Biblia dla dzieci w obrazkach

Okładka książki Biblia dla dzieci w obrazkach Elżbieta Kidacka
Okładka książki Biblia dla dzieci w obrazkach
Elżbieta Kidacka Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
16 min.
religia Biblia

Kochani,
Dla maluszka od 3 lat.
Książka jest kartonowa, więc posłuży nam długo.
To co jest fajne w tek książce to szukanie danych postaci.
Np. gdzie jest kogut i kura na Arce Noego, ile jest dzieci na weselu w Kanie itd.
Polecam
www.zaczytanasowka.pl

Kochani,
Dla maluszka od 3 lat.
Książka jest kartonowa, więc posłuży nam długo.
To co jest fajne w tek książce to szukanie danych postaci.
Polecam
www.zaczytanasowka.pl

Zdaje się, że tylko moje dziecko zauważyło pewną nieścisłość w tej książce i oczywiście musiałam się gęsto tłumaczyć, aż wreszcie się poddałam i przyznałam młodemu, że autorka się pomyliła. Otóż na Arce Noego siedzą dwa lwy, a dokładniej dwa samce lwów, co odrobinę komplikuje całą historię. Syn ma również książki przyrodnicze i wie, że samice nie mają grzyw...oj, świeciłam oczami, świeciłam.

"Biblia dla dzieci w obrazkach" to krótka, ale bardzo wartościowa książeczka, która ma na celu wprowadzić dzieci w świat Pisma Świętego. Kierowana jest do najmłodszych czytelników, a duża ilość elementów na obrazkach, na pewno zainteresuje każdego malucha. Tekstu też nie jest zbyt dużo, dzięki czemu dzieci nie będą miały czasu na nudę.

Książeczka składa się z 16 stron, z których każda przybliża dziecku pewien biblijny okres. Mamy tutaj, stworzenie świata przez Boga, budowę wieży Babel, narodziny Jezusa, a nawet rozmnożenie pokarmu i cud w Kanie Galilejskiej. Trzeba przyznać że Elżbieta Kidacka podjęła się naprawdę bardzo trudnego zadania. Nie jest łatwo, przybliżyć dzieciom treści biblijne, tak żeby były zrozumiałe i łatwe w odbiorze. Autorka w dużej mierze postawiła na ilustracje i to one odgrywają tutaj znaczącą rolę. Dzieci są przede wszystkim wzrokowcami i na obrazki zwracają uwagę w pierwszej kolejności. "Biblia dla dzieci w obrazkach" to pięknie ilustrowana publikacja, która na pewno przyciągnie wzrok waszych pociech, a ogromne ilość szczegółów na każdej stronie zaciekawi i poruszy wyobraźnię.

Dodatkowym atutem książeczki jest fakt, iż na każdej stronie znajdziemy krótkie zadania, które mają na celu ćwiczyć spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie naszych dzieci. Będzie to również wspaniała zabawa i świetny sposób na wspólne spędzenie czasu. Tekstu nie znajdziecie tutaj zbyt wiele, ale uważam że w przypadku Biblii dla najmłodszych sprawdza się to idealnie. Książka ma zainteresować i pobudzić ciekawość, a nie zanudzić. Zbyt duża ilość tekstu, mogłaby wręcz zniechęcić dziecko do dalszego poznawania Pisma Świętego, a na to przecież przyjdzie jeszcze czas.

Książeczka jest duża, solidna, a grube kartki idealnie sprawdzają się w przypadku najmłodszych dzieci. Ilustracje są ładne i kolorowe, a całość prezentuje się naprawdę zjawiskowo. Mojemu synkowi osobiście, najbardziej przypadły do gustu sceny z momentu stworzenia świata, oraz te przedstawiające Arkę Noego. Choć i reszta spotkała się z całkiem sporym zainteresowaniem, a nawet sprawiła, że synek chętnie zaczął zadawać pytania i interesować się poszczególnymi sytuacjami na obrazkach.

