Na wodach Guadalcanalu

militaria, wojskowość
Wydawnictwo Poznańskie
1990-02-01
1990-02-01

Ciąg dalszy zmagań na Pacyfiku pod bacznym okiem Flisowskiego. Jak powszechnie wiadomo, zmagania na Guadalcanal, stały się punktem zwrotnym w wojnie z Japonią. Jednak za nim do tego doszło stoczono ciężkie walki o Henderson Field, przybywające regularnie "Tokyo Express", bombardowania na plaży, czy też wypracowanie technik działania w dżungli. Od tego momentu, USMC stało...

Autor nie zanudza nas podając przy tym ogromne ilości informacji. Jak zwykle sporo brakuje opisom strony japońskiej, ale brak też wyraźnej stronniczości.

Zupełnym przypadkiem natknąłem się na tą niepozorną książeczkę i przyznam szczerze, że byłem zachwycony. Pierwszy raz w życiu miałem ochotę nie zwracać pożyczonej książki, na szczęście się opanowałem ;)

• Marynistyka
  • Historia