Simon Wiesenthal. Niewygodny świadek historii

Okładka książki Simon Wiesenthal. Niewygodny świadek historii Maria Sporrer, Herbert Steiner
Okładka książki Simon Wiesenthal. Niewygodny świadek historii
Maria SporrerHerbert Steiner Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM biografia, autobiografia, pamiętnik
Oficyna Wydawnicza RYTM
1993-01-01
1993-01-01
Eugeniusz Cezary Król
Żydzi holokaust zbrodniarze wojenni

Simon Wiesenthal postać znana na całym świecie jako łowca nazistów. Ściganie zbrodniarzy na całym świecie pomagał w ujęciu Eichmanna. Wiesenthal opowiada o swoim życiu przed w czasie i po wojnie. Po wojnie zajął się walką o sprawiedliwość wśród narodów. " Każdy proces przeciw żołnierzom hitlerowskim to wypełnienie moralnego zobowiązania wobec ofiar. A moralność nie podlega przedawnieniu." Po wojnie Wiesenthal naciskał na kraje by lepiej ścigali nazistów, bo uważał że kraje są bierne i nie chcą osądzać i ścigach nazistów.
Lobby żydów po wojnie są silne i przejmują władzę w mediach i naciskają na kraje świata żeby pokazać że tylko naród żydowski ucierpiał podczas wojny.
Pod czas wojny wiele narodów ucierpiała nie tylko żydzi. Obozy były na terenie Polskim ale nie są Polskie obozy koncentracyjne. Po wojnie Polacy byli po jarzmem Związku Radzieckiego. Nikt o tym nie pamięta bo liczy się dobre lobby. Świat widzi tylko że żydzi ucierpieli. Wiele krajów wstydzi się swojej historii jak np Austria. Polacy nie mają czego się wstydzić. W każdym narodzie są czarne owce i nie chcę usprawiedliwiać zdrajców którzy spółpracowali najeżcami, ale to nie Polacy są agresorem tylko ofiarą drugiej wojny światowej tak samo jak inne narody, które były pod jarzmem nazistów i sowietów

• Ebooki

Dodaj cytat z książki Simon Wiesenthal. Niewygodny świadek historii