"Biblia dla dzieci w obrazkach" to wyjątkowa i bardzo praktyczna książeczka. Na pewno warto zaopatrzyć biblioteczkę dziecka w ten tytuł. Będzie to świetny pomysł na zapoznanie dziecka z Pismem Świętym i przybliżenie mu dziejów biblijnych. Jestem pewna że będzie zachwycone.

__________________________________

Książeczka składa się z 16 stron, z...

Jak na pierwsze spotkanie z opowieściami biblijnymi ta książka spisała się bardzo dobrze. Dzieciaki wpatrywały się jak zaczarowane w piękne ilustracje, zadawały pytania, uważnie wysłuchiwały tekstu i tego co miałam do powiedzenia. Nie uważam jednak tej książeczki za rewelacyjną - wolała bym chyba podział na stary testament i nowy. Brakowało mi np. historii Mojżesza czy Jana Chrzciciela (tak fajnie można by było poopowiadać dzieciom),pewnie znalazło by się i kilka innych, które mogły by zainteresować tych malutkich. Niemniej jednak książeczka i ładnie wydana (a grube, kartonowe karty uchronią przed szybkim uszkodzeniem) i wzbudziła zainteresowanie dlatego 7 gwiazdek wydaje się być obiektywną oceną....moim zdaniem ;)

"Biblia dla dzieci w obrazkach" Elżbiety Kidackiej pozytywnie spełnia kryteria normalnej książki dla dzieci. Nieprzesłdzonych ilustracji, przystępnych tekstów dostosowanych do wieku dziecka, bardzo krótko opowiedzianych językiem literackim, opartych na Piśmie Świętym. Polecenia umieszczone pod każdym z tekstów mobilizują dziecko do tego, by wgłębić się w szczegóły, policzyć, odnaleźć ukryte kwiaty, dzbany, fontannę, myślami pobyć w prezentowanym fragmencie, poczuć klimat rozmnożenia chleba przez Jezusa czy Jego wjazdu do Jerozolimy.
Ilustracje są wspaniałe, w nurcie ogromu małych dokładnie dopracowanych szczegółów, szukania poszczególnych, ukrytych czaseem mocno elementach.
Historia stworzenia świata to bogactwo i różnorodność pięknej fauny i flory. Na okrągłej kuli ziemskiej delikatnie wkomponowany jest kosmos, sklepienie nieba, są wody, ziemia. Są takie zwierzęta, których w innych wydaniach Biblii dla dzieci nie znajdziemy (np. niedźwiedź polarny, małpa z bananem w ręku, krab, żaba w stawie, pszczoły). Adam i Ewa są ukryci w cieniu rozłożystego zielonego drzewa.
więcej na: madebybibi.blogspot.com/search/label/Nasza Księgarnia

Elżbieta "Eluta" Kidacka jest mamą Leona a zawodowo - ilustratorką. Zajmuje się projektowaniem książek, folderów i ulotek – małych i dużych, tworzeniem ilustracji do bajek i podręczników szkolnych. Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Mieszka w Poznaniu, w dzielnicy Jeżyce, którą doskonale znamy z książek Małgorzaty Musierowicz.

Dzisiaj zabiorę Was w świat religii, który w tej pozycji wydawniczej ma formę
Biblii dla dzieci bogato ilustrowanej. Właściwie to jak przystało na publikację dla najmłodszych, strony książki są zapełnione ilustracjami a jedynie w niewielkich okienkach poznajemy osiem streszczeń ważnych biblijnych wydarzeń. Od stworzenia ziemi, poprzez Arkę Noego, Wieżę Babel, króla Salomona i narodziny Jezusa, aż do Kany Galilejskiej czy rozmnożenia pokarmu a na wjeździe Jezusa do Jerozolimy skończywszy. O każdym wydarzeniu dowiadujemy się jedynie skrótowo, tak by kilkuletnie dziecko mogło zrozumieć cały tekst. W przypadku dziecka starszego, jak moja czterolatka, która w przedszkolu ma katechezę, trzeba być przygotowanym na wiele dodatkowych pytań: Z jakiego drzewa Adam i Ewa nie mogli jeść owoców? W jakich językach mówili ludzie na Wieży Babel? Czy gwiazda betlejemska błyszczała czy świeciła? Jak woda zmieniła się w wino? Czemu osiołek wjechał w kałużę?

