Kaplica grobowa Karola Scheiblera w Łodzi

Krzysztof Stefański Wydawnictwo: Wing historia
Wing
historia
2006-01-01

Króciutkie kompendium wiedzy na temat mieszczącej się na Starym Cmentarzu w Łodzi kaplicy grobowej Karola Scheiblera, jednego z największych łódzkich fabrykantów. Wydaje mi się, że nawet nie wszyscy łodzianie – nie mówiąc już o mieszkańcach innych regionów – zdają sobie sprawę, iż budowla ta to perła architektury sepulkralnej, unikatowa w skali europejskiej. Warto więc...

Dyskusje

• Z historią w tle