Tajemniczy przeciwnik

Okładka książki Tajemniczy przeciwnik
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Tommy i Tuppence (tom 1) Seria: Klasyka Kryminału kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
1922-01-01
Jan Zakrzewski, Ewa Krasnodębska
powieść zagadka detektyw Tommy i Tuppence Jan Zakrzewski Ewa Krasnodębska

Zupełnie inna Christie, dobre na przełamanie schematu, jak ktoś robi maraton jej kryminałów.

"Tajemniczy przeciwnik" to pierwsza książka z serii przygód Tuppence i Tommiego.
Po pierwszej wojnie młodzi ludzie szukają pracy i postanawiają założyć spółkę, która ma na celu rozwiazywanie nietypowych zadań. Nie wiedzieli, że zupełnie niechcący wejdą w sam środek wielkiej afery.
Wyjątkowo zwariowany kryminał w dobrym starym stylu. Trzyma w napięciu do samego końca.

Z całym szacunkiem dla twórczości Agaty Christie ,,Tajemniczy przeciwnik" to słaba powieść powstała sto lat temu by sprostać zapewne gustom czytelniczym ceniącym sobie wówczas brukowe sensacje w odcinkach. Dziś książka nie wytrzymuje próby czasu i czytanie o przygodach Tommego i Tuppence zakładających spółkę ,,Młodzi Łowcy Przygód" jest w najwyższym stopniu drażniące i...

Sympatyczna książka. Pierwsze moje zetknięcie z parą młodych detektywów amatorów. Uwielbiam pasjami Poirota, ale ta para niewątpliwie sympatyczna, nie przypadła mi do gustu. Samą książkę czyta się dobrze, intryga ciekawa, choć dość szybko domyśliłem się kto może być tym tytułowym przeciwnikiem. Polecam, gdy masz ochotę na chwilę rozrywki.

Pierwsze spotkanie czytelnika z duetem Tommy i Tuppence, czyli przyjaciółmi, którzy postanawiają zostać Młodymi Łowcami Przygód. Aby zarobić na życie pracują jako detektywi a ich pierwszym zadaniem jest odnalezienie Jane Finn, Amerykanki, która posiada cenne dla brytyjskiego rządu dokumenty.
Ciekawie poprowadzona fabuła, interesujący bohaterowie, piękny język i angielski...

Moje pierwsze zetknięcie z kryminałem Agathy Christie miało miejsce bardzo dawno temu i nie należało niestety do udanych. Nie pamiętam już jaki kryminał dokładnie czytałam, ale uznałam go za… tandetny. Jednak postanowiłam zrobić ponowne podejście, sięgnęłam po pierwszy tom z cyklu przygód Tommy’ego i Tuppence i tym razem nie zawiodłam się. Mało tego „Tajemniczy przeciwnik”...

Mój pierwszy kontakt z Agathą Christie. Bez szału. Treść momentami ciekawa, wciągająca ale jest niestety sporo fragmentów kiedy czytanie mnie męczyło. Powieść jest przewidywalna, ale mimo wszystko końcówka jest dobrze napisana. Niestety na chwilę obecną pani Agatha będzie miała u mnie etykietę przereklamowanej.

"Tajemniczy przeciwnik" to pierwsza powieść Agathy Christie, w której pojawia się duet Tommy i Tuppence.

Dawni znajomi - Thomas Beresford i Prudence “Tuppence” Cowley spotykają się w Londynie. Przy herbacie i ciastkach wpadają na genialny pomysł poprawienia swojej sytuacji finansowej. Postanawiają zostać młodymi poszukiwaczami przygód i podjąć ekscytującą pracę. W tym...

Uważam, że to jedna z lepszych książek Agathy Christie. Szybko się czyta, fabuła wciąga, dużo się dzieje. Polecam!

Bardzo zgrabnie napisana książka, jedna z lepszych tej autorki. Czyta się wyśmienicie, świetnie wykreowane postaci.