Podczas lektury dało się odczuć, że moje dziecko przeżywa to, co czytam. W chwili, gdy czytałam o potopie i czterdziestu dniach i nocach w deszczu, usłyszałam westchnienie "ojej".

Z tego co wiem, czteroletnie dzieci lubią rozwiązywać zagadki logiczne, łamigłówki, labirynty, proste krzyżówki czy odnajdywać różnice. Jak się okazało Biblia i w tym przypadku wychodzi naprzeciw małym odkrywcom. Na koniec każdego streszczenia rozdziału z Pisma Świętego, znajduje się pytanie lub zadanie, na które trzeba odpowiedzieć lub wykonać. Na ilustracji z Arką dziecko musi odnaleźć kurę i koguta a w Jerozolimie odszukać fontannę - trzeba być bardzo spostrzegawczym! Na innych ilustracjach trzeba policzyć kwiaty, dzbany lub dzieci, co wymaga cierpliwości i również dobrego oka.

Czytałyśmy z córą Biblię wieczorem, tuż przed pójściem spać a drugiego dnia rano, zaraz po przebudzeniu już miała ją w rękach i na nowo przeżywała zadania i doszukiwała się szczegółów na skomplikowanych rysunkach. Kiedy zapytałam ją jak ocenia książkę odpowiedziała, że super, ekstra i bardzo kolorowa.

Uważam, że książeczka jest idealną publikacją dla najmłodszych, które mogą im wyjaśnić niektóre zagadnienia z życia religijnego. Szkoda jedynie, że nie ma tutaj więcej biblijnych zdarzeń. Ilustracje są ogromnie proste, kreski doskonale przystosowane do oka dziecka a do tego magia barw i bogactwo elementów zapełniających każdą stronę. Każdy szczegół jest dopracowany, jakby była to fotografia. To naprawdę ciekawa pozycja.

Dzisiaj zabiorę Was w świat religii, który...

To wydanie Biblii jest dość nietypowe. Świetnie sprawdzi się nie tylko dla dzieci wychowywanych w duchu katolickim ale również dla dzieci i rodzin wyznających inne religie czy też żyjące bez religii. W książce tej znajdziecie wartości, które każdy człowiek powinien starać się praktykować w swoim życiu. Na pierwszy plan w tej książce wysuwają się ilustracje autorstwa Elżbiety Kidackiej. Bogactwo szczegółów pozwala na opowiedzenie historii na jednym obrazku. Tylko z pozoru ilustracje mogą wydać się dość chaotyczne i ciężkie do zrozumienia dla dziecka. Kiedy przyjrzymy się im bliżej zobaczymy w jak fantastyczny sposób zostały na nich przedstawione przypowieści biblijne.
Do każdej ilustracji zamieszczony jest tekst, w którym krótko i zrozumiale dla młodego czytelnika przedstawione są historie z Biblii takie jak: stworzenie świata, opowieść o królu Salomonie, narodziny Jezusa czy cud w Kanie Galilejskiej. Przy każdej historii autor przygotował dla nas specjalne zadanie do wykonania, która wymaga uważnego "przestudiowania" ilustracji, polegające na przykład na odnalezieniu danych zwierząt na obrazku czy też policzenie kwiatów na obrazku.
Uważam, że jest to wręcz idealna forma książki, przy pomocy której można zacząć opowiadać dziecku o wydarzeniach biblijnych, które wiążą się na przykład ze świętami Bożego Narodzenia oraz w przystępny dla dziecka sposób uczyć go istotnych w życiu wartości. Dodatkowym atutem tej książki są grube twarde strony, które pozwolą nawet naprawdę małemu dziecku na jej samodzielne oglądanie.
Pełną recenzję znajdziesz na stronie www.kiedymamaniespi.blogspot.com

