Eseje o Bogu i śmierci

Okładka książki Eseje o Bogu i śmierci Krzysztof Michalski
Okładka książki Eseje o Bogu i śmierci
Krzysztof Michalski Wydawnictwo: Kurhaus Publishing Seria: Refleksje filozofia, etyka
192 str. 3 godz. 12 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Seria:
Refleksje
Wydawnictwo:
Kurhaus Publishing
Data wydania:
2014-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-01-01
Liczba stron:
192
Czas czytania
3 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788363993689
Tagi:
Filozofia religia śmierć
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Ciało [bóg czy wróg]. Minibook Bartłomiej Dobroczyński, Olga Drenda, Dominika Kozłowska, Krzysztof Michalski, Katarzyna Pilorz, Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, Józef Tischner
Ocena 5,0
Ciało [bóg czy... Bartłomiej Dobroczy...
Okładka książki Przewodnik kulturalny. O nadziei Wojciech Jagielski, Krystyna Kurczab-Redlich, Krzysztof Michalski, Janina Ochojska-Okońska, Wiktor Osiatyński, Jerzy Szacki, Józef Tischner
Ocena 10,0
Przewodnik kul... Wojciech Jagielski,...
Okładka książki Zeszyty Literackie nr 119 (3/2012) Karol Berger, Ewa Bieńkowska, Harold Brodkey, Renata Gorczyńska, Julia Hartwig, Wiesław Juszczak, Tadeusz Kornaś, Jarosław Kuisz, Claudio Magris, Janusz Andrzej Majcherek, Krzysztof Michalski, Czesław Miłosz, Piotr Mitzner, Redakcja kwartaln. Zeszyty Literackie, Roberto Salvadori, Marian Sworzeń, Leszek Szaruga, Adam Szczuciński, Janusz Szuber, Wojciech Tomasik, Mariusz Wilk, Adam Zagajewski, Jan Zieliński (historyk literatury)
Ocena 8,2
Zeszyty Litera... Karol Berger, Ewa B...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
955
26

Na półkach:

Nie wiem co mam do końca o tej książce myśleć. Z jednej strony warto ją przeczytać, bo jest w niej kilka naprawdę mądrych i poruszających myśli. Z drugiej autor stawia się w roli komentatora myśli niektórych filozofów (Kołakowskiego, Tischnera, Hobbesa, Nietzschego, Hegla, Kanta),więc trzeba mieć podstawy filozoficzne, aby stwierdzić czy słusznie prawi. Język w założeniu miał być prosty, a jednak coś nie gra, bo moim zdaniem przekombinowany, gubi prostotę i odbiera elegancję tezom. Mimo to warto ją przeczytać. Choć tytuł może odstraszać to książka jest o tym jakim jest sens naszego istnienia. O tym że spełniamy się w spotkaniu z drugim człowiekiem i to w tym spotkaniu dokonujemy wyboru jakimi ludźmi chcemy być. To w tym spotkaniu realizujemy się i dowiadujemy kim jesteśmy.

Nie wiem co mam do końca o tej książce myśleć. Z jednej strony warto ją przeczytać, bo jest w niej kilka naprawdę mądrych i poruszających myśli. Z drugiej autor stawia się w roli komentatora myśli niektórych filozofów (Kołakowskiego, Tischnera, Hobbesa, Nietzschego, Hegla, Kanta),więc trzeba mieć podstawy filozoficzne, aby stwierdzić czy słusznie prawi. Język w założeniu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2720
1812

Na półkach: ,

Zgadzam się z jedynym recenzentem. Początek był bardzo ciekawy, ale potem autor wchodzi głęboko w filozofię - zagadnienia różnych filozofów. Bez odpowiedniego przygotowania, jest ciężko. I tak było w moim przypadku.

Zgadzam się z jedynym recenzentem. Początek był bardzo ciekawy, ale potem autor wchodzi głęboko w filozofię - zagadnienia różnych filozofów. Bez odpowiedniego przygotowania, jest ciężko. I tak było w moim przypadku.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    20
  • Przeczytane
    10
  • Posiadam
    4
  • Socjologia
    1
  • Ezoteryka/religia
    1
  • Filozofia
    1
  • Wydane w 2014
    1
  • 2015
    1
  • Literatura polska młodsza
    1
  • Filozofia i wolnomyślicielstwo
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Eseje o Bogu i śmierci


Podobne książki

Przeczytaj także