Ostatnie lata Polski Niepodległej. Kampania 1939 roku

Paweł Wieczorkiewicz powieść historyczna 424 str.
LTW
powieść historyczna
historia Polski II wojna światowa kampania wrześniowa

LTW
powieść historyczna
historia Polski II wojna światowa kampania wrześniowa

Porównaj ceny i

Wspaniała i wciągająca synteza okresu poprzedzającego wojnę jak i samych walk w 1939 roku. To jest znamienne dla książek Profesora Wieczorkiewicza, wszystkie są przynajmniej bardzo dobre. Polecam!

Niesłychanie rzeczowo napisana książka. W mojej ocenie obiektywna, nie ma "czerni lub bieli". Warto przeczytać.

Książka podzielona jest na dwie części, które jakby do siebie nie pasują.

-Pierwsza opisuje sytuację polityczną II RP w latach poprzedzających wojnę

-Druga dotyczy działań zbrojnych w Kampanii Obronnej 39 roku.

Gdybym miał oceniać tylko drugą część książki dałbym bez wahania 10 gwiazdek. Ta część pełna jest błyskotliwych i nowatorskich analiz (stan przygotowania Polski...

Książka ciekawa, aczkolwiek nie aż tak błyskotliwa jak się spodziewałem, tzn. błyskotliwa jest, ale w dużej części o tym już gdzieś czytałem i pewne tezy i opinie to dla mnie nie nowość. Pierwsza część jest trochę nużąca, ale to dlatego, że nie interesują mnie zbytnio przepychanki partyjno sanacyjne u schyłku niepodległości. Opis kampanii wrześniowej nieco za krótki, ale...

• Historia
  • Do kupienia