rozwińzwiń

Zwiadowca minimum

Okładka książki Zwiadowca minimum Robert Sheckley
Okładka książki Zwiadowca minimum
Robert Sheckley Wydawnictwo: Solaris Seria: Galaktyka Gutenberga fantasy, science fiction
458 str. 7 godz. 38 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Seria:
Galaktyka Gutenberga
Tytuł oryginału:
The Minimum Man
Wydawnictwo:
Solaris
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
458
Czas czytania
7 godz. 38 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375901856
Tłumacz:
Lech Jęczmyk
Tagi:
fantastyka opowiadania fantastyczne
Średnia ocen

8,7 8,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nowa Fantastyka 470 (11/2021) James Alan Gardner, Jacek Inglot, Piotr Jedliński, Jeff Noon, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Robert Sheckley, Steve Toase, Przemysław Zańko-Gulczyński
Ocena 7,1
Nowa Fantastyk... James Alan Gardner,...
Okładka książki Złoty wiek SF 8 Algis Budrys, Raphael A. Lafferty, C. C. MacApp, Alan E. Nourse, James H. Schmitz, Robert Sheckley, John Sladek, F. L. Wallace, Miriam Allen deFord
Ocena 6,3
Złoty wiek SF 8 Algis Budrys, Rapha...
Okładka książki Złoty Wiek SF 6 Jerome Bixby, Algis Budrys, Mark Clifton, Joe L. Hensley, Henry Kuttner, Fritz Leiber, Mack Reynolds, James H. Schmitz, Robert Sheckley
Ocena 5,5
Złoty Wiek SF 6 Jerome Bixby, Algis...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,7 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2333
803

Na półkach: , ,

Chciałam ocenić każde opowiadanie i dać na koniec średnią, ale stwierdziłam, że nie ma to najmniejszego sensu :) Poza dwoma, którym dałabym ocenę 9/10, reszta zasługuje na solidne 10/10. Są genialne w swojej prostocie, często zabawne i straszne równocześnie, i przenikliwe do bólu.
Polecam gorąco i szczerze!

Chciałam ocenić każde opowiadanie i dać na koniec średnią, ale stwierdziłam, że nie ma to najmniejszego sensu :) Poza dwoma, którym dałabym ocenę 9/10, reszta zasługuje na solidne 10/10. Są genialne w swojej prostocie, często zabawne i straszne równocześnie, i przenikliwe do bólu.
Polecam gorąco i szczerze!

Pokaż mimo to

avatar
328
107

Na półkach: , , ,

Ten zbiór opowiadań Roberta Sheckley’a, zatytułowany ZWIADOWCA MINIMUM od jednego z tekstów zawartym w tej książce, liczy sobie 19 opowiadań, a każde z nich okraszone jest nietuzinkową puentą, pomysłem, swoistym dla autora humorem i podejściem do poruszanych problemów. W tym tomie nie znajdziemy i nie przeczytamy typowej fantastyki, SF czy popularnej space opery. Za to zostaniemy nagrodzeni wspaniałymi opowieściami, z których każda jest inna. Ale mają wiele ze sobą wspólnego. Bowiem każdy tekst opowiada o pewnej osobie i jej problemach, z którymi żyje i próbuje je rozwiązać. W opowiadaniach tego zbioru zostaniemy też zaskoczeni różnymi zwrotami akcji. Trudno jest też wskazać lepsze i słabsze teksty. Ale na pewno z całym sercem mogę i polecam tę pozycję nie tylko zagorzałym fanom fantastyki.

Niestety wadą tego wydania jest – oprócz miękkiej okładki – jej dostępność na rynku. Wydawca postanowił, że można ją nabyć tylko na określonych warunkach subskrypcji, co sprawia, że Robert Sheckley jest mało znanym autorem. Dzięki temu zabiegowi wydawcy, dostęp do tekstów autora jest nieco utrudniony, aczkolwiek tytułowe opowiadanie „Zwiadowca minimum” jest zawarty w pierwszym tomie „Rakietowych Szlaków”, a innych tekstów należy szukać w innych antologiach.

Ten zbiór opowiadań Roberta Sheckley’a, zatytułowany ZWIADOWCA MINIMUM od jednego z tekstów zawartym w tej książce, liczy sobie 19 opowiadań, a każde z nich okraszone jest nietuzinkową puentą, pomysłem, swoistym dla autora humorem i podejściem do poruszanych problemów. W tym tomie nie znajdziemy i nie przeczytamy typowej fantastyki, SF czy popularnej space opery. Za to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2970
120

