Komórka

2006-05-05
Zbigniew A. Królicki
Komórka Stephen King Powieść

więcej Więcej

Książkę przeczytałam w ramach czelendżu podjętego z osobnikiem wymienionym wyżej i to nie tak, że została mi ona narzucona, żeby nie było nie myślcie że Daniel jest taki zły 😅

Zgodziłam się na nią dobrowolnie ponieważ zaciekawił mnie opis mówiący, że na całym świecie ludzie zamieniają się w bełkoczące zombie rzucające się na siebie nawzajem i to chwilę po odebraniu...

stary king w dobrej formie

Zupełnie nowe spojrzenie na zombie i pojęcie bycia człowiekiem, a wszystko z perspektywy Kinga. Warto się dać porwać i odpłynąć w rozważania razem z bohaterami, którzy szybko stają się czytelnikowi dość bliscy.

Całkiem przyjemna i nieskomplikowana wariacja na temat apokalipsy "zombie", choć tutaj w nieco bardziej nowatorskim wydaniu. Nic odkrywczego ani specjalnie oryginalnego, ale źle się nie czytało. Brakowało mi jedynie jednoznacznego zakończenia i wyjaśnienia kto stał za "pulsem", ale King lubi zostawiać takie niedopowiedzenia. Pozycja w sam raz na 1-2...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Akcja od samego początku. Fajna historia, fajnie opowiedziana.

Nie podobało mi się zakończenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szkoda czasu, odradzam.

Jeśli ma się trochę wolnego czasu to można przeczytać, jednak nie jest to S.King u szczytu formy. Początek zapowiada ciekawą lekturę, ale im dalej w las tym gorzej.

Wariacja na temat apokalipsy żywych trupów, która razi nudną fabułą i pseudofilozofią wyjątkowo niskich lotów. Oczywiście Autor słusznie założył, że skok do nurtu literatury zombie wymaga czegoś specjalnego, że powielenie po raz tysięczny najprostszych i najtańszych schematów tego gatunku nie ma sensu, że stać go na więcej niż natrętne epatowanie potokami krwi, rozrywaniem...

Telefony komórkowe ułatwiają życie i komunikacje, prawda? Jednak nie w przypadku tej historii. Ten, kto nie odebrał telefonu, nie zwariował i musi bardzo się starać, aby przetrwać. Bardzo dobry pomysł na fabułę, ale coś nie do końca wyszło. Czytałam znacznie lepsze książki Kinga. Ta nie jest zła, ale oczekiwałam czegoś więcej po królu grozy.

10 134
    3 090