Fear Me

Okładka książki Fear Me B.B. Reid
Okładka książki Fear Me
B.B. Reid Wydawnictwo: B.B. Reid Cykl: Broken Love (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Broken Love (tom 1)
B.B. Reid
2015-01-26
2015-01-26
Romantic Suspense new adult dark przemoc

💕Słodki smak pierwszej miłości: subtelny podryw, pierwszy dotyk, skradzione pocałunki i pierwsze zbliżenie…. W tej książce tego nie znajdziecie…. 📛
Szczerze? Gdy sięgałam po serię „Broken Love” od @_bbreid wiedziałam, że opowiada historię toksycznego „związku”, ale to co zastałam już w pierwszym tomie „Fear me”, powaliło mnie.😢

❌On to dręczyciel z mroczną przeszłością, cierpiący na kompleks Boga.
⭕️Ona to jego wieloletnia ofiara, która gubi się w swoich uczuciach – bo czy można jednocześnie kochać i nienawidzić swojego kata?
Keiran zaczął nękać Lake, gdy mieli jeszcze po 8 lat. Wtedy miało to formę wyśmiewania, popychania czy zastraszania. Jednak teraz są prawie dorośli, a on stał się bardziej brutalny i pomysłowy w „karaniu jej”. Jest przekonany, że Lake posłała go do więzienia. Za rok swojej odsiadki, chce zabrać jej rok życia – ma być jego w każdy sposób. Stosuje przemoc psychiczną i fizyczną, upokarza ją, terroryzuje, osacza, manipuluje nią i molestuje seksualnie. Dziewczyna w obawie o życie swojej ciotki, robi wszystko czego Keiran chce, łącznie z oddaniem mu dziewictwa. To chora rozgrywka złamanego chłopca, którego pożądanie zamienia się w obsesję. Tyrani zwykle dobrze poznają słabe strony swoich ofiar zanim uderzą. Keiran obserwował i testował Lake 10 lat.
Lake ewidentnie cierpi na syndrom sztokholmski. Nawet w obliczu gwałtu oralnego, chce go zadowolić. Próbuje zrozumieć jego zachowanie, a to co odkrywa, napawa ją gniewem i chęcią zemsty.
„Kiedy to się skończy… I zrozumiesz swój błąd, to ty będziesz mnie błagał, a ja nie przestanę, póki cię, kurwa, nie zniszczę.”

‼️Nie jest to książka łatwa i przyjemna, mimo to bardzo wciągająca. To ciężka przeprawa i nie dla każdego. Po jej przeczytaniu czuję się tak obciążona psychicznie i styrana. Ale czy nie właśnie o to chodziło autorce, żeby wymusić na czytelniku emocje i pozostawić go na długo w zadumie? Jedno trzeba przyznać – B.B. Reid umie pisać i wciągać w głębokie odmęty.🆘
❓To co, czas na tom 2? Czy ktoś już czytał „Fear you”? Dajcie znać❗️

Ocena: 💙💙💙💙🤍
🎵: Isak Danielson - Power
💋💋Do usłyszenia!💋💋

❌On to dręczyciel z mroczną przeszłością,...

Chora relacja. Poniżanie, manipulacje, duszenie, bicie, molestowanie było w tej książce na porządku dziennym. Autorka pokazuje tutaj, że chłopakom wszystko wolno, a dziewczyny nie mogą się sprzeciwiać. Chłopcy mogą się nimi bawić, wykorzystać, krzywdzić psychicznie i fizycznie. Główny bohater to prawdziwy socjopata, który od 10 lat terroryzuje główną bohaterkę. Molestuje ją, wyśmiewa, popycha, poddusza... Brakowało tylko żeby przywalił jej w twarz, bo na tyłek dostała od niego nie raz, szczególnie boleśnie paskiem. Koleś lubił zostawiać na niej ślady w postaci siniaków, krwawych malinek i odcisków zębów.
Ta uległość głównej bohaterki...Brak słów. Znów trafiłam na książkę z syndromem Sztokholmskim, a myślałam, że po przeczytaniu "Prześladowcy", na gorsze guffno nie trafię. No nie trawię takich opowieści. Koleś jest strasznym dupkiem, a ona głupiutką i naiwną dziewuszką. On grozi śmiercią jej ciotce, a ona się w nim zakochuje. Socjopata trafił na psychopatkę - para idealna xd.
Ale nie tylko ich relacja była chora, jego kuzyn zdradza swoją dziewczynę, a ona nie ma nic przeciwko. Jej przyjaciółka pozwala się wykorzystywać innemu dupkowi itp itd.
Dałam tej książce 3* bo wciągnęły mnie trochę te tajemnice i tylko dlatego.

