Podarunek

literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Moc wigilijnych marzeń

17 Link do recenzji

Ciepła otulinka na serca w każdym wieku i każdą porę roku :)

Moja motywacja to tym razem chęć poznania pióra pani Krystyny Mirek. Według opinii wybrałam jedną z lepszych pozycji, a co to oznacza? Według mnie ciepła, przyjemna bajeczka, a właściwie to dwie, chyba dla zapełnienia stron. Oczywiście obie historie pięknie połączone. Jeśli ktoś szuka czegoś miłego, lekkiego na grudniowe wieczory, to polecam.

Książkę czytało się bardzo dobrze, choć na początku dwa wątki troszkę mi przeszkadzały, ale ponieważ miały uzasadnienie jest OK. Polecam tym co lubią książki obyczajowe, ja je nazywam "babskie", ale w pozytywnym sensie :)

Książka lekka w czytaniu, przedstawia kobiece rozterki i problemy emocjonalne, a również to że my same robimy w sobie blokady, których mężczyźni niestety nie zawsze potrafią rozgryźć. Trzeba brać szczęście pełnymi rękami :)

Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że Krystyna Mirek pisze powieści, które można podzielić na dwie grupy. Jedna to książki kiepskie i irytujące nierealną fabułą. Natomiast druga grupa to powieści mądre, życiowe i mocno wciągające. I to właśnie do tej drugiej grupy zaliczam „Podarunek”.

Dzieło to zawiera dwa niezależne od siebie wątki. Jeden dotyczy poważnego...

Słodka baja. Historyjka "ku pokrzepieniu serc". Gdzieś tak w połowie książki wszyscy bohaterowie, których moglibyśmy nie darzyć sympatią przechodzą duchową metamorfozę, a potem to już wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Lekka książka dobra na chandrę.

65/2019
Zaczynając lekturę „Podarunku” Krystyny Mirek nie spodziewałam się wzruszającej historii, sądziłam, że to typowa literatura kobieca, taka do pochłonięcia w jeden wieczór, przy herbacie czy winku. Powiem Wam, że się wciągnęłam kompletnie i zatraciłam. Problemy osobiste głównym bohaterek i ich próby radzenia sobie z nimi to jedno, ale pojawiły się aspekty walki z...

Krystyna Mirek postawiła tym razem na klimat świąteczny, lecz nie do końca. Owszem, powieść ta mówi o świętach, przygotowaniach, pachnącej choince i pysznych potrawach, ale ma także inne, głębsze przesłanie. Pomyślmy- czy pieniądze dadzą nam szczęście, gdy będziemy wracać do domu, a każdy z domowników zamknie się w swoim pokoju? Czy można dać sobie choć odrobinę szczęścia...

Fajna książka, mówiąca o tym,że czasami niedoceniamy tego co posiadamy dosłownie na wyciągnięcie ręki. Szukamy gdzieś daleko i gubimy się w swoim życiu, a tymczasem szczęście znajduje się "tuż za rogiem" wystarczy tylko po nie sięgnąć oraz zaakceptować fakt iż "nie wszystko złoto co się świeci".

To już kolejne moje spotkanie z książką Mirek. Podarunek to książka bardzo realistyczna, akcja dzieje się tu i teraz, wciągająca, zwłaszcza wątek o teściowej :) Polecam bardzo serdecznie przeczytać.

Dyskusje

• 2018