Stary Noe

Zuzanna Orlińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
literatura dziecięca
2015-01-01

Do dziś nie umiem stwierdzić czy mi się ta książka podoba. Dzieci nie wybierają jej samodzielnie do czytania ... a jak dla mnie trochę za surowa.

Ta książka chyba nie jest dla dzieci? Zbyt trudne wg mnie te rozważania egzystencjonalne, bunt, sprzeciw wobec Boga, wobec rzeczywistości. Wg mnie to tematyka dla starszych, wręcz dorosłych bym powiedziała.

Ale znowu czy ta pozycja może cos wznieść w życie dorosłego? Wątpię.

Pan rozgniewał się na ród ludzki, „który okazał się zły i przewrotny”, i skazał go na zagładę. By całkowicie nie zniszczyć swojego dzieła, niektórych postanowił ocalić. Wybrał jednego „posłusznego”, który zwał się Noe, i polecił mu zbudować arkę. Na arce miał przetrwać Noe, jego rodzina i zwierzęta wszystkich gatunków. Gdy...

Pewnie przeważająca większość z nas zna biblijną opowieść o Arce Noego, która niejednokrotnie przewijała się gdzieś w naszym życiu, chociażby na lekcjach religii. Kiedy ujrzałam "Starego Noego" na bibliotecznej półce, od razu podsunęłam książkę bratu, jednocześnie mając świadomość, że z pewnością ja...

Wzruszająca.

Żenujące....To nie jest wznowienie, to przerobiona historia, która ma już swoje lata. Przecież Noe nie ratował już nikogo w czasie potopu, nie kłócił się z Bogiem, nie był nieposłuszny a na pewno nie uczył, że by być całkiem uczciwym nie można być do końca posłusznym! Jeśli ktoś chce dziecku przedstawić tę historię biblijną to nie za pomocą tej książki!

• Dla dzieci
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Literatura dziecięca
  • Zrecenzowane