Na imię mi Zack

Brutalne morderstwa z wyciem wilków w tle

Ojojoj... Dzieje się tu, dzieje, ale przyznam się, że mam już dosyć tej skandynawskiej poprawności, multikulturowości i schematyzmu. Owszem muszą być ci dobrzy i ci źli, gdy jednak to jest do znudzenia powtarzalne, to robi się po prostu niesmacznie.
Na dodatek książka ciągnie się niemiłosiernie, wątki z przeszłości, i inne poboczne, są tak długie, że przygniatają główną fabułę. Dotarłem może do połowy i to jest sukces.

W mojej opinii bardzo dobrze napisana książka.

Świetna lektura dla wielbicieli mrocznych skandynawskich kryminałów. Klimat bardzo dobrze zbudowany, wydaje się naturalny i z łatwością weszłam w delirycznie wykreowany świat Sztokholmu. Prowadzone śledztwo, narkotyki i trauma z dzieciństwa – wszystko się przenika w świadomości bohatera, nie wiadomo co w danej chwili ma nad nim większą władzę; do tego makabryczne zbrodnie....

1978

Bardzo solidny kryminał. Trzyma w napięciu!
Historia toczy się wokół Zacka, bardzo zdolnego policjanta, który rozpracowuje grupę handlarzy kobiet. Pod przykrywką salonów tajskiego masażu, szerzy się tam prostytucja. Zack jest pracowity i ambitny. To nadzieja policji. Po godzinach dręczą go jednak demony przeszłości i narkotykowy nałóg...

Bardzo solidny kryminał. Trzyma w napięciu!

Chwytający za serce kryminał o handlu kobietami i małymi dziewczynkami z Birmy, Tajlandii, w tle "szare wilki" (dosłownie i jako organizacja terrorystyczna z Turcji - jeden z prawdziwych członków tego gangu strzelał do św. Jana Pawła II). Serce się kraje, kiedy się tego słucha. Główny bohater, tytułowy Zack, jest ćpającym policjantem. Nie dziwi mnie, że brakuje mu sensu życia (tylko imprezy klubowe, seks, kokaina, a w międzyczasie pracuje jako detektyw).

To moje pierwsze spotkanie z tym duetem autorskim, choć książki Monsa Kallentofta czytałam wcześniej. Brutalna, ostra książka w skandynawskim stylu, ale bardzo płynnie napisana. W przeciwieństwie do poprzednich książek Monsa w tej akcja rozwija się dość szybko i już od początku wciąga, nie trzeba przebrnąć 50 stron wstępu, żeby resztę połknąć jednym tchem. Tu od razu jest akcja. Sprawdzę co dalej z Zackiem, bo pierwsza książka z serii jest zachęcająca.

Dobry i bardzo sprawnie napisany Kryminał , czyta się lekko łatwo i przyjemnie, choć treść nieco brutalna :),jak to i szwedów i w ich kryminałach. Treść tyczy się śledztwa prowadzonego przez jednostkę specjalną szwedzkiej policji do której należy tytułowy Zack. Zack jest OK ale nie jest idealny , lubi imprezy i to trochę za bardzo, co niekiedy mu przeszkadza w pracy. Nie mniej jest również utalentowanym i zawziętym śledczym. Samo śledztwo tyczy się handlu ludźmi i ich torturowaniu na odludziu z użyciem dzikich wilków.. Ogółem czyta się dobrze i w sumie warto :)

Bardzo dobra książka. Czyta się płynnie, akcja również dobra. Kryminał godny polecenia. Na pewno sięgnę jeszcze po tych autorów.

To jest pierwsza książka tego autora którą przeczytałem. Dobrze się czyta, akcja bez zbędnych opisów. Na pewno przeczytam kolejne książki tego autora. Polecam

Zack Herry za dnia: policjant działający w jednostce specjalnej Szwedzkiej policji, zaś nocą: nieradzący sobie z przeszłością mężczyzna, który balansuje na granicy prawa. Jest on postacią skomplikowaną - demony przeszłości atakują go każdego dnia, a uzależnienie nie pozwala mu na normalne funkcjonowanie. Wykreowany w sposób taki, że chce się go lubić, lecz jego zachowanie wobec swojej kobiety, jak dla mnie, było karygodne.
Zack jest cholernie dobry w swojej robocie i zapewnia nam obraz tego, co uzależnienie może zrobić z człowiekiem i jak bardzo może zepchnąć go na granicę wytrzymałości.
Akcja jest świetna - ciągle coś się dzieje, ciągle coś trzyma nas w napięciu, ciągle w głowie pojawiają się pytania.
Napisana świetnym stylem, przez co momentami czytanie niektórych fragmentów przychodziło z trudem. Czasami jednak wydawało mi się, że niektóre sytuacje zostały opisane zbyt prosto, że zostały zbagatelizowane, dlatego też jest to pozycja bardzo dobra, nie rewelacyjna.

Lubię skandynawskie kryminały, ich klimat, a jeszcze lepiej, kiedy maja one swoje kolejne części. Tutaj także się nie zawiodłam.
Zack Herry jest nadkomisarzem w policji, a jednocześnie narkomanem walczącym z demonami z przeszłości. Nie jest to postać czarno-biała, ma swoją historię, którą próbuje rozwikłać na różne sposoby, co czyni go wiarygodnym i ciekawym.
Akcja prowadzona szybko oraz wiele odnośników do ówczesnych wydarzeń sprawia na czytelnikowi wrażenie, jakby historia działa się całkiem niedawno.

Akcja...

• Audiobooki