Dziesięć płytkich oddechów

K.A. Tucker Wydawnictwo: Filia Cykl: Ten Tiny Breaths (tom 1) literatura młodzieżowa
Ten Tiny Breaths
Ten Tiny Breaths (tom 1)
literatura młodzieżowa
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Katarzyna Agnieszka Dyrek literatura amerykańska Young Adult

Nie bede sie rozpisywać bo jak dla mnie ta seria jest świetna! Każdy tom jest boski. Inne problemy, inne zwierzenia, inne życia.. daje do myślenia. Polecam gorąco

Kolejna książka, którą dodaje do ulubionych. Piękna historia, może bardziej dla młodych niż dla mnie:) ale zawładnęła moim sercem. Polecam!

Gdy sięgałam po "Dziesięć płytkich oddechów" byłam święcie przekonana, że mam w ręku lekki romans.
Kilka lat temu życie dwudziestojednoletniej Kacey Cleary rozpadło się na kawałki. Wraz z młodszą siostrą Livie, z biletami autobusowymi w kieszeni, wyruszają do Miami.
Goniąc za marzeniami i uciekając przed koszmarem, dziewczyny trafiają do apartamentowca niedaleko plaży....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobrze się czyta, jednak nie jest zaskakująca. Łatwo się domyślić przebiegu spraw. Myślę, że spodoba się nastolatkom.

Książka która wbija w fotel, na długo pozostanie w mojej pamięci
warto przeczytać

Troszeczkę znudziła mnie ta książka, jak dla mnie trochę denna. Musiałam się odrobinę zmusić żeby doczytać do końca.

Piękno ze skazą, czyli książka która poruszyła mnie i rozśmieszała do łez.
Romantyczna historia dwojga osób, którzy przeżyli tragedię.
Po przeczytaniu tej książki jako kolejnej części wiem, że nie spoczne jak nie przeczytam całej reszty. Autorka mnie zachwyca, stała się moją ulubienicą.

Książka warta przeczytania. Co prawda schemat jest wyczuwalny od początku książki i nie ma w książce nic zaskakującego, jednak autorka ma to do siebie, że potrafi wzbudzać w czytelniku emocje, potrafi sprawić, że przywiązujemy się do bohaterów i sięgamy po kolejne tomy.

"Dziesięć płytkich oddechów" jako tytuł jest dla mnie idealnym podsumowaniem całej książki. Z pewnością nie mogłam wziąć ani jednego głębokiego oddechu wdychając tę historię. Autorka dosyć powierzchownie opisuje poziom emocjonalny bohaterów, nie wliczając setek powtórzeń o płaszczu ochronnym, rzekomym chronieniu siostry i żarze pożądania. Sceny iskrzące napięciem seksualnym...

Książa otrzymuje ode mnie 3 gwiazdki jedynie za postać Trenta. Bardzo mi się podobał i tylko on ratował to dzieło. Całość kiepska, zła, naciągana. Dramatu tyle co w Greckiej tragedii. Głowna bohaterka cóż, irytująca, denerwująca, absurdalna w swoim postępowaniu. Z każdą jej wypowiedzią coraz gorzej mi się ją odbierało. Nie potrafiłam jej przez to współczuć. Rozumiałam jej...

Dyskusje

5 960