Naprawdę, rzadko która książka jest u mnie tak nisko oceniana.
Ona nawet nie jest słaba, ona jest beznadziejna, żenująca i komiczna. A ponieważ nie jestem jednym z internetowych trolli, potrafiących napisać jedynie, że "to kufffno", to napiszę więcej, bo dawno nie spotkałam się z tak toksyczną pozycją.

To jest zwyczajnie historia dwójki psychicznie chorych, młodych ludzi.
Główna bohaterka jest zwyczajnie głupia, wbrew pozorom i kilku pyskówkom, nie zyskuje ona w żadnym stopniu na wartości- nie szanuje ani swojego ciała, ani swojego umysłu.
Bo o ile zrozumiałabym unikanie swojego oprawcy, który przez 10 lat ją gnębił, zwyczajnie, ze strachu, to w życiu nie zrozumiem żenujących dialogów pomiędzy tą dwójką.

Coś w stylu:
- Idziesz ze mną, masz mi się oddać
- Nie jestem dziwką!
- Zamknij mordę (zamyka)
On zaczyna ją obleśnie macać, a ona już się podnieca. (takich scen z pozornym szczekaniem jadaczką czy jakimś sprzeciwem jest mnóstwo, a ten chłopak twierdzi, że on wie lepiej niż ona sama, czego jej potrzeba)

Albo on zmusza ją do seksu oralnego, poddusza ją przy tym, ona chce walczyć, ale w międzyczasie zachwyca się widokiem długości i żył na penisie.

A po prostu hitem chyba jest, kiedy on ją przykuwa do SZUFLADY SZAFKI NOCNEJ, a ona nie wie biedna co ma ze sobą zrobić w takiej pozycji.

Takie zachowania są nienaturalne, niemożliwe i zwyczajnie głupie. Jaka kobieta będąc gwałconą i mówiąc stanowcze "nie" jednocześnie się danym gwałtem zachwyca?? Na samą myśl, czytelniczka może dostać torsji. Tym bardziej, że przez niemal całą książkę, koleś się nad nią pastwi, wyzywa, rozkazuje, nakazuje uległość przemocą i nie ma ani jednego dobrego odczucia/uczynku z jego strony!
I nagle wielka miłość, bo on to robi (SIC!) z miłości!

Ja już myślałam, że nie może być nic gorzej mieszającego młodym kobietom w głowach, niż sławne 365 Dni, ale widocznie się myliłam. To jest szkodliwe tak dalece, jak tylko się da. A czytanie tego czegoś być może wzbudziło jakieś uczucia we mnie, ale były to śmiech, złość i nudności.

Naprawdę, rzadko która książka jest u mnie tak nisko oceniana.

To jest zwyczajnie historia dwójki psychicznie chorych, młodych...

Przeczytałam całą serię, ale ocenę zostawię przed pod pierwszą częścią.
Książka jest naprawdę ciężka i niepokojąca. Praktycznie przez cały czas nienawidziłam Kierana, jego postać jest naprawdę okropna i wyprawia przerażające rzeczy. Lake też nie budzi sympatii pozwalając na takie traktowanie.
Przez negatywne opinie bardzo odkładałam zabranie się za te książki, mimo dość wysokiej średniej ocen. W końcu przeczytałam pierwszą część, a potem drugą i ostatecznie cały cykl skończyłam w ciągu tygodnia. Ciężko przebrnąć przez fabułę dotyczącą znęcania, ALE muszę przyznać, że jest to jedna z lepszych serii, z którymi miałam styczność. Nie jest z pewnością przeznaczona dla osób wrażliwych i słabych nerwach. Relacja love-hate jest nakreślona bardzo obrazowo i dosadnie, porównałabym do serii 'Devil's Night' Penelope Douglas, która też u wielu osób budzi zniesmaczenie przez niektóre sceny.
BB Reid wykreowała ciekawą fabułę, dobrze rozpisała postaci, których losy poznajemy w kolejnych częściach na przestrzeni lat, przy czym zachowała całkiem niezły styl pisana. A znalezienie książki ze wszystkimi tymi czynnikami jest naprawdę ciężko (o polskim środowisku literackim nie wspominając).
Pozytywnie zaskoczyła mnie ta seria i polecam wszystkim mniej wrażliwym, aby również dali jej szansę.

