Z rakiem walczy się przy stole. W stronę wegetarianizmu

Okładka książki Z rakiem walczy się przy stole. W stronę wegetarianizmu Mario Pappagallo, Umberto Veronesi
Okładka książki Z rakiem walczy się przy stole. W stronę wegetarianizmu
Mario PappagalloUmberto Veronesi Wydawnictwo: Lucci Editore zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Verso la scelta vegetariana Il tumore si previene anche a tavola
Lucci Editore
2014-02-07
2014-02-07
rak nowotwór zdrowe żywienie wegetarianizm

Dwa tygodnie temu kupiłem tę książkę - od tej pory ugotowaliśmy z żoną kilka przepisów i upiekliśmy chleb (po raz pierwszy w życiu!). Przepisy nie należą do najłatwiejszych, lecz warto się trochę wysilić - wystarczy przestawić swoje myślenie kulinarne.
Wierzę, że są zdrowe (Veronesi opiera swoją dietę na wieloletnich badaniach naukowych),a sam przekonałem się, że są przepyszne!
Gorąco polecam wszystkim miłośnikom zdrowej kuchni!

Książka podzielona jest na dwie główne części: 1. Wstęp na temat zalet wegetarianizmu i jego pozytywnego wpływu na walkę z rakiem 2. a takze na zbiór przepisów wegetariańskich oraz tych opartych na rybach, mięczakach i skorupiakach.
Pierwsza cześć poprzez zlepek wszystkich możliwych plusów wegetarianizmu powoduje, ze brakuje w niej obiektywizmu. Druga cześć natomiast, zniecheca poprzez wykorzystanie niemal w każdym przepisie często trudnodostępnych produktów.
Poza tym brakuje w niej zdjec proponowanych dan.
Książki zdecydowanie nie należy traktować jako typowej książki kucharskiej, czy poradnika "Jak jeść zdrowo, kolorowo.."
Mimo ciekawych opisow wymienianych w przepisach składników, nieskomplikowanych receptur i ciekawego połączenia smaków, ksiazka laduje u mnie na dnie szuflady.

• Zdrowie i kuchnia
  • Kuchnia
  • Kulinaria
  • Zdrowie
  • Kuchnia/wege
  • Poradniki
  • Zdrowie

Dodaj cytat z książki Z rakiem walczy się przy stole. W stronę wegetarianizmu