Pan na Wisiołach. Trzeba to zabić

Okładka książki Pan na Wisiołach. Trzeba to zabić Piotr Kulpa
Okładka książki Pan na Wisiołach. Trzeba to zabić
Piotr Kulpa Wydawnictwo: Videograf Cykl: Pan na Wisiołach (tom 3) horror
276 str. 4 godz. 36 min.
Kategoria:
horror
Cykl:
Pan na Wisiołach (tom 3)
Wydawnictwo:
Videograf
Data wydania:
2014-12-03
Data 1. wyd. pol.:
2014-12-03
Liczba stron:
276
Czas czytania
4 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378353478
Tagi:
starość
Średnia ocen

6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Słowiańskie strachy. Antologia opowiadań grozy. Część 3 Dagmara Adwentowska, Piotr Barej, Kamil Gołdowski, Karolina Kaczkowska, Piotr Kulpa, Kazimierz Kyrcz jr, Krzysztof Maciejewski, Marek Ścieszek, Michał J. Walczak, Flora Woźnica
Ocena 6,6
Słowiańskie st... Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Licho nie śpi Dagmara Adwentowska, Piotr Barej, Agnieszka Biskup, Piotr Ferens, Kamil Gołdowski, Norbert Góra, Krzysztof Haczyński, Radosław Jarosiński, Daniel Jaśko, Karolina Kaczkowska, Piotr Kulpa, Kazimierz Kyrcz jr, Krzysztof Maciejewski, Anna Musiałowicz, Wojciech Świętobor Mytnik, Marek Ścieszek, Maciej Szymczak, Michał J. Walczak, Mariusz Wojteczek, Flora Woźnica
Ocena 7,2
Licho nie śpi Dagmara Adwentowska...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
177 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
421
332

Na półkach: , ,

To było dość ciekawe zakończenie serii i o ile książka do 3/4 mi się podobała i pomysł był dobry i wykonanie, nowo wprowadzeni bohaterowie były ciekawi i słuchałam z zapartym tchem żeby dowiedzieć się co będzie dalej, tak ostatnie rozdziały przyniosły mi delikatne rozczarowanie, a końcówka z Tymoteuszem była taka dziwnie niepasująca. Odniosłam wrażenie, że autor nie za bardzo wiedział jak zakończyć tę serię i napisał to na kolanie, szybko i bez głębszego przemyślenia. Po prostu mi zgrzytało.
Jestem jednocześnie bardzo zadowolona, że zakończyłam Pana na Wisiołach i mam za sobą tę makabryczna serię

To było dość ciekawe zakończenie serii i o ile książka do 3/4 mi się podobała i pomysł był dobry i wykonanie, nowo wprowadzeni bohaterowie były ciekawi i słuchałam z zapartym tchem żeby dowiedzieć się co będzie dalej, tak ostatnie rozdziały przyniosły mi delikatne rozczarowanie, a końcówka z Tymoteuszem była taka dziwnie niepasująca. Odniosłam wrażenie, że autor nie za...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1204
289

Na półkach:

Odrażająca, brudna, zła ale jak się to czytało..........Cała seria jest mocno zakręcona, szalona, psychodeliczna. ja nie mogłam się oderwać chociaż czasami aż niedobrze się robiło. Książka specyficzna, nie dla delikatnych motylków kochających zachody słońca :)

Odrażająca, brudna, zła ale jak się to czytało..........Cała seria jest mocno zakręcona, szalona, psychodeliczna. ja nie mogłam się oderwać chociaż czasami aż niedobrze się robiło. Książka specyficzna, nie dla delikatnych motylków kochających zachody słońca :)

Pokaż mimo to

avatar
1178
732

Na półkach:

Ten niewątpliwy horror jest niewątpliwym horrorem nie dlatego, że ludzie giną, że duchy, siły nieczyste, moce nadprzyrodzone itd., tylko dlatego, że gra na naszych prawdziwych lękach, a przede wszystkim na największym ze wszystkich - na lęku o dzieci. Na wszystkich lękach związanych z dzieckiem, od poczęcia -czy się prawidłowo rozwija, czy się urodzi żywe i zdrowe, czy będzie normalnie rosnąć, czy niechcący nie robimy mu krzywdy itd. Ten wątek przewija się cały czas. A prócz tego wszelkie zagrożenia dla rodziny, od alkoholu po wampiry.
I to wszystko jest dobrze, bogatym językiem napisane. Przez to porusza jeszcze bardziej.
Osobiście liczę na prozę autora z głównego nurtu, jestem pewien, że potrafiłby dobrą rzecz stworzyć. Cóż, poczekamy, zobaczymy