Przeczytałam całą serię, ale ocenę zostawię przed pod pierwszą częścią.

Ta książka jest tak absurdalna, że naprawdę czytanie jej to męka.

Ta książka jest tak absurdalna, że naprawdę czytanie jej to męka.

Książka przedstawia zwyczajnie toksyczną historię dwójki psychicznie chorych, młodych ludzi.
Główna bohaterka nie szanuje ani swojego ciała, ani swojego umysłu.
Bo o ile zrozumiałabym unikanie swojego oprawcy, który przez 10 lat ją gnębił, zwyczajnie, ze strachu, to w życiu nie zrozumiem żenujących dialogów pomiędzy tą dwójką i ich relacji. Ogólnie mało wciągająca i czyta się ją bardziej na zasadzie "zaczęłam to dokończę" przeraża mnie ilość części jeśli całość jest w podobnym stylu...

Główna bohaterka nie szanuje ani swojego ciała, ani swojego umysłu.

Dla cioci, która zajęła się nią po tym, kiedy jej rodzice zniknęli, wytrzymywała życie w strachu przed swym oprawcą. Chłopakiem, który uwziął się na nią kiedy miała 7 lat. Teraz miała 17, a on, po roku nieobecności wracał.
Już wtedy, 10 lat temu, mały przecież dzieciak groził jej śmiercią. Sic!
A teraz?

"Ukradłaś mi wolność (...) Odebrano mi wolność na cały rok, a teraz ty poczujesz, jak to jest".

Coś w nim przyciągało ją, choć jednocześnie chciała uciekać.
Przecież ten chłopak był niezrównoważony!

"Miałam wrażenie, że jest uzależniony od mojego bólu i codziennie potrzebuje działki".

To było popieprzone, a jednocześnie to popieprzenie Keirana było... ciekawe, cały czas zastanawiało mnie, skąd się ono wzięło.
Zaborczy w chory sposób. Kontrolowanie było jak oddychanie. Konieczne.

Kiedy jednak nadszedł pewien... przełom, nie kupiłam tego, coś się zdecydowanie nie kleiło.
Chociaż plus za to, że nie zrobiło się nagle słodkie love story z każdej strony, tajemnice wciąż się mnożyły, a i zakończenie nie jest super przewidywalne. :)

Już wtedy, 10 lat temu, mały przecież dzieciak groził jej śmiercią. Sic!
A teraz?

"Ukradłaś mi wolność (...) Odebrano mi wolność na cały rok, a teraz ty...

Książka, która zawiodła po pełnej lini. Chyba jeszcze nie czytałam nic tak toksycznego i obrzydliwego.
*wybaczcie za spoilery*
Główna bohaterka, jest prześladowana i molestowana przez swojego oprawcę, autorka opisała to, tak jakby się na to zgadzała, ale według mnie brzmi to po prostu jak zastraszenie i psychiczne wpłynięcie na ofiarę. Keiran kontroluje każdy krok Lake, grozi jej śmiercią, chce zabić jej ciotkę i przyjaciółkę, tylko dlatego, że wydaje mu się, że dziewczyna podłożyła mu narkotyki, przez co musiał siedzieć rok w poprawczaku.
Przemoc psychiczna, fizyczna, patologia, nie wiem jak to może się ludziom podobać, jak można tlumaczyc to jako dziecinne zachowanie, bądź zachowanie z powodu miłości. Być może taki był zamysł autorki, by pokazać toksyczna relacje, nie wiem. Ale jeżeli tak było, to powinna się pojawić taka informacja, myślę, że nie tylko ja źle odczytałam fabułę tej książki przed przeczytaniem, ponieważ liczyłam tutaj na relacje enemys to lovers, z lekka nienawiścią i romansem na głównym planie.  Ponadto od połowy zaczęło to wyglądać jak typowy romans szkolny, przedstawiany w sporej ilości książek.
Według mnie został tutaj zobrazowany syndrom sztokholmski i nie zrozumcie mnie tutaj źle, książka nie jest tragiczna, kartka leciała za kartką, a bohaterzy są dobrze wykreowani, ale nie jest to książka dla każdego.
Mnie osobiście to po prostu brzydziło, mimo iż wiem, że takie relacje istnieją naprawdę.
Kolejną sprawą było to, że bohaterzy byli w moim wieku, a szczerze mówiąc z nastolatkami nie mieli niewiele wspólnego.

