Wielcy zboczeńcy

Skandale historii
Videograf
2013-01-01
2013-01-01
watała wielcy zboczeńcy skandale historii ebook

więcej Więcej

Każda z opisanych tu historyjek pojedynczo robi wrażenie. Niestety, tylko na chwilę. Natłok informacji z pogranicza plotki i fantazji sprawia, że po pewnym czasie lektura zaczyna nużyć. Mam wrażenie, że publikacja powstawała w natłoku sporych emocji, stąd chaos źle temu dziełku robiący. Ostatecznie można przeczytać, choć przymusu nie ma.

Kolejna chaotycznie napisana pozycja z cyklu "Skandale Historii". Przyjmuję "na klatę" specyficzny sposób pisania autorki i brnę w plotkarskie szepty historii. Lubię takie tematy i dlatego czytałam serię pani Watały jako dodatkowe pozycje przy jednoczesnym "łykaniu" czegoś ambitnego. Dla wyluzowania - warto przeczytać

Strasznie napisana. Temat interesujący ale egzekucja okropna.

To jest jakiś żart! Miała być gawęda - wyszła jedna, wielka, tłusta plota. Przypuszczenia i pomówienia podane jako historyczny fakt!
Rozumiem- luźny stylw książkach, tylko, że w tym przypadku mamy do czynienia z bełkotem szaleńca.
Wulgaryzmy...no cóż, dodzadzą pikanterii tym " sensacjom", wstrząsną kochanym Czytelnikiem w sposób taki, iż zapomni, że niektóre fragmenty...

Autorka nie zna dokładnie tematyki.

Wcale nie dziwi mnie ta ocena. Podejrzewam, że choć część takich not wynika z szokującej zawartości, to u mnie decydują kwestie techniczne. Owszem, bibliografia jest. Tak, czytelnik jest ostrzeżony nie tylko o treści, ale i formie: "gawędy". I tu się nie zgodzę. Popularyzacja nauki nie powinna polegać na swobodnym przekazywaniu faktów, które powtarzają się w poszczególnych...

Książka Elwiry Watały to chaotyczny zbiór. Autorka próbuje przekazać nam opis niezwykłych, gorszących, nietypowych upodobań seksualnych władców i możnych tego świata, w przekroju historycznym. Robi to jednak tak nieudolnie, że po pierwszych kartach tej książki, ma się ochotę rzucić tę grafomanię w kąt. We Wstępie dowiadujemy się, że informacje będą podzielone na rozdziały...

Ciezko sie czyta...fajne ciekawostki, ale napisane w taki sposob, ze nie da sie tego czytac :(

"Unikałam przyjętego w książkach historycznych akademickiego wysławiania się. Książka jest napisana prostym, nieco gawędziarskim językiem z częstym zwrotem do czytelnika, którego jakby wzywam do zaakceptowania mojej tezy".

Teraz ja zwrócę się do autorki, pragnąc aby zaakceptowała moją tezę: Pani Watała, do garów! Niech pani już nic więcej nie pisze, bo nie rozumie pani...

Tytuł ksiazki mnie zaintrygował dlatego też ją kupiłam,ale niestety wyrzuciłam pieniądze w błoto gdyż spodziewałam się bardziej fachowego opisu tematu którym się zajęła. Nie ma w nim odniesień do źródeł historycznych, a język autorki pozostawia wiele do życzenia.

• Historia
  • historia
  • 2013
  • Historyczne
  • Ebook

Dodaj cytat z książki Wielcy zboczeńcy