historię polskich kobiet w ubiegłych stuleciach. Wprawdzie pojawia się i tutaj wątek historyczny, ale jest rozmyty i po prostu nudny, no cóż...niewiele nie stracą Ci, którzy zrezygnują z czytania.

Książka nie jest zła, jest pewna ciekawa fabuła, bohaterka też nie jest bezbarwna.
Ale czegoś mi w niej brakuje, życia, polotu, chyba więcej emocji po prostu. Jedyna ciekawa akcja to z jej dyrektorka gdzie można kącik ust ruszyć.
Myślę że są osoby które zgodzą się że mną że ta książka niby jest o czymś.. Ale o czym konkretnie? Co ma na celu? Jakieś przesłanie? Niestety, niby nie jest zła ale jest taka nijaka.

Książka lekka i przyjemna. Taka odskocznia od codzienności. Bardzo miła na popołudnie przy kawie lub wieczór w ogrodzie.

To lekka i przyjemna książka o perypetiach studentki Julki. To przezabawna historia szajbniętej historyczki, dla której strych i cmentarz to najpiękniejsze i najbardziej interesujące miejsca na świecie. Poznajemy także jej rodzinkę, znajomych i przeszłego narzeczonego. Postaci są dobrze nakreślone i nie sposób ich nie lubić. Ciekawa jest także historia Agnety i Maksymiana, o których losie dowiadujemy się z kartek znalezionego przez Julcie pamiętnika. Ta książka idealnie wpasowuje się w klimat wakacji i czyta się ja bardzo szybko.

Trochę zmęczyłam tę książkę - chyba przede wszyskim dlatego, że humor nie w każdym momencie mi podchodził, ale również dlatego, że liczyłam (na podstawie opisu) na bardziej rozbudowany wątek dworku i historycznego śledztwa, a dostałam przede wszystkim opis codziennych perypetii związkowo-uczelnianych.

Największy problem miałam jednak z tym, żeby zrozumieć główną bohaterkę i poczuć z nią jakikolwiek związek. Wszystkie problemy Julii były opisywane w ten sam komiczno-satyryczny sposób, co sprawiało, że zabrakło mi zwyczajnych emocji. Ponieważ w takim samym tonie wypowiadała się o zaletach pozostawiania w związku i o swoich wątpliwościach, nie miałam bladego pojęcia, co tak naprawdę czuje, i trudno było mi jej kibicować.

Jeżeli ktoś szuka lekkiej pozycji z satyrycznym zacięciem, powinien być zadowolony - ja spodziewałam się czegoś więcej.

Największy problem miałam jednak z tym, żeby zrozumieć główną bohaterkę...

Szczerze mówiąc wkurzająca bohaterka. Najbardziej podobały mi się wątki historyczne i zakończenie też mnie w pewnym stopniu zaskoczyło.

Zabawa historia fajna

Zabawa historia fajna

Dodaj cytat z książki Przypadki pewnej desperatki

Video

Video