*wybaczcie za spoilery*

Tytuł: Fear Me
Seria: Broken Love
Autor: @_bbreid
Wydawnictwo: @wydawnictwo.kobiece
📖

„Od teraz bez mojej wiedzy nie robisz niczego. Będę wiedział, kiedy jesz, pijesz, a nawet kiedy oddychasz. - Popatrzyłam na niego, jakby wyrosła mu druga głowa. - Każda twoja chwila będzie moją. Twoje myśli, nadzieje, marzenia, to wszystko będzie moje. Zawsze będę wiedzieć, gdzie jesteś i co robisz. Jesteś moja… przynajmniej przez następny rok. - Uśmiechnął się drwiąco.”

Już 10 lat temu wybrał ją jako swoją ofiarę, a ona żyje w strachu przed nim.
Gdy Keiran po roku wraca do szkoły, Lake nadal jest na jego celowniku.
Czy między oprawcą a jego ofiarą może zrodzić się pożądanie?
Jak mroczne sekrety skrywa Keiran?

❤ Moja opinia: ❤

„Wyglądał jak potwór, a ja pojęłam, że powinnam się go bać.”

Lake to dziewczyna, która w obawie o swoich bliskich poddaje się swojemu dręczycielowi.

Keiran to przystojny, ale i mroczny i pełen tajemnic chłopak, którego boją się nie tylko nastolatki ze szkoły, ale i dorośli.

Fear me to książka, która nie jest dla każdego.
Choć z początku mogłoby się wydawać, że jest to powieść dla nastolatków, przekonujemy się o tym, że historia Keirana i Lake jest mroczna.
Znajdziemy tu nienawiść, mroczne tajemnice, traumy z przeszłości, groźby, strach, ale jest też miejsce na pożądanie.
Nie jest to łatwa historia i zapewne część czytelników nie będzie co do niej przekonana, ale znajdą się też tacy, których ta powieść wciągnie w świat Keirana, Lake i ich przyjaciół, jedni ich znienawidzą, inni pokochają.
Sceny zbliżeń między głównymi bohaterami nie mają w sobie nic z romantyzmu, za to są ostre wręcz nawet brutalne.
W Fear Me autorka porusza trudne tematy, jakimi są znęcanie i przemoc, co może wzbudzać w czytelniku negatywne emocje.
Zakończenie jest zaskakujące, wręcz wprawia w osłupienie, co powoduje chęć poznania dalszych losów bohaterów.

„Mówi się, że pomiędzy miłością a nienawiścią jest cienka linia. Wiesz, co to znaczy?
– Nie.
– To znaczy, że dwoje ludzi jest zbyt głupich i zbyt ślepych, by rozróżnić te dwie rzeczy.”

❤ Moja ocena: ❤
⭐4/5

Książkę przeczytałam w maratonie u @relax_with_a_book

#fearme #brokenlove #bbreid #wydawnictwokobiece #ksiazka_i_dobre_wino #bookstagram #polskibookstagram #polishbookstagram #bookphoto #instabook #nienawiść #strach #przemoc #dręczyciel #ofiara #mrocznaprzeszłość #kochamczytac #czytamwszędzie #czytanieuzależnia #czytambokocham #czytaj #czytajpolsko #książkoholiczka #booklover #bookreader #polskiebookstagramy #czytamlegalnie #czytamlegalniezlegimi #czytamzrelaxwithabook #mojaopinia

Tytuł: Fear Me
Seria: Broken Love
Autor: @_bbreid
Wydawnictwo: @wydawnictwo.kobiece
📖

Z całej książki najbardziej podobał mi się początek i koniec przez resztę książki wydawało mi sie ze czytam w kółko o tym samym. Bardzo toksyczna powieść. Plusem jest końcówka, której się nie spodziewałam, ale raczej nie przyprawiła mnie o szybsze bicie serca. Nie sądzę że przeczytam pozostałe tomy.

• Romans

B.B. Reid Fear Me Zobacz więcej