Kup teraz - 10 ofert w cenie od 32.44 zł do 43.47 zł

2012-01-01
2004-01-01
9788324021970
Znak
Nagroda Literacka Nike Nike rodzina pochodzenie przetrwanie wojna I wojna światowa II wojna światowa losy rodzinne
biografia, autobiografia, pamiętnik
2012-01-01
9788324021970
Inne

Jedna z moich absolutnie ukochanych książek.

Świetna książka, porywająca fabuła, kawał polskiej historii i wspaniały język.

Jestem pod wrażeniem determinacji autorki, by ocalić od zapomnienia historię swojej rodziny. Opowieść o czasach i ludziach, którzy mniej lub bardziej świadomie szukali swojego miejsca na ziemi, swojej ojczyzny, co w przypadku Żydów było niezwykle dramatyczne. Wygląda na to, że archetyp Żyda-Wiecznego Tułacza niezwykle żywo wpisał się w dzieje rodziny autorki. Można mieć...

Saga rodzinna, przedstawiająca losy trzech pokoleń. Pochłonęłam. Niektóre fragmenty czytałam po kilka razy. Mnóstwo wiedzy, informacji, ciekawostek. Prawdzie arcydzieło.

Przepiękna rodzinna saga, na tle dramatycznych losów świata. Warto przeczytać.

Właściwie to, co chciałabym napisać o tej książce znakomicie ujęła w swojej opinii @beata. Pozwolę więc sobie zacytować: "Jest historia. Jest rodzina. Jest świadectwo czasów. Jest próba zrozumienia. Wnikliwie. Ciepło. Z wyrozumiałością. Bez osądzania."
Poza tym piękny język, polszczyzna, którą coraz trudniej spotkać. 9.* jest za poziom edytorski książki. To naprawdę...

Saga rodzinna w stylu reportażowym - bez patosu, martyrologii i zbędnych uniesień.

Wspaniała opowieść o losach spolonizowanej rodziny żydowskiej, ich dążeniu do stania się Polakami i jednocześnie potrzebie zachowania żydowskiej tożsamości. Opowieść piękna, często smutna, pokazująca jak trudno jest czasem się dopasować a jednocześnie żyć zgodnie ze sobą. Ale ta książka to nie tylko obraz życia pewnej rodziny na przestrzeni kilkudziesięciu lat. To także...

2089

Wspaniała rodzinna saga w której nie tylko poznajemy życie zasymilowanej żydowskiej inteligencji XIX i XX wieku, ale także szereg postaci historycznych (np Lenin, Dzierżyński...)i osób z świata kultury i sztuki.
Niesamowita lektura od której ciężko się oderwać. Jednak jest prawda w słowach, że życie tworzy najciekawsze scenariusze. Po prostu polecam!

Autorka w niezwykle szczegółowy, ale obiektywny sposób przedstawiła historię swojej rodziny. Historię, która jest barwna i różnorodna, obfituje w radości i smutki. Historię o tyle niezwykłą, że przodkowie byli zasymilowanymi Żydami. Historię ludzi prawych, inteligentnych, sprawiedliwych, pracowitych, ciepiących z powodu swojego pochodzenia.
Przez kartki książki wędrują...

• Chcę w prezencie
  • Nike