Londyn NW

Inne

Oficjalne recenzje i

London reality bites

[ 21 ] Link do recenzji

Dobra, ale rzeczywiście jedna ze słabszych w dorobku Zadie. Ma swoje "momenty", ale ogółem chaos słowny, który miał oddać klimat zabieganego, współczesnego, wielokulturowego Londynu, zmienił się momentami w ciężkostrawny słowotok.

NW – zwykły tytuł, określony obszar Londynu, codzienność jego mieszkańców. W skrócie tym tkwi różnorodność, niebezpieczeństwo, dorosłość, tworzenie własnego samodzielnego życia. Z tymi trudnościami zmierzają się bohaterowie książki Zadie Smith „Londyn NW” – 30-latkowie, których losy są skrajnie różne, uwarunkowane wyborami, które zaważyły na ich obecnym życiu. Pisarstwo...

Zbyt chaotyczne, ciężko było przebrnąć. Pewnie źle rozpocząłem przygodę z Zadie Smith.

Białe zęby > O pięknie > Grand Union > Londyn NW > Swing Time

Rozczarowanie. Nudna fabuła.

Zadie Smith to trochę Ken Loach literatury, pamiętam że spoko - precyzja języka, uważność na sytuację i kontekst. Przeczytałbym coś jeszcze, białe zęby czekają na półce.

To pierwsza książka Zadie Smith z którą mam do czynienia. Niestety, jest totalną pomyłką. Mam nadzieję, że jej inne pozycje są choć trochę lepsze. Nie dotrwałam do końca, było bardzo ciężko mi ją czytać. I nawet po połowie trudno sprecyzować o czym właściwie była.

Jak bardzo lubię Zadie Smith, tak się lekko rozczarowałam.

Nie jest to arcydzieło, ale książka moim zdaniem daje radę. Opowiada historię londyńskich niższych warstw społecznych, ludzi pochodzenia imigranckiego, lepiej lub gorzej radzących sobie z życiem. Sam pomysł na powieść jest oryginalny i całkiem fajny, ale wykonanie już nie jest tak dobre. Książka składa się z trzech historii opowiadających o trzech osobach: Leah i Natalie,...

Bardzo się zawiodłam. Po wszystkich ochach i achach na jej temat, promowaniu właściwie w każdej gazecie kobiecej, autorka nagle okazał się (przynajmniej tutaj) jedna z milionów bardzo przeciętnych pisarek. Książka właściwie o niczym. Przelewanie z pustego w próżne, nijakie analizy postaci, a co gorsza po prostu specyficzny język, dla mnie, okazał się żmudny i nieciekawy....

Dyskusje

1 082