Ten niewątpliwy horror jest niewątpliwym horrorem nie dlatego, że ludzie giną, że duchy, siły nieczyste, moce nadprzyrodzone itd., tylko dlatego, że gra na naszych prawdziwych lękach, a przede wszystkim na największym ze wszystkich - na lęku o dzieci. Na wszystkich lękach związanych z dzieckiem, od poczęcia -czy się prawidłowo rozwija, czy się urodzi żywe i zdrowe, czy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
234
154

Na półkach: ,

Fabuła stoi oczko niżej, niż w poprzednich tomach. Wyjaśnienie kilku wątków czasem wydawało mi się mocno naciągane. Plusik za mocno psychodeliczne zakończenie. Mam cichą nadzieję, że autor zostawi trylogię w spokoju i nie będzie chciał "produkować" kolejnych części. "Pan na Wisiołach" to niezła seria i warta przeczytania, dobrze gdy pozostawia po sobie miłe wspomnienia. :)

Fabuła stoi oczko niżej, niż w poprzednich tomach. Wyjaśnienie kilku wątków czasem wydawało mi się mocno naciągane. Plusik za mocno psychodeliczne zakończenie. Mam cichą nadzieję, że autor zostawi trylogię w spokoju i nie będzie chciał "produkować" kolejnych części. "Pan na Wisiołach" to niezła seria i warta przeczytania, dobrze gdy pozostawia po sobie miłe wspomnienia....

więcej Pokaż mimo to

avatar
168
165

Na półkach: ,

Mocno psychodeliczne zakończenie historii rodziny Smutów. Rzadko kiedy podobają mi się takie książki, ale tu się działo i działo się ciekawie i intrygująco. Nie chcę opisywać akcji, bo cokolwiek napiszę, będzie spoilerem. Z "Trzeba to zabić" mam jedno skojarzenie. Jest taki film z Denzelem Washingtonem "W sieci zła", w którym główny bohater ściga demona przemieszczającego się z ciała do ciała, a każdy, kto go "przyjmuje", staje się zły. Takiego właśnie Azazela przypomina mi Gajgaro, który wciąż poszukuje idealnej cielesności dla swojego demonicznego jestestwa. Nic więcej nie napiszę, jeśli podobał się Wam ten film, to książka Was nie zawiedzie :).

Mocno psychodeliczne zakończenie historii rodziny Smutów. Rzadko kiedy podobają mi się takie książki, ale tu się działo i działo się ciekawie i intrygująco. Nie chcę opisywać akcji, bo cokolwiek napiszę, będzie spoilerem. Z "Trzeba to zabić" mam jedno skojarzenie. Jest taki film z Denzelem Washingtonem "W sieci zła", w którym główny bohater ściga demona przemieszczającego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1034
465

Na półkach: , ,

Trzeci i ostatni tom cyklu, jak to często bywa, zdecydowanie słabszy od poprzednich. Z początku nawet dość wciągnęło, szybko się czytało, jakaś akcja zabierała się za rozwijanie... Jednak potem zaczął wyłazić na wierzch brak pomysłu, niezbyt udolnie maskowany mnożeniem wątków i postaci. Do tego coraz więcej coraz dłuższych i coraz nudniejszych fragmentów, co do których nie chcę się nawet domyślać, skąd autor je wyciągnął. Ani po co. Zakończenie niestety nie dość, że nie ratuje tego tomu, to jeszcze ciągnie w dół całą serię.

