Ręka

Okładka książki Ręka
Henning Mankell Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna Cykl: Komisarz Wallander (tom 12) Seria: Seria Sensacji i Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Wallander (tom 12)
Seria Sensacji i Kryminału
Handen: Ett fall för Wallander
Biblioteka Akustyczna
2013-11-27
2013-11-27
Paulina Jankowska

więcej Więcej

Jest krótko, bo to już koniec książek z Wallanderem. Autor na końcu wiele wyjaśnia. Cóż, Mankell już odszedł do lepszego świata - ale zarówno on, jak i stworzona przez niego postać komisarza już na zawsze zostaną w pamięci wiernych czytelników.

Moim zdaniem pożegnanie z Kurtem Wallanderem jest troszkę przykrótkie i pisane jakby na odczepnego . Mam wrażenie , że autor rozstał się z nim bez żalu i na wyraźną prośbę wydawcy . Historia kryminalna też nie powala . Przeczytałem , bo znam cały cykl z komisarzem .
Polecam tylko miłośnikom serii .

Stało się!!!!. Komisarz Kurt zakończył swoje ostatnie dochodzenie. krótko a treściwie.

Miłe przypomnienie ulubionego bohatera.

...piękne zwieńczenie serii(choć krótkie) + "mapa" świata komisarza....

Interesująca, chociaż bardzo krótka, opowieść kryminalna.

Jest Kurt, jak zawsze dążący do odkrycia prawdy, jest jego uparta córka i jest ciekawa zagadka.
I jest w tle trochę obyczajówki.

dobrze się czyta , nie za długa ,w sam raz.

Ręka to już ostatnie spotkanie z komisarzem Wallanderem, Martinsonem, córką Kurta – Lindą , wiecznie naburmuszonym Nybergiem ( w tej części nie pojawia się Ann-Brit) i malowniczym Ystad – na marginesie polecam wycieczkę po miasteczku śladami Wallandera jak i całą Skanię. Krótkie ale całkiem udane w typowym wallanderowskim stylu. Dla fanów cyklu pozycja obowiązkowa. Co do...

Dodatkowa historia zajmuje jedynie nieco ponad 100 stron i nie wnosi nic szczególnie odkrywczego - mam wrażenie, że autor cyklu usiadł i w maksymalnie kilka popołudni miał gotową historię, która niczym się nie wyróżnia. Samą historię oceniam powiedzmy 5/10.

Co obniża nieco moją ocenę to pozostała część książki. Nie rozumiem sensu wymienienia wszystkich bohaterów...

Jeżeli "Niespokojnego człowieka" nazwałem nędzą i ordynarnym skokiem na kasę, to brak mi epitetów na to, czym jest w swej istocie "Ręka". Na 330 stronach mamy o to:
- nowelę "Ręka" (106 stron), kiepski wątek kryminalny, snujący się bez celu Wallander,
- esej Mankella o niczym, ogólnie politpoprawny bełkot, stanowiący ostateczny dowód na oderwanie Mankella od rzeczywistości,...

1 197
  • 2014