Mała restauracja

2014-01-01
2014-01-01
Jadwiga Smulko
literatura chińska opowiadania chińskie

Okładka książki Pieśni jeziora Bochu i inne opowiadania Chen Shixu, Chen Yingsong, Deng Youmei, Anyi Wang
Pieśni jeziora... Chen Shixu, Chen Yi...

trudno się czyta nie znając mentalności chińskich obyczajów i kanonów kultury zachowań

"Przeczytane" jest drobnym przekłamaniem, bo dotarłam do połowy i dalej ani rusz. Nie powiem, marzy mi się podróż do Państwa Środka, zderzenie z kulturą kompletnie oderwaną od europejskiej, te opowiadania mnie jednak raczej znudziły niż zaciekawiły. Wierzę jednak, że Chiny, chińska literatura pewnie też, są pasjonujące.

Ciekawe opowiadania, mówiące o życiu codziennym Chińczyków. Wiele można się dowiedzieć. Każdy rozdział to opowieść o innej osobie. Niestety ich wadą jest, to że ucinają się w kulminacyjnym punkcie, gdy czytelnik chciałby się dowiedzieć więcej i więcej...To wielki minus...

• Walka z hiperinflacją
  • 2016
  • 2017
  • Azja
  • Od "wszystkiego pod niebem" do "kraju wschodzącego słońca"

Dodaj cytat z książki Mała restauracja