Słownik mitów i tradycji kultury

Władysław Kopaliński Wydawnictwo: Bellona encyklopedie, słowniki
2006-01-01
1985-01-01
Bellona
encyklopedie, słowniki
2006-01-01

Dzieje i kultura z różnych stron świata.Fajnie opisana, lekko się czytało

Władysław Kopaliński jest skarbnicą wiedzy i żal z niej nie czerpać. Bardzo wartościowa pozycja.

Właśnie tę książkę zabrałabym na bezludną wyspę!

Jak dla mnie brakuje tutaj skali gwiazdkowej, żeby wyrazić swój zachwyt nad tym dziełem! Tyle wiedzy na temat tradycji, podań, legend ile jest w tej księdze to naprawdę ze świecą szukać! Wiadomo, że w dzisiejszych czasach kiedy wszystko mamy dostępne w internecie za jednym kliknięciem taki słownik już tak nie imponuje ale pamiętać trzeba, że Kopaliński tworząc ten spis...

Uwielbiam. Wciąga dokumentnie. Biorę ją do ręki, by by tylko coś sprawdzić, a kończę czasem po godzinie, skacząc od hasła do hasła. Obowiązkowa pozycja w mojej biblioteczce. Dzięki tej książce sprawniej odczytuję odniesienia do różnych tekstów kultury zawarte w dziełach sztuki, łatwiej mi określić kontekst. Czuję, że bardziej rozumiem, co autorzy chcieli mi przekazać, nie...

Wspaniała książka!! Dla każdego. To nie powieść, to tylko przypomnienie nam, że dzieje świata nie zaczęły się wczoraj. Jak różnorodna jest nasza przeszłość, jakie róznorodne mamy korzenie. I jak wiele mitów, legend pozostawiły po sobie poprzednie pokolenia.

Od wydania jedna z moich ulubionych lektur -:). Tak, lektura, bo słowniki Kopalińskiego po prostu się czyta - od hasła do hasła, od odnośnika do odnośnika. Część rzeczy przypomina, w części wiedzę uzupełnia. Powinien być w każdym domu - tak, jak słownik wyrazów obcych:-)

Towarzyszył mi całe dzieciństwo, potem młodość, dzięki niemu odkrywałam kulturę i świat... Lepszy niż współczesny internet ;)

Sprzedam lub wymienię :)

To jest absolutnie genialna książka! Żałuję, że nie mam nowszego, uzupełnionego wydania. Pan Kopaliński napisał to wszystko bez komputera!

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Domowa biblioteczka
  • Historia
  • Chcę mieć
  • Literaturoznawstwo

Dodaj cytat z książki Słownik mitów i tradycji kultury