Wielki diament. Tom I

Joanna Chmielewska
kryminał, sensacja, thriller 220 str.
2015-04-07

Królowa Polskiego Kryminału
Firma Księgarska Olesiejuk
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Czytałam tą książkę drugi raz i coś czuję, że nie ostatni. Joanna Chmielewska w świetnej formie.

To taka Chmielewska, której jeszcze nie znałam i od której dostałam pozytywnego poplątania zmysłów!

A stało się tak za sprawą fabuły, która opiera się na gonitwie ogromnej liczby osób za tytułowym diamentem! Powiązania rodzinne są tutaj tak rozległe, że czasem nie idzie się w nich połapać, ale to wszystko można nadrobić czy to wolniejszym tempem przyswajania tej pozycji,...

Książka opowiada losy diamentu umiejscowiona początkowo w kostiumowwej epoce, aż do nowoczesności. Humorystyczny opis kolejnych właścicieli klejnotu. Ukazuje do czego zdolna jest natura człowieka, aby posiąść bogactwo.

To książka Pani Chmielewskiej inna od wszystkich. Niesamowicie zmieniony styl pisania jednak z znanym nam pomysłem zagadek niespodzianek. Książka poprzez swoje podróże przenosi nas do fascynujących Indii i Francji. Nie ma co ukrywać że nikt tak jak autorka potrafi pokazać silne kobiety które wiedzą czego chcą i kochają diamenty :)

2019

Z sentymentu do autorki. Takie sobie przyjemne czytadełko. Mnie rozbawia do łez. Literatura nie musi być wysokich lotów, może też tylko bawić. Dla odstresowania świetna.

Chmielewska z wielkim plusem. Wciągająca historia wielkiego diamentu, która rozbawi i wciągnie miłośników autorki....już zaczynam tom II, bo chce poznać dalszą drogę tegoż klejnotu.

"Wielki diament" przeczytałam dla przypomnienia sobie sobie stylu Chmielewskiej oraz oczywiście dla przyjemności lektury kryminalnej. O ile jednak pierwszy tom był zaskakująco dobry, o tyle drugi niestety bardzo mnie rozczarował, głównie ze względu na język, tzn. redundancję opisów w stosunku do akcji, którą nota bebe czytelnik znał już z tomu pierwszego, i niczego nowego...

Całkiem niezła i zabawna, acz nie tak cudowna jak niektóre.

Zaskoczył mnie odmienny styl książki! Obawiałam się, nie przepadam za historiami w bardzo odległych czasach, jednak muszę przyznać, że było to całkiem ciekawe. Książka wciągnęła później, praktycznie przeczytana jednego dnia mimo specyficznego języka Pani Joanny, niekiedy bardzo humorystycznego, ale idealnie pasującego do określonych momentów. Tytułowy Wielki Diament okazał...

Książka, jak wszystkie tej autorki, napisana z polotem. Akcja przyspiesza w odpowiednich chwilach więc się nie nudzimy. Nawet gdy przyszła chwila znużenia, nagle wyskakiwał nowy wątek. Czyta się lekko i przyjemnie. Uważam, że można ją uznać za ciekawe wprowadzenie do tomu drugiego :)

1 472
  • Joanna Chmielewska