Oczy anioła

Oczy anioła (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
2014-04-15
Katarzyna Przybylska
young adult beletrystyka chrześcijańska powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie fantastyka fantastyka chrześcijańska powieść religijna romans romans chrześcijański

Książka „Oczy Anioła” to powieść o przyjaźni, rodzącym się uczuciu, próbie wybaczenia sobie, ale przede wszystkim o otaczającym nas, a jednocześnie niewidzialnym świecie aniołów.
Nastoletnia Brielle po śmierci przyjaciółki przerywa studia i wraca do rodzinnego miasteczka. Nie może zapomnieć tych traumatycznych przeżyć i darować sobie, że nie zapobiegła śmierci Alice....

Historia młodej dziewczyny, która będąc w dużym mieście doświadcza dramatycznych wydarzeń - zostaje zamordowana przyjaciółka bohaterki, Ali, a winą zostaje obarczony jej chłopak. Z tego też powodu po dwóch latach Brielle wraca do swojej małej miejscowości Stratus, gdzie moeszka jej ojciec...
Wraca i czuje wszechobecne, ciągle towarzyszące jej zimno.

"Nie chce tu wracać,...

Bardzo mnie pozytywnie zaskoczyła ta książka! Natychmiast wsiąknęłam w jej świat, polubiłam bohaterów i z zapartym tchem oczekiwałam zakończenia. Ogromny plus dla autorki za oryginalność i stworzenie klimatycznego tła do powieści. Przyjemna książka, zwłaszcza na deszczowe popołudnia.

Książka napisana prostym i przystępnym językiem, a przy tym wszystkim poruszająca ważny problem handlowania ludźmi. Autorka w bardzo ciekawy sposób pokazała jak świat duchowy i rzeczywisty łączą się ze sobą i przeplatają nawzajem.
Bohaterowie również byli ciekawi choć nie było ich dużo. Główna bohaterka nie była jakoś specjalnie denerwująca, ale też nie chwyciła mnie za...

"Moją zziębniętą twarz zaczynają parzyć napływające do oczu łzy. Nienawidzę w sobie tych ekstremalnych emocji. Nienawidzę tego, że nie potrafię ich kontrolować. Tego, że czynią ze mnie słabą."

Przekonałam się już kilkakrotnie w swoim życiu, że czasami nie powinno się od razu stawiać jakiejś poprzeczki książce po zaledwie spojrzeniu na okładkę i krótki opis przed jej...

Piękna, wciągająca i wartościowa. Polecam :)

Na półkach: , , , ,

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Edycja Świętego Pawła za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Książkę tę można śmiało umieścić w kategorii literatury młodzieżowej. Nastoletnia Brielle po tragicznych wydarzeniach, które stały się jej udziałem wraca do małego rodzinnego miasteczka o nazwie Stratus, gdzie mieszka jej ojciec.

Młodej dziewczynie nieustannie...

Podczas czytania żyłam tylko w jej świecie, nic innego nie miało dla mnie znaczenia. Boska książka *.*

naprawdę wartościowa i wspaniała książka :) przeczytałam jednym tchem

• 2014
  • Fantasy
  • Młodzieżowe
  • Domowa biblioteczka
  • Polecam
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Oczy anioła