Odkąd moje dziecko chodzi do zerówki i raz w tygodniu ma zajęcia z księdzem, zaczął interesować się religią i różnymi kwestiami z nią związanymi. Sporo pamięta z tego co opowiada im ksiądz, widać, że naprawdę słucha i go to interesuje. Cieszy mnie to, bo w końcu raz dwa zleci, a tu czas będzie na Pierwszą Komunię Świętą. Mam nadzieję, że z radością i bez żadnego przymusu będzie się do niej przygotowywał :)

I właśnie dzięki temu zainteresowaniu pomyślałam, że nowość wydawnictwa Nasza Księgarnia z pewnością idealnie sprawdzi się teraz w naszym domu. Nikodem jest jeszcze na tyle mały, że podstawowe informacje dotyczące Boga, Jezusa i ogólnie religii wystarczająco go satysfakcjonują. Co prawda czasem zagaduje o szczegóły jednak jeszcze nie zawsze potrafi to pojąć. Nie dziwię się, bo niektóre wydarzenia opisywane w Piśmie Świętym są trudne do pojęcia przez racjonalnie myślący umysł, a taki dzieciaczek z pewnością myśli dosyć racjonalnie. No, ale nie o tym miała być dyskusja :)

Dzisiaj chciałabym Wam po prostu przedstawić książkę, a mianowicie Biblię dla dzieci. W środku znajdziemy naprawdę niewiele jeśli chodzi o czytanie. Jest tam opisanych dosłownie w kilku zdaniach osiem różnych biblijnych opowieści. "Świat stworzony przez Boga", "Arka Noego", "Budowa wieży Babel", "Mądry król Salomon", "Narodziny Jezusa", "Cud w Kanie Galilejskiej", "Rozmnożenie pokarmu", "Wjazd Jezusa do Jerozolimy".

Powiem Wam, że na moje jest tego odrobinę za mało. Takich ważnych momentów w religii znalazłoby się o wiele wiele więcej i ja nie miałabym wcale nic przeciwko, aby dołożyć ich tutaj chociaż kilka. Ale nie mnie o tym decydować ;) Każda z tych opowieści biblijnych streszczona jest do kilku zdań, co akurat jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Kilka podstawowych informacji z pewnością na początek wystarczy dziecku. Zamieszczone są one w małych ramkach, całą resztę stron stanowią ilustracje.

Jednak oprócz opisu tych religijnych opowieści, za każdym razem znajdziemy jedno zadanie do wykonania, a właściwie jakąś rzecz do odszukania na tych dużych ilustracjach. Na przykład "Na pokładzie arki znalazły się między innymi kogut i kura. Wyszukaj je na obrazku". "Policz dzieci znajdujące się wśród gości weselnych", "Również fontanna tryskała radośnie. Potrafisz ją znaleźć?

Takie krótkie, łatwe zadania także są fajnym pomysłem. W taki sam sposób możemy sami bawić się z dzieckiem, wymyślając mu inne rzeczy do odszukania czy policzenia. Obrazki są fajne, szczegółowe więc sporo można na nich znaleźć :)

Jeśli już o szacie graficznej mowa to jest ona naprawdę ciekawa. Format książki jest duży, kartki są sztywne, a obrazki naprawdę duże, bardzo kolorowe i dziecinne. Moim zdaniem całość stanowi bardzo fajne połączenie. Książka ta jest idealna zarówno dla maluchów jak i starszaków. Zarówno ci pierwsi jak i ci drudzy nie tylko dowiedzą się kilku ciekawych religijnych faktów, ale także będą się przy tym dobrze bawić. A z pewnością warto zachęcać dzieci do zapoznania się z religią. W przyszłości wyjdzie im to na dobre :)

• Dla dzieci
  • Dzieciaki
  • Współpraca
  • Lila
  • Nebule

Dodaj cytat z książki Biblia dla dzieci w obrazkach