Modowy sąd. Gwiazdy na celowniku

poradniki
2015-01-01
2015-01-01
moda celebryci showbiznes

Bardzo mocno mi przykro, że sięgnęłam po to wydawnictwo i straciłam jednak chwilę czasu. Nie dobrnęłam do końca, pozbyłam się, wciskając sąsiadce. Nie będę krytykować Pani Horodyńskiej, bo nie jest ona pisarką, a krytykiem modowym. Nie wiem jak sprawdza się w tej drugiej roli, w pierwszej nie najlepiej, ale skupię się na moich odczuciach jako czytelnika. Nudno, słowa powtarzają się średnio co 7 stron i nawet niewprawne oko spokojnie to zauważy. Mówiąc krótko - szału nie ma. Opisu poszczególnych kreacji gwiazd, bardzo na siłę. Myślałam, że wyciągnę jakieś wnioski dla siebie, czego unikać, a tymczasem hm... Nic z tej książki nie wynika. To tak, jakbym poszła z Panią Horodyńską na kawę i ona mi przez dwie godziny komentowała, co kto i kiedy założył. Nijak się to ma do niczego.

Książka, a właściwie gazeto-książka Joanny Horodyńskiej to ciekawa propozycja dla ludzi interesujących się modą nie tylko codzienną, tzw. uliczną, ale również modą galowo-wyjściową. Znajdziemy tu multum ciekawych propozycji. Książka pod względem treści jest naprawdę dobra. Dzięki rzeczowym wyjaśnieniom prezentowane zestawienia można dogłębnie przemyśleć, można się nimi zainspirować i czerpać garściami, i o to właśnie chodzi.
Jedyny minus propozycji to niestety jest dość ubogi język, jakim jest napisana. Czytając opisy, mimo iż są trafne i konkretne, zastanawiałam się jednocześnie czy jedynymi słowami opisującymi modę jakie zna Pani Joanna są "eklektyczny" i "dosłowny". Niestety miało się wrażenie jakby Joanna nie przyłożyła się do pisania i jak napisała, tak już zostało. Taki zabieg bardzo męczy gdy na kolejnej stronie po raz n-ty widzimy wymienione słowa. Jeżeli chce się napisać naprawdę dobrą pozycję, a żadne przymiotniki już nam nie przychodzą do głowy, to sięgamy po słownik synonimów i szukamy zamienników. Oczywiście to zajmuje więcej czasu, jednak włożona praca daje efekty i owocuje naprawdę dobrym "produktem". Niestety tu tego trochę zabrakło. Jednak mimo wszystko gorąco polecam.

• Styl/Moda
  • 2015