Na imię mi Zack

Oficjalne recenzje i

Brutalne morderstwa z wyciem wilków w tle

Link do recenzji

841 1 238

Dobry i bardzo sprawnie napisany Kryminał , czyta się lekko łatwo i przyjemnie, choć treść nieco brutalna :), jak to i szwedów i w ich kryminałach. Treść tyczy się śledztwa prowadzonego przez jednostkę specjalną szwedzkiej policji do której należy tytułowy Zack. Zack jest OK ale nie jest idealny , lubi imprezy i to trochę za bardzo, co niekiedy mu przeszkadza w pracy. Nie...

Bardzo dobra książka. Czyta się płynnie, akcja również dobra. Kryminał godny polecenia. Na pewno sięgnę jeszcze po tych autorów.

To jest pierwsza książka tego autora którą przeczytałem. Dobrze się czyta, akcja bez zbędnych opisów. Na pewno przeczytam kolejne książki tego autora. Polecam

Zack Herry za dnia: policjant działający w jednostce specjalnej Szwedzkiej policji, zaś nocą: nieradzący sobie z przeszłością mężczyzna, który balansuje na granicy prawa. Jest on postacią skomplikowaną - demony przeszłości atakują go każdego dnia, a uzależnienie nie pozwala mu na normalne funkcjonowanie. Wykreowany w sposób taki, że chce się go lubić, lecz jego zachowanie...

Lubię skandynawskie kryminały, ich klimat, a jeszcze lepiej, kiedy maja one swoje kolejne części. Tutaj także się nie zawiodłam.
Zack Herry jest nadkomisarzem w policji, a jednocześnie narkomanem walczącym z demonami z przeszłości. Nie jest to postać czarno-biała, ma swoją historię, którą próbuje rozwikłać na różne sposoby, co czyni go wiarygodnym i ciekawym.
Akcja...

Myśle, że się polubiliśmy z @mons.kallentoft 🙂 Ciekawie napisana, bez zbędnych wątków, interesujący bohaterowie -zwłaszcza główny, działający na granicy prawa.

Znam ksiazki Kallentofta -seria z Malin,i prawie kazda częsc spełniła moje czytelnicze wymagania.Seria z Zackiem ,cóż ,przeczytalam z sentymentu do pisarza , ktorego cenie za skandynawski klimat i to coś co nie pozwala odlozyc jego książki. Zack jako główna postać -poprawna ,taki niegrzeczny chlopiec z problemami ,wzbudzil moja sypatie i to tyle .Zabraklo tempa,akcji i...

Książkę czyta się błyskawicznie, bo i akcja jest zawrotna. Krótkie rozdziały potęgują wrażenie uciekającego czasu i braku przełomu w śledztwie. Brutalność opisów ma swoje uzasadnienie i nie jest przesadzona, a wszystkie elementy zagadki łączą się w logiczną całość. Dodatkowo pisarze poruszają ważne obecnie kwestie imigracji i rasizmu, które wydają się nasilać w miarę...

Niby w porządku, natomiast jakoś powoli się ją czytało. Generalnie okej, ale nie porywa.

Dopiero wchodzę w świat kryminałów i przyznam że dobrze mi się czytało, chociaż tutaj było strasznie ponuro, po prostu szary świat i wszystko to co przed nami jest ukryte. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile potworności jest na tym świecie, ja także żyłam w tej nieświadomości bo tak było łatwiej. Jednak kryminały dają dużo do myślenia.

• 2019
  • 2018