Radio

Okładka książki Radio Agatha Christie
Okładka książki Radio
Agatha Christie Wydawnictwo: RTW Cykl: The Hound of Death (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
The Hound of Death (tom 6)
Wireless
RTW
2006-01-01
2006-01-01

Perełka wśród metafizycznych opowiadań Agahy Christie.

Perełka wśród metafizycznych opowiadań Agahy Christie.

Fabuła bardzo ciekawa, jedne z najciekawszych krótkich opowiadań Agaty Christie.

1965

Fabuła dość przewidywalna, a jednak zakończenie zaskakuje. Tak potrafiła pisać tylko Ona. Świetna intryga i ta niepowtarzalna atmosfera.

Jak żesz to było miło kiedy głównym motywem zbrodni nie była jakaś trauma z dzieciństwa, niedopasowanie seksualne z pierwszą partnerką czy zupa za słona, ale zwykła pazerność... ofiary tylko truto albo duszono, zamiast ćwiartować, rozrywać na strzępy czy np. podpalać

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobre choć przewidywalne.
Historia zachłannego siostrzeńca i jego chorowitej ciotki.
Ach i oczywiście testamentu! Tak, testament jest tutaj głównym aktorem... no może jeszcze zmarły przed 25 laty mąż starszej pani. Owszem, czasem mężowie wracają :)
6/10

* koniec warty uwagi - przewrotny i sprawiedliwy zarazem...

Dobre choć przewidywalne.
Historia zachłannego siostrzeńca i jego chorowitej ciotki.
6/10

* koniec warty uwagi - przewrotny i sprawiedliwy zarazem...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Opowiadanie mistrzyni kryminału, odbiegające od konwencji. Nie mamy tu zatem detektywa rozwiązującego zagadkę, ale mamy świetnie zarysowaną mini fabułę w zdawałoby się oklepanym schemacie bogata staruszka - młody siostrzeniec - wierna sługa - rodzinny lekarz. Rozwiązanie bynajmniej nie oklepane.

Chciałabym, żeby wiele spraw się tak kończyło + skojarzenie z filmikiem, który ostatnio widziałam, może nie literackie, ale jak najbardziej życiowe ;)

Chciałabym, żeby wiele spraw się tak kończyło + skojarzenie z filmikiem,...

o.k.

o.k.