Tajemniczy przeciwnik

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Tommy i Tuppence (tom 1) Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
The Secret Adversary
Wydawnictwo Dolnośląskie
Herkules Poirot
The Secret Adversary
Tommy i Tuppence (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2014-09-11
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Herkules Poirot

Bardzo zgrabnie napisana książka, jedna z lepszych tej autorki. Czyta się wyśmienicie, świetnie wykreowane postaci.

Naprawdę dobrze napisana książka, ciekawie poprowadzone postacie. Dość skomplikowana, ale nie przesadnie.

Genialna książka o tym jak małżeństwo Beresfordów poznaje się i rozwiązuje razem pierwszą sprawę kryminalną.

Tommy i Tuppence Beresfordowie łamią starą jak świat zasadę kryminałów, która powtarza, że genialny detektyw musi być singlem... Sherlock, Poirot, Marple i tu nagle pojawia się małżeństwo Beresfordów. Zabawni, genialni i wiecznie szukający przygód.

Jeżeli chcecie...

Tajemniczy przeciwnik Agaty Christie to historia która miała prawo wydarzyć się w Anglii naprawdę, tak te wydarzenia rzeczywiście mogły mieć miejsce w latach 40- czy też 50 ubiegłego stulecia. Wiele przemawia za tym reportaży i dokumentów z jakimi się zetknąłem chociażby w tym roku. Komunizm czerwona zaraza mogła zalać Wyspy Brytyjskie, socjalizm utopijny mógł opanować...

Moje pierwsze zderzenie z tą autorką. Przyznaję że, z początku nie pochłonęła mnie tak od razu, z czasem to się zmieniło. Byłam ciekawa tajemniczej Jane Finn. Mało poszlak, dwójka młodych ludzi rzucona na głęboką wodę. Traktujących to z początku jak małą przygodę, ale im dalej w las tym bardziej stają się zaangażowani w całą sprawę i mają coraz to lepsze pomysły, nie do...

Meh, słabizna.

Przeczytałem wszystkie książki A.C. praktycznie ;) .

Wyobraź sobie następującą sytuację: jesteś w trudnej sytuacji materialnej. Zaczynasz marzyć o karierze poszukiwacza przygód. Jak spod ziemi pojawia się obok ciebie nieznany Ci mężczyzna, który proponuje Ci dobrze płatną pracę. Początkowo nie zgadzasz się. Nieznajomy pyta Cię o nazwisko. Ponieważ sprawa wygląda cokolwiek podejrzanie, podajesz zasłyszane od kogoś nazwisko...

Powiedziałabym, ze wyróżniająca się wśród dzieł Agathy Christie. Bawiłam się świetnie i polecam.

tom 8 serii

Jak na Christie to słabo jak dla mnie

Dyskusje

2 201