Nie okłamiesz mnie

Okładka książki Nie okłamiesz mnie Janine Driver
Okładka książki Nie okłamiesz mnie
Janine Driver Wydawnictwo: Olé nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
You can't lie to me : the revolutionary program to supercharge your inner lie detector and get to the truth
Olé
2014-01-01
2014-01-01
Aleksandra Gietka-Ostrowska

Poddaję się. Próbowałam ją przeczytać od miesięcy. Nie jest to zła pozycja, ale wymaga dużej koncentracji. Należy ją czytać powoli, po 2-3 rozdziały, inaczej można utknąć jak ja, z niechęcią i antypatią.

Na pewno jest cenna dla ludzi występujących publicznie, dla aktorów, psychologów, prawników, policjantów.
Dla reszty może się okazać niestrawna.

Dla reszty może się okazać niestrawna.

Książka ma świetne opinie, ale w moim odczuciu jest przesadzona i przekoloryzowana. Autorka dzieli się swoją wiedzą, która już na pierwszych stronach jest zachwalana przez inne osoby. Niestety, ale zalecam kubeł zimnej wody i więcej pokory. Mnie ta książka potwornie irytowała. Zdecydowanie odradzam.

Trudno jest oceniać tego typu książkę. "Nie okłamiesz mnie" stanowi poradnik odczytywania kłamstwa na podstawie mowy ciała, głosu i użytego przez rozmówcę doboru słów. Autorka jest specjalistką w swej dziedzinie i można przypuszczać, że wskazane przez nią metody rzeczywiście działają. Oczywiście dyskusyjna pozostaje kwestia ilości niezbędnej wiedzy, jaką Janine Driver zdołała przekazać na kartach stosunkowo cienkiej książki.

Autorka zaleca, żeby książkę czytać w tempie jeden rozdział na raz i w mojej ocenie jest to słuszne. Przyswojenie opisywanych technik wymaga przemyślenia i przespania się z zagadnieniem. Przyznam szczerze, że do lektury podszedłem bez szczególnego nastawienia, aby się koniecznie nauczyć wykrywać kłamstwa i chyba nie jestem przekonany, czy rzeczywiście chciałbym czytać z ludzi jak z otwartych ksiąg. Warto przeczytać ten poradnik, choć jego wartości edukacyjnych nie jestem w stanie ocenić.

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Niebanalna.

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Niebanalna.

Książka-poradnik jak rozpoznawać kłamców w swoim otoczeniu. Przedstawia niektóre metody policyjne na rozpoznanie czy dana osoba okłamuje nas w trakci romowy. zawiera też ćwiczenia na trening "wewnętrznego wykrywacza kłamstw". Przyda sie każdemu

Pomaga zrozumieć pewne mechanizmy, podparta ciekawymi przykładami. Przyjemnie się czytało.

Czyta się bardzo przyjemnie, lekko, a szybko się zapamiętuje. Zawsze są podawane przykłady, są wyjaśnienia i co jakiś czas jest przedstawiana sytuacja z dnia codziennego i jak zmienić ją na lepsze. Za bardzo opisuje w detalach różnych osobistych faktów, w jednym rozdziale aż było niesmacznie, ale potem poprawiła się. Czasami te detale są przesadzone, bo i tak ich się nie zapamięta.

Polecam osobom, które mają do siebie dystans, które są na tyle inteligentne i nieprzewrażliwione na swoim punkcie, by mogły pośmiać się z jakiegoś swojego dziwactwa. Które chcą zrozumieć siebie i innych by mogły tworzyć lepsze relacje międzyludzkie i z bliskimi.

• Psychologia
  • Poradniki
  • Dla specjalistów
  • NASZ KSIĘGOZBIÓR DOMOWY
  • Poradniki/psychologia

Dodaj cytat z książki Nie okłamiesz mnie

Video

Video