Przypadki pewnej desperatki

Patronat LC
Magdalena Wala Wydawnictwo: Czwarta Strona Seria: seria z babeczką literatura piękna
Czwarta Strona
literatura polska literatura dla kobiet

Oficjalne recenzje i

Przez różowe okulary

Link do recenzji

Książka lekka i przyjemna. Taka odskocznia od codzienności. Bardzo miła na popołudnie przy kawie lub wieczór w ogrodzie.

Książka nie jest zła, jest pewna ciekawa fabuła, bohaterka też nie jest bezbarwna.
Ale czegoś mi w niej brakuje, życia, polotu, chyba więcej emocji po prostu. Jedyna ciekawa akcja to z jej dyrektorka gdzie można kącik ust ruszyć.
Myślę że są osoby które zgodzą się że mną że ta książka niby jest o czymś.. Ale o czym konkretnie? Co ma na celu? Jakieś przesłanie? Niestety,...

Niestety to książka dla nastolatek, mimo, że o studentce. Duże rozczarowanie po innych książkach tej autorki, które ciekawie opisywały historię polskich kobiet w ubiegłych stuleciach. Wprawdzie pojawia się i tutaj wątek historyczny, ale jest rozmyty i po prostu nudny, no cóż...niewiele nie stracą Ci, którzy zrezygnują z czytania.

Zawsze mów prawdę, całą prawdę i tylko prawdę, jeśli można wyciągnąć z tego jakąś korzyść.

Kobieta choć w części musi być tajemnicza, by utrzymać zainteresowanie faceta.

Nikt nie zasługuje na zapomnienie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przezabawna opowieść o Julce,historyczce,która stawia pierwsze kroki jako nauczycielka w gimnazjum.Dziewczyna odkrywa w sobie żyłkę detektywa kiedy jej narzeczony zostaje właścicielem pałacyku,a na strychu bohaterka odnajduje pamiętnik niejakiej Agnety,która była wychowanką księżnej Czartoryskiej.
Polecam tą lekką i przyjemną lekturę w sam raz na wiosenny wieczór.Warto!!

1955

Liczyłam na więcej humoru, ale się przeliczyłam.. 😉
Mało tego irytowała mnie trochę główna bohaterka, zwłaszcza gdy jej facet był tym o jakim marzy raczej każda,a ona się zastanawia,wybrzydza..również wpleciony historyczny wątek jakoś tak w połowie już mi się poplątał, choć na początku wydawał się ciekawy.. ogólnie pisząc lektura odmòżdżająca na raz-przeczytać i zapomnieć.😉

Za cho*erę nie pamiętam o czym była :D

Raczej słaba w moim przekonaniu. Ku własnemu zdziwieniu ostatnio przeczytałam kilka lekkich obyczajowych pozycji które czytało się całkiem przyjemnie i umilały czas na leżaku wypoczywając w promieniach słońca. Niestety z tą konkretną było inaczej. Główna bohaterka niby sympatyczna, ale mocno irytująca, zdaje się niemalże być skrzywdzona życiem z powodu posiadania idealnego...

. Bardzo dobrze się czyta. Napisane z humorem, który rozbawi większość osób.

Lekka i przyjemna lektura. Od czasu do czasu lubię poczytać tego typu literaturę. Mam jednak wrażenie, że książka zaczęła się od środka i skończyła się tak nagle. Ale już tytuł wskazuje, że nie będzie to typowa ciągła opowieść, a pojedyncze przypadki przytrafiające się głównej bohaterce, która już od początku wzbudza sympatię. Myślę, że wiele młodych kobiet odnajdzie...

• 2018
  • E-book
  • Ebook
  • 2020
  • 2015

Dodaj cytat z książki Przypadki pewnej desperatki

Video

Video