Pretty Little Liars. Toksyczne

Okładka książki Pretty Little Liars. Toksyczne
Sara Shepard Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Pretty Little Liars (tom 15) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pretty Little Liars (tom 15)
Toxic
Otwarte
2015-03-02
2015-03-02
Data 1. wydania:
2014-06-03
Mateusz Borowski
Pretty little liars

Nuuuda i irytacja. Denerwujący bohaterowie, akcja zrobiona tak żeby autorka "musiała" napisać kolejną część. (jakby ta seria miała mało tomów xd)

Bohaterowie: 7/10
Akcja: 7/10
Sposob pisania autorki 8/10
Okładka 8/10
Kreatywnosc 7/10

Ta część była mocno naciągana - mniej mi się podobała niż inne.

Coraz bardziej jest to wszystko nudne i pogmatwane. Na szczęście został jeszcze jeden Tom, ale przecież wszyscy wiedzą jak to sie skończy, albo Ali zostanie zlapana albo zabita. Jej koniec, wszyscy się cieszą.
P.s. Czytanie tych wszystkich książek pod rząd to nie jest dobry pomysł

Książka zmienia bieg historii o 180 stopni. Naprawdę warto przeczytać całą serię. Tylko nie waż się zajrzeć na ostatnie strony!!!

Niektórych wydarzeń zaczęłam się domyślać, a w momentach domku trochę byłam przerażona, że Ali w każdej chwili może wyskoczyć. Nie mogę doczekać się kiedy poznam koniec tej historii.

2086

Im bliżej końca tym szybciej czytam książkę, więc nie inaczej jest w przypadku Kłamczuch, kiedy seria zakończy się z kolejnym tomem. Dziewczyny dalej popełniają błędy i wpadają w pułapki. Już nie dostają smsów z pogróżkami, bo A. ujawnia się im i próbuje doprowadzić je do skraju szaleństwa. Jest ciekawie, jest akcja od samego początku. Brawo, pani Shepard!

Pretty Little Liars. Toksyczne
Tym razem na początku poznajemy historię Ali i jej planach związanych z Jamajką.
Ali cały czas zatruwa życie Kłamczuchom. Daje im nadzieje i odbiera ją.
Spencer założyła bloga o prześladowaniu w szkołach, który odniósł niesamowity sukces! Gdyby tylko dziewczyna miała z kim uczcić to szczęście... Ale nie. Spencer postanowiła - żadnych więcej...

Muszę przyznać, że "Toksyczne" mnie przekonały, by nie wieszać psów na ostatnich częściach PLL. Największy wróg Kłamczuch atakuje z całą mocą. Czuć grozę sytuacji, a poczynania "bezzębnej" są coraz bardziej drastyczne.
Giną kolejni ludzie, a na dodatek w internecie powiększa się liczba fanów morderczyni, którzy zwą się Kociakami.
Teraz już naprawdę nie można nikomu zaufać,...

Chyba wszystkie książki z tej serii oceniam wysoko ale seria PLL ma coś w sobie,że nie ma ochoty się przestawać kiedy się zacznie. I chociaż może się wydawać, że seria trwa w nieskończoność to teraz - kiedy się skończyła - nie mogę uwierzyć, że nie będzie więcej części xD

1 069
  • Chcę w prezencie