Kup teraz - 15 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.10 zł

Pająki pana Roberta

Robert Pucek Wydawnictwo: Czarne Seria: Menażeria literatura piękna
Czarne
Arachnologia filozofia egzystencjalizm przyroda natura środowisko pająki naturalizm
literatura piękna
Menażeria
Inne

Oficjalne recenzje i

Znalezione w sieci

Link do recenzji

Niech za całą recenzję starczy jedno zdanie: jeśli ktoś nie lubi pająków, to po tej ksiażce je pokocha. A nie dajcie się przypadkiem zwieść pozornej antropomorfizacji tych miłych stworzeń przez przewrotnego Autora! Znakomita rozprawka prawdziwego humanisty

Wzrusza. Wzrusza tkliwość, z którą Pan Robert traktuje przyrodę. Czułość. Nie wiedziałem dotąd, że można aż tak kochać pająki.

Ciekawe i dla mnie nieco odkrywcze spojrzenie na siedemnastowieczną historię naturalną (konkretnie arachnologię) z humanistycznym sznytem :)

Książka jest napisana po prostu pięknym językiem , przepełniona wrażliwością i empatią do świata natury. Zastanawia mnie sama postać pana Roberta, jako bardzo wnikliwego i wrażliwego człowieka pochylającego się nad takimi mały stworzeniami jak pająki czy dżdżownice w świecie, w którym nie potrafimy szanować nawet własnego gatunku.

Pełna ciekawych faktów, niemniej jak dla mnie autor - któremu notabene ciężko odmówić oczytania - za bardzo rozpływa się nad własną erudycją.

"Świat wypełniony nieskończonością wielkich i małych zwierząt jest piękniejszy i jest znakiem większej inteligencji niż jakiś inny,w którym nie byłoby owadów."- Nocolas Malebranche.
Książkę warto przeczytać z uwagi na temat.Niekoniecznie bratamy się z pająkami.Sama nie darzę je sympatią ,jedynie toleruję.W myśl powiedzenia:"Szczęśliwy ten dom gdzie pająki w nich są"....

Zachwyca mnie czułość Pana Roberta w stosunku do tak nieprzyjemnych i niezbyt ładnych zwierząt jakimi są pająki. Jest to też fascynujące, co potrafią zrobić pająki, a czego zwykły, przeciętny śmiertelnik prawdopodobnie nigdy w życiu gołym okiem ani pod mikroskopem nie zobaczy. Mam wrażenie, że w założeniu książka była skierowana do ogólnego odbiorcy, tzn. do takiego, który...

1943

Nie będę ukrywać, że nie cierpię pająków, czy też raczej - że się ich boję. Odstrasza mnie nawet ich widok na zdjęciach, temu też do tej pory nie miałam okazji ich bliżej "poznać". Zdaję sobie za to sprawę z tego, że są to fascynujące stworzenia, z pewnością niesłusznie pomijane dotąd w literaturze popularnonaukowej, zaś w pozostałych publikacjach przedstawiane w krzywdzący...

Książka przyrodniczo-filozoficzna. Calkiem miło się ją czytało zdobywając przy tym nieco wiedzy na temat pająków głównie, ale nie tylko. Autor pokazał interesujące i jak dla mnie nowatorskie podejście do tematu. Książka jest warta przeczytania. Z chęcią sięgnę po inne pozycje Roberta Pucka.

Fajnie, że są tacy ludzie jak pan Robert.

• 2018
  • Przyroda