Więzień Kołymy

9788364452055
Mireki
powieść historyczna
9788364452055

Szczerze wątpię w prawdziwość tej historii. Autor kreowany jest na świętego, którego zasady moralne, wywodzące się z religii katolickiej, nie pozwoliły upaść w tych nieludzkich czasach. Warto pamiętać, że jest to historia tej samej osoby, która brała udział w pogromach ludności cywilnej na Litwie.

Na półkach: , , , ,

To już ostatnia cześć historii żołnierza AK Antoniego Rymszy „Maksa”.
Czwarta i ostatnia książka o jego życiu ukazuje nam jego losy w sowieckich obozach pracy po skazaniu przez radziecki trybunał wojskowy na 25 lat.
Autor ukazuje nam życie więźniów w skrajnie ciężkich warunkach dalekiej Syberii.
Książka ta niewątpliwie jest kopalnią wiedzy i wielu ciekawostek z...

Na półkach: , , , ,

Dalsze losy por.Rymszy ps.Maks przedstawione w książce pt. U boku "Łupaszki"

• Wypożyczone z biblioteki
  • Historia - bo lubię :)