Podróże. Pisma zebrane 1950-1993

2014-05-21
Krzysztof Cieślik, Barbara Sieradz
podróże

Oficjalne recenzje i

„Podróż jest sztuką, literatura także”

Link do recenzji

1413 108 128

Świetne i chyba mało znane

"Cóż, nie zawsze można wygrywać - ale zawsze można pamiętać" (s.580)

Bowles pisał i robił to co najmniej dobrze. Dlatego chce się z nim przemierzać i poznawać świat, który gaśnie.
Jeśli i Ty, Czytelniku, podróżujesz i wracasz po latach w te same miejsca, znane, przemierzone, zatrzymane w pamięci, nie zdziwisz się uwagom pisarza, który trwa w pasji utrwalania chwil,...

Naprawdę kawał dobrej literatury podróżniczej. Polecam każdemu ciekawemu świata, choć podmiot opowiada o świecie którego już niestety nie ma.

Nie ma już takiej Afryki,nie ma już takiego Maroka.
Ale na szczęście są jeszcze takie książki jak ,,Podróże,,

mam wrażenie że każda ksiązka podróżnicza jest o świecie którego już nie ma. mówi mi to natężenie nostalgii które mnie dopada. a może to tylko żal że skończyłam czytać i przeżywana podróż nagle odeszła do przeszłości i zostałam z zimną wodą w wannie a pustynny pył, wołanie z minaretów, zimowa wilgoć, marokańskie kafejki, połyskujące kafelki, szumiące bazary myk, odleciały i...

• Podróżnicze
  • Afryka