Siostry

Okładka książki Siostry Agnieszka Krawczyk
Okładka książki Siostry
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Czary codzienności (tom 1) literatura piękna
Czary codzienności (tom 1)
Filia
2022-05-04
2016-03-02
9788381958967
przeszłośc pytania życie czary codzienności

Bardzo ciepła opowieść o trudnych ludzkich losach. Jak.miłość, optymizm i dobre nastawienie ppkazuje, ze nawet z trudnych doświadczeń można wyciągnąć dobro.

Agata nigdy nie poznała swojej matki, informacja o śmieci rodzicielki jest zaskoczeniem. Agata jedzie do Zmysłowa na pogrzeb i okazuje się że ma młodszą siostrę. Co jeszcze czeka na Agatę w małym miasteczku?

Piękna, ciepła i nastrojowa historia o trzech przyrodnich siostrach. Agata, Daniela i Tosia muszą na nowo zorganizować swoje życie w małym górskim miasteczku. Książka o uczuciach i odwadze, aby zmienić całkowicie swoje życie. Piękne opisy przyrody i dobrze nakreślone postaci.

Jaka to piękna i magiczna książka... Mam jakiś taki ogromny sentyment i uwielbiam historie gdzie człowiek całkowicie zmienia swoje życie... Jak się cieszę, że jeszcze dwa tomy przede mną 🥰

Cudownie ciepła opowieść. Rozgrzeje serducho, wywoła uśmiech na twarzy. Okryj się kocykiem, przygotuj sobie ulubiony napój i daj się porwać historii sióstr Niemirskich.

Agata Niemirska nigdy nie poznała swojej matki. Kiedy pewnego dnia dostaje zawiadomienie o jej śmierci, dziewczyna jedzie na pogrzeb do Zmysłowa z pragnieniem odkrycia przeszłości. Gdy dociera do wioski, na jaw wychodzą tajemnice, które zupełnie zmieniają życie Agaty. Pojawia się wiele pytań, ale czy na wszystkie znajdzie odpowiedzi?

Po przeczytaniu tej książki moim pierwszym odczuciem była radość, że to dopiero pierwszy tom serii "Czary codzienności". Co prawda kilka miesięcy temu czytałam czwartą część, ale zapewne ją jeszcze powtórzę.
Akcja historii tak mnie wciągnęła, że zapragnęłam zamieszkać w Zmysłowie. W tej spokojnej małej wiosce obok gór. Pomimo na pozór spokojnego klimatu, ciągle coś tutaj się dzieje, nie ma nudy. Mieszkańcy Zmysłowa są osobami z przeróżnymi charakterami. Znajdziemy tutaj gburów, życzliwych, ale też przyjaciół. Bardzo polecam ❤️.

Po przeczytaniu tej książki moim...

Historia trzech patchworkowych sióstr, które zupełnie niespodziewanie zaczynają wspólne życie. Małe miasto miało być oddechem i chwilowym pobytem a stało się domem, może trochę miejscem ucieczki od niewygodnych spraw od bieganiny. Zarówno Adriana jak i Daniela na pewno nie spodziewały się takiego obrotu spraw.. ale powinno wyjść im to na dobre.

Piękna, nastrojowa historia. Bardzo dobrze się czyta. Mam nadzieję,że następne części będą równie przyjemne.

Lekka obyczajowa opowieść o małym, górskim miasteczku i jego małych oraz wielkich problemach. Pośród malowniczego krajobrazu przekonacie się, że czas mija w nim inaczej. Seria Czary codzienności Agnieszki Krawczyk składa się z Sióstr, Przyjaciele i rywale, Słoneczna przystań oraz Magicznego wieczoru.

Agata Niemirska ma pozornie uporządkowane życie osobiste i zawodowe. Jest menadżerem działu analitycznego wielkiej, krakowskiej korporacji,w której każdego dnia musi brać udział w wyścigu szczurów. Ma narzeczonego, Filipa - tyle tylko, że on coraz więcej czasu spędza z byłą narzeczoną. Wraz z otrzymaniem wiadomości o śmierci nieznanej jej dotąd matki, wraz z przyrodnią siostrą, Danielą wyjeżdża na pogrzeb do Zmysłowa. Na miejscu okazuje się, że zmarła miała jeszcze drugą córkę, ośmioletnią Tosię. Przed Niemirską stają nowe zadania i nowy nieznany jej dotąd styl życia.

Agnieszka Krawczyk zabiera czytelnika w pełną ciepła podróż do urokliwego górskiego miasteczka, w którym czas mija wolniej i człowiek zaczyna odkrywać, co znaczy czerpać z życia pełnymi garściami. Obcowanie i odkrywanie piękna tutejszej przyrody. Tu też jest okazja poznać tajemnice rodzinne, zrozumieć decyzję i dostrzec nieznaną dotąd twarz matki - malarki. Zaprzyjaźnić się z tutejszymi mieszkańcami: weterynarzem Jerzym Wilkiem, artystką Julią Kovacs, z Moniką - samotną matką, jej niepełnosprawnym bracie o trudnym charakterze czy niezbyt przyjaźnie wyglądającą matką - właścicielką sklepu z farbami. Nie można zapomnieć też o górskim przewodniku w stroju Włóczykija, Piotrze. Każdy z mieszkańców jest inny, każdy odznacza się w powieści na swój niepowtarzalny sposób. Są to ludzie o różnych życiorysach, w odmiennych miejscach życiowych. Czasem zgorzkniali, czasem nerwowi i nieprzyjemni ale zyskują przy bliższym poznaniu. Na każdym kroku widać, jak różnią się od korpoludków. No może z jednym wyjątkiem, burmistrzową Małgorzatą Trzmielową. To królowa intryg i plotek, osoba pruderyjna, w której według obiegowej opinii lepiej nie mieć wroga. Zmysłowo tworzy swoją własną społeczność otwartą na nowych przybyszów. Nie tylko sezonowych turystów ale również tych, co pragną w niej osiąść na dłużej, a może nawet na zawsze. Ma swoje wady, chociażby w krążących po nim plotkach, małych złośliwościach potrafiących wywołać smutek, to jednak rytm miasteczka wycisza, koi i wskazuje na to, co w życiu jest najważniejsze. Tu zaczyna się marzyć, w gościnnym domu sióstr Niemirskich czuję się, jak u siebie.

Czary codzienności to radości i smutki. Tu życie nie jest wyzute z problemów, ale w gronie życzliwych i mądrych ludzi, łatwiej znaleźć rozwiązanie. Ta seria wzrusza do łez, otula swym ciepłem, a my wcale nie mamy chęci opuszczać Zmysłowa.

Agata Niemirska ma pozornie uporządkowane życie osobiste i zawodowe....

Bardzo pozytywna opowieść , polecam na szare zimne wieczory .
Polecam

Bardzo pozytywna opowieść , polecam na szare zimne wieczory .
Polecam

• Agnieszka Krawczyk