Przypadki pewnej desperatki

Patronat LC
Magdalena Wala Wydawnictwo: Czwarta Strona Seria: seria z babeczką literatura piękna
Czwarta Strona
literatura polska literatura dla kobiet
literatura piękna
seria z babeczką
literatura polska literatura dla kobiet

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Przez różowe okulary

13 Link do recenzji

Przezabawna opowieść o Julce,historyczce,która stawia pierwsze kroki jako nauczycielka w gimnazjum.Dziewczyna odkrywa w sobie żyłkę detektywa kiedy jej narzeczony zostaje właścicielem pałacyku,a na strychu bohaterka odnajduje pamiętnik niejakiej Agnety,która była wychowanką księżnej Czartoryskiej.
Polecam tą lekką i przyjemną lekturę w sam raz na wiosenny wieczór.Warto!!

Liczyłam na więcej humoru, ale się przeliczyłam.. 😉
Mało tego irytowała mnie trochę główna bohaterka, zwłaszcza gdy jej facet był tym o jakim marzy raczej każda,a ona się zastanawia,wybrzydza..również wpleciony historyczny wątek jakoś tak w połowie już mi się poplątał, choć na początku wydawał się ciekawy.. ogólnie pisząc lektura odmòżdżająca na raz-przeczytać i zapomnieć.😉

Za cho*erę nie pamiętam o czym była :D

Raczej słaba w moim przekonaniu. Ku własnemu zdziwieniu ostatnio przeczytałam kilka lekkich obyczajowych pozycji które czytało się całkiem przyjemnie i umilały czas na leżaku wypoczywając w promieniach słońca. Niestety z tą konkretną było inaczej. Główna bohaterka niby sympatyczna, ale mocno irytująca, zdaje się niemalże być skrzywdzona życiem z powodu posiadania idealnego...

. Bardzo dobrze się czyta. Napisane z humorem, który rozbawi większość osób.

Lekka i przyjemna lektura. Od czasu do czasu lubię poczytać tego typu literaturę. Mam jednak wrażenie, że książka zaczęła się od środka i skończyła się tak nagle. Ale już tytuł wskazuje, że nie będzie to typowa ciągła opowieść, a pojedyncze przypadki przytrafiające się głównej bohaterce, która już od początku wzbudza sympatię. Myślę, że wiele młodych kobiet odnajdzie...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Hallo! O czy w ogóle jest ta książka? Bo nie dopatrzyłam się w niej żadnej konkretnej historii, no może po za pamiętnikiem, ale to były tylko przebłyski. Książka jest na prawdę do niczego, nawet nie jest zabawna , raczej powiedziałabym, że jest żałosną próbą pisania komedii. Bohaterka mocno irytująca, fabuły brak, jak dla mnie zwyczajne lanie wody. Sory ale szkoda było czasu!

O Julii, która odtrąca Romea

Do lektury książki autorstwa Magdaleny Wali zachęcił mnie zdecydowanie tytuł, nieszablonowy, intrygujący. Zaznajomiłam się również z kilkoma pochlebnymi recenzjami dotyczącymi tej pozycji, aczkolwiek moje osobiste odczucia względem "Przypadków pewnej desperatki", bo właśnie ten tytuł mam na myśli, są mieszane.

Jak już wcześniej wspomniałam,...

Czytało się dość przyjemnie i lekko, ale po zakończeniu pozostał jakiś niesmak. Mam wrażenie, że autorka chciała za dużo. Główna bohaterka ma wręcz idealnego faceta - który jej nie pasuje, to znaczy właściwie pasuje, ale buntuje się okropnie przeciw temu by z nim być. Jest studentką, więc mamy barwne opisy życia braci studenckiej z wykładów i egzaminów. Uczy też w szkole,...

Dyskusje

• 2018
  • E-book
  • 2016
  • Polscy autorzy
  • Ebook

Dodaj cytat z książki Przypadki pewnej desperatki

Video

Video