Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie

Okładka książki Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie Jerzy Zięba
Okładka książki Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie
Jerzy Zięba Wydawnictwo: Egida Consulting Seria: Ukryte terapie zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Ukryte terapie
Egida Consulting
2014-07-02
2014-07-02

Poszerza horyzonty. Pokazuje, że jest inny świat niż tylko apteka i lekarstwa. Sam interesując się zdrowiem wiem, na swoim przykładzie stosując różne rzeczy z tej książki że działają. Nawet jak ktoś całkowicie nie wierzy w naturopatię warto poszerzać horyzonty

Ten człowiek powinien siedzieć w więzieniu, za propagowanie takich bzdur

Ten człowiek powinien siedzieć w więzieniu, za propagowanie takich bzdur

Rewelacyjna, poszerza horyzonty, ukazując istotne badania naukowe.

Rewelacyjna, poszerza horyzonty, ukazując istotne badania naukowe.

Książka powinna być na półce w każdym domu. Autor ma wiedzę dużo większą niż recepciarze razem wzięci. Powołuje się na wiele badań, które dziwnym trafem nie przedostają się do opinii publicznej. Oceny 1/10 potwierdzają to, że ludzie wierzą we wszystko co powiedzą w tv albo napiszą na wp.pl. Nie warto słuchać tych komentarzy.

Autor nie ma nawet cienia sumienia i wstydu. Kłamstwa, nieuctwo i chęć wyciągania pieniędzy od naiwnych ludzi. Bardzo niebezpieczne dla osób nie mających podstawowej wiedzy. Niestety takich nie brakuje. Kojarzycie "prezentacje" garnków za kilka tysięcy i magicznej pościeli? To taka "prezentacja" nabijająca w butelkę, ale dużo gorsza, bo chodzi o zdrowie i życie.

Bardzo szkodliwa książka, bez rzetelnych badań naukowych.

Bardzo szkodliwa książka, bez rzetelnych badań naukowych.

Polecam jako ciekawostkę dla osób mających swój rozum i szukających alternatywy. Nic nie jest tylko czarne lub tylko białe.

Ta książka jest jak biblia, ma pełno wymyślonych historii i do tego bardzo szkodliwa.

Ohydna i szkodliwa szarlataneria

Ohydna i szkodliwa szarlataneria

Już kilka lat temu miałam tę książkę w ręku ale po kilkuminutowym przekartkowaniu stwierdziłam, że nie warto się zagłębiać i odłożyłam. Były to czasy, kiedy z mediów społecznościowych zaczęła nas zalewać fala takich "ekspertów" jak dr Zięba z ich super radami, które miały nas wszystkich uzdrowić a cały świat medyczny "czyhający na nasze zdrowie" miał chyba zniknąć.
Po paru latach postanowiłam się zmierzyć z tym tekstem przy pomocy filmu na YouTube (kanał Naukowy Bełkot) o którym już tu we wcześniejszych komentarzach wspomniano. Dlaczego? ano dlatego, że pomimo iż jestem mgr. biologii i zazwyczaj wychwytuje bzdury w tekście to nie zawsze mam na tyle szczegółową wiedzę, żeby przekonać o tym zwolennika jego teorii.
Na początku warto zwrócić uwagę na życiorys autora i wydawnictwo, które to wydało. Ja już bym podziękowała za taką pozycję ale idźmy dalej. Kilka punktów, które mnie odrzucają od tego typu lektur:
- Brak źródeł a nawet jak są przytaczane jakieś badania to są zazwyczaj zmanipulowane na potrzeby autora,
- Straszenie lekarzami, szpitalami i firmami farmaceutycznymi,
- Tzw. cytaty grozy np. "Tragedią ludzkości jest to, że farmacja nie służy już medycynie tylko medycyna służy farmacji" (nadmienię, że pan Zięba "służy" przemysłowi suplementów diety),
- wiele bzdur jak np. to, że "wszystkie choroby są dysfunkcją układu odpornościowego" itd.
Kto to czyta? I jak to możliwe, że ta książka miała taką popularność? Zauważyłam, że jest w społeczeństwie taka grupa ludzi - ofiar systemu zdrowia, którzy czują się pokrzywdzeni i szukają winnych. Myślę, że można to odnieść do wszystkich zwolenników teorii spiskowych - to taki stan umysłu chyba, że - tak jak w tej książce - nie jest ważna wiedza czy niewiedza tylko utwierdzenie się w swoich absurdalnych racjach i poczuciu bycia tą ofiarą systemu.

Po...

• Zdrowie