Dziesięć płytkich oddechów

Okładka książki Dziesięć płytkich oddechów
K.A. Tucker Wydawnictwo: Filia Cykl: Ten Tiny Breaths (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
2012-11-27
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Katarzyna Agnieszka Dyrek literatura amerykańska Young Adult

Mimo, ze jest to pierwsza książka z serii to przeczytałam ją jako ostatnią. Temat ciekawy i pamiętam, że swego czasu książka była bardzo popularna na booktube.
Mnie niestety nie zachwyciła. chyba najlepiej czytało mi się 3 z kolei czyli ,, Cztery sekundy do stracenia" https://lubimyczytac.pl/ksiazka/245775/cztery-sekundy-do-stracenia/opinia/5...

Pełna zwrotów akcji, nieprzewidywalna i pełna różnych doświadczeń książka.

Pełna zwrotów akcji, nieprzewidywalna i pełna różnych doświadczeń książka.

"Dziesięć płytkich oddechów" to wzruszająca historia o drodze do zrozumienia, jak ważne w życiu jest przebaczenie sobie oraz innym. Z jednej strony jest to romans, z drugiej jednak książka o odkrywaniu na nowo siebie, znaczenia miłości i przyjaźni. Była to dla mnie przyjemna lektura, mimo tego, że właściwie od początku można przewidzieć, co wydarzy się dalej.

Świetna książka, zaskakujące zwroty wydarzeń, poruszała zarówno przyjemne jak i ciężkie tematy, dlatego uważam, iż skłania do refleksji. Warto ją przeczytać, polecam!

Książka mnie trochę rozczarowała...taka do połknięcia, chyba też nie podeszła mi autorka, nie mój styl pisania, wszystko jest jakby oczywiste, książkowe. Jestem w trakcie jej innej powieści ,,Cztery sekundy do stracenia " i mam takie same odczucia

Mega przewidywalna w połowie już wiadomo jaki czeka nas twist.

Mega przewidywalna w połowie już wiadomo jaki czeka nas twist.

Bardzo mi pasuje pióro autorki. :) lubię takie historie. Opowieść o dwojgu ludzi którzy nie powinni się w sobie zakochać. Pochłonęłam ją i szczerze polecam. :)

Już dawno chciałam sięgnąć po tą książkę,zważywszy na to,że skradła miliony serc na całym świecie.

Muszę przyznać,że książka ma ogromny potencjał.
Jest to historia osób pokrzywdzonych przez los,którzy szukają swojego wewnętrznego spokoju.
Bolesne i traumatyczne wydarzenia,cieżko jest wymazać z życia.
Szukają ujścia w złych emocjach,ale i podążają za oczyszczającym przebaczeniem.
Życie potrafi być przewrotne,jednak co zrobić,gdy to co okazywało się naszą siłą,jest jednocześnie naszą dotkliwą słabością?
Jak długo można ratować się rozpaczliwą ucieczką?

Autorka rozwija cały wachlarz emocji,jednak do mnie w ogóle nie trafiła żadna z nich.
Nawiązywanie znajomości jakoś zbyt szybko i gwaltownie nabierały tempa.Po tygodniu nie można stwierdzić,przecież czy ktoś jest naszym przyjacielem.🤷‍♀️🤷‍♀️
Miałam wrażenie,że Tucker sobie po prostu ułatwiła drogę.A nie zawsze szybciej,oznacza lepiej.

Nie wiem,jak udało mi się przebrnąć przez tą historię,nie raz chciałam rzucić ją w ciemny kąt.Książka dość przewidywalna,schematyczna i nudna.
Szczerze,to liczyłam na coś wiecej.
Moje rozczarowanie jest ogromne.
Young Adult nie jest moim ulubionym gatunkiem literackim,aczkolwiek po przeczytanych opiniach spodziewałam się czegoś mocniej zaakcentowanego.

Muszę przyznać,że książka ma ogromny potencjał.
Bolesne i traumatyczne wydarzenia,cieżko jest wymazać z życia.
Szukają ujścia w złych emocjach,ale i podążają za oczyszczającym...

Nie podobala mi się...Książka bardziej młodzieżowa a nigdzie nie jest to wspomniane, fabuła banalna a zakończenie można odgadnąć w połowie. Nudna, przewidywalna i do tego tanie romansidło w tle..

Absolutnie polecam!!

Absolutnie polecam!!