Radio

Agatha Christie Wydawnictwo: RTW kryminał, sensacja, thriller
RTW
kryminał, sensacja, thriller
2006-01-01

Fabuła dość przewidywalna, a jednak zakończenie zaskakuje. Tak potrafiła pisać tylko Ona. Świetna intryga i ta niepowtarzalna atmosfera.

Jak żesz to było miło kiedy głównym motywem zbrodni nie była jakaś trauma z dzieciństwa, niedopasowanie seksualne z pierwszą partnerką czy zupa za słona, ale zwykła pazerność... ofiary tylko truto albo duszono, zamiast ćwiartować, rozrywać na strzępy czy np. podpalać

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobre choć przewidywalne.
Historia zachłannego siostrzeńca i jego chorowitej ciotki.
Ach i oczywiście testamentu! Tak, testament jest tutaj głównym aktorem... no może jeszcze zmarły przed 25 laty mąż starszej pani. Owszem, czasem mężowie wracają :)
6/10

* koniec warty uwagi - przewrotny i sprawiedliwy zarazem...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Opowiadanie mistrzyni kryminału, odbiegające od konwencji. Nie mamy tu zatem detektywa rozwiązującego zagadkę, ale mamy świetnie zarysowaną mini fabułę w zdawałoby się oklepanym schemacie bogata staruszka - młody siostrzeniec - wierna sługa - rodzinny lekarz. Rozwiązanie bynajmniej nie oklepane.

Chciałabym, żeby wiele spraw się tak kończyło + skojarzenie z filmikiem,...

Dyskusje

• Audiobooki