Trzeci i ostatni tom cyklu, jak to często bywa, zdecydowanie słabszy od poprzednich. Z początku nawet dość wciągnęło, szybko się czytało, jakaś akcja zabierała się za rozwijanie... Jednak potem zaczął wyłazić na wierzch brak pomysłu, niezbyt udolnie maskowany mnożeniem wątków i postaci. Do tego coraz więcej coraz dłuższych i coraz nudniejszych fragmentów, co do których nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
528
145

Na półkach: , ,

Ludzie, przeżyłam właśnie jeden z największych zawodów czytelniczych tego roku i zamierzam się wyżalić.
Po rewelacyjnej drugiej części potrzebowałam trochę czasu, żeby otrząsnąć się z nadmiaru okrucieństwa, które w niej panowało. Odczekałam więc, przeczytałam kilka lżejszych pozycji, wzięłam głęboki oddech i zaczęłam czytać.
Ostatnia część „Pana na Wisiołach” zaczyna się pięć lat po wydarzeniach z „Krzyku mandragory”. Smutowie są po rozwodzie. Tymoteusz umieszczony został w zakładzie psychiatrycznym dla „bestii”, a Magda z Czarkiem mieszkają w Bełchatowie. Owocem obietnicy, danej Gajgarowi, jest pięcioletnia Amelia, chora na progerię (tego chyba plan nie przewidywał).
Po zmianie miejsca akcji, cała książka straciła dla mnie swój klimat. Przestała przerażać, a zaczęła nużyć. Większość jest przegadana, pisana jakby bez pomysłu i kompletnie na siłę.
Część wątków jest niezrozumiała, jakby autor stracił ten dar budowania i utrzymywania napięcia, którym tak czarował w pierwszej części, a w drugiej rozwinął do mistrzowskiego poziomu. Bardzo często łapałam się na tym, że zastanawiam się, po co właściwie ta część została napisana. I nadal nie wiem, po co, pomijając oczywiście aspekt finansowy.
Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że wynudziłam się przy tej lekturze. Przez chwilę liczyłam jeszcze, że pod koniec książki wena wróci do autora i zakończenie będzie z przytupem, ale nic takiego nie nastąpiło.
Mimo wszystko nie żałuję znajomości z Wisiołami. Warto było, dla znakomitych dwóch części, które zostaną w pamięci na dłużej. Kulpa wykonał kawał naprawdę dobrej roboty i nie zamierzam go skreślać tylko dlatego, że ostatnia część nie przypadła mi do gustu.
Cóż, druga część była, w moim przekonaniu, tak cudownie mroczna, że trudno było teraz autorowi przeskoczyć samego siebie. I nie przeskoczył. Może jednak warto było nieco rozbudować drugą część i na niej zakończyć?
https://www.facebook.com/ksiazkikawaija/

Ludzie, przeżyłam właśnie jeden z największych zawodów czytelniczych tego roku i zamierzam się wyżalić.
Po rewelacyjnej drugiej części potrzebowałam trochę czasu, żeby otrząsnąć się z nadmiaru okrucieństwa, które w niej panowało. Odczekałam więc, przeczytałam kilka lżejszych pozycji, wzięłam głęboki oddech i zaczęłam czytać.
Ostatnia część „Pana na Wisiołach” zaczyna się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1374
257

Na półkach: ,

Po poprzednich tomach wielkie rozczarowanie.

Po poprzednich tomach wielkie rozczarowanie.

Pokaż mimo to

avatar
116
102

Na półkach:

Rzeczywiście uważam, że to najsłabsza część. Nie satysfakcjonuje mnie zakończenie wielu wątków. Ale za plus uważam oddanie naprawdę podłego fatum ciążącego nad rodziną

Rzeczywiście uważam, że to najsłabsza część. Nie satysfakcjonuje mnie zakończenie wielu wątków. Ale za plus uważam oddanie naprawdę podłego fatum ciążącego nad rodziną

Pokaż mimo to

avatar
208
72

Na półkach:

Pierwszy tom zaciekawił. Drugi... Rozwiązał zagadkę i zmienił się w typowe "oni uciekają, tamci go gonią". A trzeci... Nie wniósł do tej historii zupełnie nic.

Pierwszy tom zaciekawił. Drugi... Rozwiązał zagadkę i zmienił się w typowe "oni uciekają, tamci go gonią". A trzeci... Nie wniósł do tej historii zupełnie nic.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    223
  • Chcę przeczytać
    164
  • Posiadam
    68
  • Horror
    13
  • 2018
    7
  • 2017
    5
  • Audiobook
    5
  • Audiobooki
    5
  • E-book
    4
  • 2020
    4

Cytaty

Więcej
Piotr Kulpa Pan na Wisiołach. Trzeba to zabić Zobacz więcej
Piotr Kulpa Pan na Wisiołach. Trzeba to zabić Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także