Zaprojektuj Swoje Szczęście

Paul Dolan Wydawnictwo: Charaktery nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Happiness by Design
Charaktery
psychologia psychiatria emocje
Happiness by Design
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
psychologia psychiatria emocje

Okładka książki Dystrybucja usług medycznych. Zagadnienia ekonomiczne i etyczne Paul Dolan, Jan Abel Olsen
0,0
Dystrybucja us... Paul Dolan, Jan Abe...

Książki nie czyta się lekko, ale na pewno warto to zrobić. Na początku abstrakcją dla mnie było twierdzenie, że szczęście można zaprojektować. Zawsze myślałam, że szczęście to stan umysłu, podejście do życia, nastawienie. Ale autor podaje konkretne przykłady, poparte naukowymi badaniami, na to, że na poczucie szczęścia można wpływać. Naprawdę wartościowa pozycja.

Zacznę od tego, że definicja szczęścia jako przyjemności i celowości odczuwanej w czasie pozwoliła mi na zmianę perspektywy i spojrzenie na wiele czynności w moim życiu w zupełnie nowym świetle. Po lekturze rzeczywiście zacząłem zastanawiać się nad strukturą mojego dnia i potencjlanych zmianach, jakie mógłbym wprowadzić. Zacząłem też dostrzegać pewne relacje między...

• Chcę w prezencie
  • Psychologia