Dead Ice

Okładka książki Dead Ice Laurell K. Hamilton
Okładka książki Dead Ice
Laurell K. Hamilton Wydawnictwo: Headline Cykl: Anita Blake (tom 24) fantasy, science fiction
Anita Blake (tom 24)
Dead Ice
Headline
2015-06-04
2015-06-04
anita blake vampire hunter werewolf zombie

Kolejna część serii o Anicie Blake - Nekromantce, Animatorce i Egzekutorce Wampirów.
Kolejna sprawa policyjna, w której mogą się przydać zdolności Anity. Ktoś wykorzystuje zombie, jako niewolników i nagrywa z nimi filmy, ale najdziwniejsze jest to, że one nie gniją i odczuwają strach.
Anita tylko raz spotkała się z czymś takim, ale przecież stare upiory zostały pochowane w szafie...Prawda?
To, plus parę spraw futrzasto-wampirzych sprawiają, że dzień może się przerodzić w koszmar.

Kolejna część o Anicie Black. Cieszę się, że pisarka wróciła do jakieś fabuły a nie tylko opisywała sex.
Bardzo lubię perypetie Anity ale jak lubię fabule tak nie odpowiadam mi sposób jaki jest to napisane.
Przeważnie czytając książki pochłaniam je tzn. widzę w wyobraźni co się dzieję niestety w przypadku tej pisarki tak nie jest. Po prostu się czyta i jest to denerwujące.
Nie lubię jak opisuje co chwila to samo ile razy można czytać że ktoś ma tyle albo tyle wzrostu, taki kolor oczu, taki kolor włosów itp.
Dodatkowo postacie w niektórych momentach zachowuję się nienaturalnie np. Anita wchodzi do pomieszczenie gdzie prawie dochodzi do wojny a ona stoi i gapi się z myślą jak są ubrani, jak pięknie wyglądają itp. bzdury zamiast zastanawiać się jak złagodzić konflikt a potem kilkoma słowami rozwiązuje całą sprawę.

W końcu Anita wraca do akcji jako zombie animator! bardzo mi brakowało tego motywu. W tej części panna Blake zajmuje się również kolejną, niezwykle interesującą sprawą dla policji. Oprócz tego próbuje zadowolić wszystkich swoich ukochanych. Duży plusik!

• Anita Blake
  • Wampiry