Na półkach: ,

Formalnie zestaw znakomity. Ale ile tekstów w nim jest do czytania, skoro ma się wszystkie poprzednie zbiory i wszystkie się czytało? I w dodatku pamięta się te opowiadania? Ano, prawie nic, niestety. Bo nowych jest zaledwie 4: Wojowniczy gatunek, Życzenie śmierci, Ciepło, Dla jednego trucizna... A to ostatnie to bzdet, który jest jak kropla dziegciu w tym zestawie. O ile pozostałe opowiadania to pastisze, groteski, satyry (szczególnie satyra na obsesję Amerykanów dotyczącą broni - Siódma ofiara - czy Pielgrzymka na Ziemię, o totalnej komercjalizacji plus kpina z ludzkiej naiwności - Pielgrzymka na Ziemię),to jedno jest o niczym właściwie - taka niby śmieszna bzdurka z obowiązkowym happy-endem. Może narzekam, ale przecież Solaris wyda jeszcze jeden tom powtórek, Bezgłośny pistolet (no, ma być tam 6 nowych). W zasadzie nie ma o czym mówić, ale ja kupuję te książki w ramach subskrypcji niejako, więc wciska mi się, co się tylko da, a raczej to co już mam (każdy zbiór, każda antologia składa się w połowie mniej więcej z powtórek, a niektóre powtórki są PODWÓJNE, tzn. dostajemy tekst w antologii, a potem w zbiorze autorskim) albo jakieś "znakomitości" (Imperium Simaka, Broń ostateczna Campbella, trylogia Orbitsville Shawa),które tak naprawdę są chałami. Dlaczego w cywilizowanych krajach wydawano komplet opowiadań Sheckleya w 5 grubych tomach? U nas tak nie można?! Albo też dostajemy podwójną powtórkę z Leinstera (Szalona planeta),a nie dostajemy powieści, opartej (tzw. fixup) na trzech opowiadaniach z tego cyklu (The Forgotten Planet)? Inna powtórka Leinstera, Zespół badawczy, jest dobra, ale co z tego, skoro to zaledwie jedno z 4 opowiadań w cyklu, a całość też wyszła w postaci fixupu?
Inne rzeczy Campbella są niedobre? Nieprawda! Wiem, bo czytałem. Imperium Simaka to gniot niestety, w dodatku nawiązujący drewnianym stylem do Campbella z lat 30. Jaki tam pastisz? Moim zdaniem Simak tego nie napisał. Znam rzeczy Simaka z l. 30 - są pisane zupełnie inaczej. Czytałem powieść Simaka z końca l. 30. (Cosmic Engineers) - jest słaba, ale i tak moim zdaniem lepsza niż jakieś tam Imperium. A jakie fajne opowiadania Simak pisał w l. 30. i na początku l. 40.! A potem było jeszcze lepiej. Ile z tego mamy po polsku? Praktycznie nic poza przeróbką z rosyjskiego "Pewnego razu na Merkurym". A są jeszcze fajne powieści Simaka, których nie było po polsku. A ile fajnych rzeczy napisał Edmond Hamilton? I to jeszcze o wiele lepszych niż te przedwojenne, których dostaliśmy zaledwie kilka? A ile fajnych powieści? Dostaliśmy jedną powieść Michajłowa. A gdzie reszta tego cyklu? A gdzie inne space opery sowieckie? Gdzie cały cykl Sniegowa z braćmi Royem i Henrykiem w rolach głównych?
Jestem malkontentem, nic na to nie poradzę - wciska się nam powtórki (zamiast uporządkowanych kompletnych zestawów - a przecież wielu autorów na takie komplety zasługuje - Clarke, Silverberg, Asimov, Ballard choćby - i takie komplety w wielu krajach wydawano),robi chrapkę na całe cykle czy fixupy, których potem nie dostajemy... Niestety, doskonale się orientuję w tym, co wychodziło po angielsku (i nie tylko),więc siłą rzeczy patrzę na Galaktykę Gutenberga z szerszej perspektywy.

Formalnie zestaw znakomity. Ale ile tekstów w nim jest do czytania, skoro ma się wszystkie poprzednie zbiory i wszystkie się czytało? I w dodatku pamięta się te opowiadania? Ano, prawie nic, niestety. Bo nowych jest zaledwie 4: Wojowniczy gatunek, Życzenie śmierci, Ciepło, Dla jednego trucizna... A to ostatnie to bzdet, który jest jak kropla dziegciu w tym zestawie. O ile...

więcej Pokaż mimo to

avatar
70
28

Na półkach: ,

Rewelacyjny zbiór opowiadań, niedocenianego autora. Aż dziw bierze, że Robert Sheckley nie doczekał się żadnej nagrody za swoje wspaniałe opowiadania. Gorąco polecam bez dwóch zdań! :)

Rewelacyjny zbiór opowiadań, niedocenianego autora. Aż dziw bierze, że Robert Sheckley nie doczekał się żadnej nagrody za swoje wspaniałe opowiadania. Gorąco polecam bez dwóch zdań! :)

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    44
  • Przeczytane
    17
  • Posiadam
    10
  • Fantastyka
    2
  • SF
    2
  • Sheckley Robert
    1
  • ! Nie posiadam
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Chcę przeczytać - Książki i ebooki
    1
  • SF,Fantasy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Zwiadowca minimum


Podobne książki

Przeczytaj także